Hydro Force Aqua Journey paddleboard – recenzia

Nafukovací Allround paddleboard Hydro Force je ľahkým a kompaktným modelom určeným pre začiatočníkov. Jazdu si na ňom užijú nielen juniori, ale i ľahšie ženy či muži nižšej váhy. Spadať by totiž mali do maximálnej nosnosti produktu, ktorá je na úrovni 90 kilogramov.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Hydro Force Aqua Journey

Nafukovací Allround paddleboard so zaobleným tvarom, nosnosť 90 kg, hrúbka 12 cm, 3 malé plutvy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V rámci nášho testu ide o najnižšiu nosnosť, ktorou disponuje akýkoľvek z vybraných modelov. Paddleboard svoj účel splní nielen na pokojných vodných hladinách jazier, vodných nádrží či mora, ale aj na miernych tečúcich vodách.

Menšie rozmery, no stále dostačujúca stabilita

Konštrukčne ide o model zhotovený z dvoch lisovaných PVC vrstiev pokrytých ochrannou nášľapnou plochou z elastomerového polyméru. Ochranná vrstva zabezpečuje vysokú odolnosť proti prípadným nárazom, ktoré počas paddleboardingu vôbec nie sú vylúčené. Model Allround paddleboardu Hydro Force váži 10,7 kilogramu. Z hľadiska rozmerov možno konštatovať, že sa len o pár centimetrov vymyká kategórii krátkych paddleboardov, pričom na základe šírky je považovaný za skôr užšiu dosku na pádlovanie. Aj napriek uvedeným hodnotám je produkt dostatočne stabilný, pevný a odolný.

Hydro Force Aqua Journey recenzia

Tri plutvičky a taška na skladovanie paddleboardu

Ak sa zameriame na plutvy paddleboardu, možno konštatovať, že rovnako ako pri modeloch Aqua Marina Cascade a Aga MR5019, ide v našom teste o špecifický prípad. Tento konkrétny produkt disponuje tromi malými, napevno usadenými plutvičkami, ktorých konfigurácia má trojuholníkový tvar. V cene paddleboardu však ako spotrebiteľ získate nielen samotnú dosku, ale aj ručnú pumpu, poistný remeň na nohu, opravnú súpravu v prípade poškodenia, ale i trojdielne nastaviteľné pádlo vyrobené z hliníka. Všetku výbavu je možné spolu s vyfúknutým paddleboardom umiestniť do praktickej tašky, ktorá slúži skôr ako priestor na uskladnenie než na pohodlný transport príslušenstva k paddleboardingu.

Skúsenosti s Hydro Force Aqua Journey

Dobré ovládanie, uspokojujúce príslušenstvo a skladovateľnosť produktu je len zlomkom pozitív, ktorými paddleboard Hydro Force oplýva. Oplatí sa zmieniť aj časový interval, v rámci ktorého je možné dosiahnuť plné nafúknutie paddleboardu. Sú to približne dve minúty, ktoré mierne komplikuje súčasť pumpy v podobe nefunkčného tlakomera. Kým doposiaľ spomínané faktory boli z aspektu príslušnosti na škále pozitív a negatív jasné, nízka váha a nosnosť paddleboardu sú diskutabilné. Zatiaľ čo niektorým spotrebiteľom 90-kilogramová maximálna nosnosť postačuje, iným sa tento parameter máli. K vlastnostiam paddleboardu, ktoré sa nachádzajú skôr v šedej zóne, taktiež patria tri plutvičky, ktorých trojuholníková konfigurácia síce niektorým neprekáža, no iným užívateľom by mohla viac vyhovovať dvojica väčších plutiev dodávajúcich lepšiu smerovú stabilitu.

Recenzie a skúsenosti s paddleboardom Hydro Force Aqua Journey
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ľahká ovládateľnosť
Pomer cena/kvalita
Príjemný letný dizajn s pútavou farbou

Negatíva

Chýbajú popruhy na upevnenie pádla pri prenose
Nefunkčný tlakomer na pumpe

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková guma ● Nosnosť: 90 kg ● Rozmery (d x š x h): 274 x 76 x 12 cm ● Hmotnosť: 10,7 kg ● Pádlo: hliníkové skladacie z troch dielov ● Plutvy paddleboardu: 3 malé ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, ručná pumpa, opravná súprava ● Vhodné do: stojatých i tečúcich vôd

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)