Electrolux EEA 111 pákový kávovar – recenzia

Electrolux EEA 111 je veľmi dobrý pákový kávovar za nízku cenu, ktorý ocenia „normálni“ kávičkári. Nedisponuje mnohými pokrokovými funkciami, zmestia sa doň len menšie šálky a parná tryska na napenenie mlieka nie je v TOP kondícii, na druhej strane pripraví veľmi chutnú kávu, nie je náročný na údržbu, má veľkú nádržku na vodu a jeho ovládanie zvládne aj malé dieťa.

Publikované: 26.05.2021
Aktualizované: 21.09.2023
Obsah článku:

Electrolux EEA 111

Pákový kávovar, tlak 15 barov, na mletú kávu, výhrevná doska na šálky, neregulovateľná parná tryska, automatické vypnutie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Electrolux EEA 111 je ideálny pre priemerne náročných milovníkov kávy, ktorí si nepotrpia na ultra pokrokové funkcie a zdĺhavé nastavovanie kávovaru. Jeho hlavnou výhodou je cena, ktorú v pomere ku kvalite a výkonu hodnotíme ako nadštandardne nízku.

Predhriatie šálok

Kávovar má celkom vysoký príkon, 1 470 W, a dosahuje tlak 15 barov, čo je super. Pred prípravou kávy ho musíte nechať predhriať, tento čas môžete využiť na predhriatie šálok. Podobne ako na ďalších 2 modeloch z podobnej kategórie, kávovaroch DeLonghi EC 685.M a ETA Storio 6181 90040na jeho vrchnej strane nájdete výhrevnú doskuCelkové prevedenie Electrolux EEA 111 hodnotíme tak na 70 %. Z hľadiska materiálov ide o kombináciu nerezovej ocele a plastu. Niektoré jeho časti sú teda celkom „krehké“.

Electrolux EEA 111 recenzia

Nenáročné ovládanie

Ovládanie je veľmi jednoduché. Na prednej časti kávovaru sa nachádza otočné koliesko, ktorého pootočením doľava pripravíte kávu, pootočením doprava naštartujete parnú trysku. Tá nie je z hľadiska výkonu tým najlepším na trhu, klasické napenenie mlieka však zvládne obstojneTryska je zložená z 2 častí, plastovú krytku môžete pohodlne „odmontovať“ a umyť pod vodou. Na to, že je kávovar zapnutý, vás upozornia LED diódy v pravom hornom rohu, ktoré slúžia aj na indikáciu práve nastaveného „programu“ (naparovanie alebo príprava kávy).

Odnímateľná je aj odkvapová miska, čo je plusom hneď z 2 dôvodov. Po prvé zjednodušuje to údržbu, po druhé do kávovaru môžete umiestniť trochu vyššie poháre. Pri použití misky sa doň totiž vojdú len naozaj malé šálky s objemom okolo 2 dcl. Ako ste už pravdepodobne pochopili, ide o model vybavený dvojpákou na prípravu 2 káv naraz.

Manuálny model

Electrolux EEA 111 má vyberateľnú a priehľadnú nádržku na vodu, ktorá má objem 1,25 lIndikátor, ktorý vás upozorní na nutnosť jej doplnenia, na kávovare absentuje. Rovnako tak na ňom nenájdete ani kontrolku zavápnenia. Ide o 100 % manuálny model bez smart funkcií, ako je nastavenie veľkosti kávy či teploty vody. Jedinou chytrou vlastnosťou tohto Electroluxu je automatické vypnutie po 30 min. nečinnosti.

Pákový kávovar Electrolux EEA 111

Skúsenosti s Electrolux EEA 111

Vynikajúca káva s bohatou penou je najväčším plusom kávovaru Electrolux EEA 111. Podľa spotrebiteľov ide o dobrý produkt za dobrú cenu, s jednoduchou obsluhou a veľkou nádržou na vodu. Páka je podľa niektorých menšia, takže káva, najmä ak si ju urobíte do väčšieho hrnčeka, môže byť trochu slabšia.

Recenzie a skúsenosti s pákovým kávovarom Electrolux EEA 111
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s pákovým kávovarom Electrolux EEA 111 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a kvalitu/výkonom
Jednoduchá obsluha aj údržba
Funkcia automatického vypnutia

Negatíva

Bez pokrokových funkcií
Vhodný len s použitím menších (nižších) šálok

Typ = pákový ● Príkon = 1 470 W ● Tlak = 15 barov ● Objem nádržky na vodu = 1,25 l ● Hmotnosť = cca 4,2 kg ● Rozmery (š x h x v) = 35,5 x 30,5 x 33,5 cm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)