DeLonghi EC 685.M recenzia pákového kávovaru

Pákový kávovar DeLonghi ocenia aj tí nároční. Jeho cena je v pomere ku kvalite a výkonu naozaj výborná, disponuje pokrokovými funkciami, regulovateľnou parnou tryskou, režimami na nastavenie veľkosti kávy, jednoduchým ovládaním a jeho súčasťou sú aj veľmi praktické doplnky. V DeLonghi si pripravíte veľmi chutnú kávu a jeho celková údržba je vskutku jednoduchá.

Publikované: 26.05.2021
Aktualizované: 17.06.2021

DeLonghi EC 685.M

Pákový kávovar, tlak 15 barov, na mletú aj porciovanú kávu, regulovateľná parná tryska, výhrevná doska na šálky, možnosť nastavenia veľkosti kávy, automatické vypnutie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pákový kávovar DeLonghi EC 685.M nás zaujal na prvý, druhý aj tretí pohľad. Je vybavený tlakovým čerpadlom s výkonom 15 barov, čo je na domáce použitie úplne ideálne, a má vcelku vysoký príkon i výkon, ktorý sa neodzrkadlil na jeho rozmeroch ani hmotnosti. Váži iba niečo okolo 4 kg a jeho šírka nepresahuje 15 cm. V preklade, ide o veľmi kompaktný model, ktorý sa zmestí do naozaj každej, i tej najmenšej kuchyne.

Vyberateľná nádržka na vodu, ktorá je jednoduchá na údržbu, má iba 1 l, čo je však vzhľadom na kompaktnosť tohto kúska úplne v poriadku. Samozrejme, ak vašu domácnosť obývajú viacerí kávičkári, budete sa musieť zmieriť s častejším dopĺňaním vody.

Kávovar DeLonghi je určený na prípravu kávy z klasických mletých zŕn aj tzv. podov, teda porciovanej kávy v papierových vrecúškach. Ak patríte k zástancom tejto alternatívy, budete ho milovať. Jeho súčasťou sú 3 kovové sitká. Jedno je určené na pody, zvyšné dve na 1 alebo 2 dávky mletej kávy, vďaka čomu nemusíte odhadovať jej správne množstvo. Sitká sa dajú rozobrať, čo je veľkým plusom pri ich umývaní.

Ďalšou výbornou vlastnosťou kávovaru DeLonghi je funkcia Flow-stop, teda možnosť naprogramovania veľkosti kávy. V praxi nemusíte čakať, kým hlavou a pákou pretečie požadované množstvo vody na prípravu daného typu nápoja (napr. ristretto, espresso, doppio, lungo). Kávovar iba zapnete, vypnutie, resp. nadávkovanie presného množstva vody, a teda i samotnú prípravu kávy, zvládne sám. Prednastavené veľkosti kávy si môžete uložiť do jeho integrovanej pamäte.

DeLonghi je vybavený funkciou automatického vypnutia a zvukovou kontrolkou, ktorá vás upozorní na nutnosť jeho odvápnenia. Táto funkcia je pri pákových kávovaroch skôr výnimkou, v našom teste ňou disponujú len model za skoro 5-násobne vyššiu cenu, Sage BES 875 BSS, preto ju hodnotíme extrémne kladne.

Technológia termoblok v kombinácii s elektronickou kontrolou a 2 samostatnými termostatmi pre nahrievanie vody a pary v tryske stoja za výborným udržiavaním teploty vody na prípravu kávy. Jedinou nedokonalosťou je fixne prednastavená teplota, ktorú nie je možné regulovať. Pre niekoho to však môže byť i plusom.

Technológia termoblok je zabudovaná v hornej časti spotrebiča, čo stojí za ďalšou výbornou funkciou kávovaru, ktorou je možnosť predhrievania šálok. Zapnete kávovar, poukladáte naň šálky a po niekoľkých minútach do nich môžete pripraviť espresso s dokonalou teplotou. Vďaka odnímateľnej odkvapovej miske môžete do DeLonghi umiestniť poháre s výškou do 12 cm. Je vybavený dvojpákou, čo znamená, že je určený na prípravu 1 alebo 2 nápojov naraz. Na zahodenie nie je ani parná tryska na napenenie mlieka, ktorú môžete regulovať v 2 stupňoch. Prvý, slabší je určený na nahrievanie mlieka alebo vody na čaj. Pri nastavená trysky na silnejší stupeň ňou môžete napeniť vcelku kvalitnú penu na „latéčko“ či cappuccino.  

Dizajn DeLonghi hodnotíme viac než kladne. Ide o celokovový model s matnou povrchovou úpravou, ktorý je odolný, pevný a má dobrú stabilitu. Ak si potrpíte na to, aby bolo všetko vo vašej kuchyni zladené do posledného detailu, určite oceníte i možnosť výberu zo strieborného, bieleho, čierneho a červeného prevedenia.

DeLonghi EC 685.M recenzia

DeLonghi EC 685.M parná tryska

Pákový kávovar DeLonghi EC 685.M recenzia

DeLonghi EC 685.M recenzia

Klady a Zápory

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou/výkonom
Na mletú aj porciovanú kávu
Nastaviteľná veľkosť kávy

Bez možnosti regulácie teploty
Bez funkcie predsparenia

Typ = pákový ● príkon = 1 450 W ● Tlak = 15 barov ● Objem nádržky na vodu = 1 l ● Hmotnosť = 4,2 kg ● Rozmery (š x h x v) = 14,9 x 33 x 30,5 cm


Najlepšie pákové kávovary 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Kvalitne pripravená káva, jednoduchá obsluha, údržba a praktické funkcie. To je základ,  ktorým musí disponovať každý kvalitný kávovar. Aby sme mohli jednotlivé kúsky nielen zrecenzovať, ale i porovnať medzi sebou a na základe toho určiť víťaza testu, pri ich hodnotení sme si potrebovali stanoviť akési „mantinely“. Tými sa stali  najdôležitejšie parametre súvisiace s... Prečítať článok

Hodnotenie:
(82.8%)