Garmin Fénix 6 recenzia smart hodiniek

Pokročilé športové hodinky Garmin Fénix 6 sú stvorené pre šport. Monitorujú množstvo športových aktivít, ponúkajú presnú polohu GPS, nechýba im kompas, gyroskop i výškomer. Výdrž je 14 dní, s funkciou GPS je to 72 hodín. Hodinkami sa dá platiť, umožňujú prijímať a odmietať hovory.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 22.11.2021
Obsah článku:

Garmin Fénix 6

Vodoodolné hodinky do 100 m, výdrž batérie 14 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom výbere sú aj pokročilé športové hodinky, ktoré sú vhodné aj na plávanie, lyžovanie alebo na náročné turistiky. Ponúknu presnú polohu GPS. Topografické mapy nie sú integrované. K dispozícii však máte kompas, gyroskop i výškomer. Hodinkami môžete aj platiť vďaka Garmin Pay.

Stvorené pre šport

Hodinky Garmin Fénix 6 v základnej verzii patria dlhodobo medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Dôvodom je predovšetkým skvelý pomer medzi cenou a kvalitou. Z nášho pohľadu je silnou stránkou výdrž batérie – až 14 dní v smart režime. A dokonca aj s aktívnou funkciou GPS sa dostanete na 72 hodín. Vďaka kvalitným materiálom sú hodiny veľmi odolné, svedčí o tom certifikácia MIL-STD-810G a takisto vodeodolnosť do 100 metrov. Hodinky sú vhodné aj na plávanie.

Garmin Fénix 6 recenzia

Hmotnosť je 80 g, priemer puzdra 47 mm. Displej má 1,3 palca, avšak pozor, nie je dotykový, jednotlivé funkcie si volíte za pomoci bočných tlačidiel. Niekomu tento štýl ovládania vyhovuje. Páči sa nám viditeľnosť hodiniek na slnku, displej je totiž transflektívny. Hodinky sú vybavené WiFi a Bluetooth pripojením, nechýba ani zriedkavé pripojenie cez ANT+. Pri turistike využijete určite akcelerometer, výškomer, barometer, pulzný oxymeter alebo údaje o srdcovom pulze.

Bezkontaktné platby

V robustnom puzdre sa skrýva aj inteligentný potenciál. Hodinky podporujú bezkontaktné platby NFC cez aplikáciu Garmin Pay. Okrem toho majú integrované smart notifikácie z aplikácií, meranie denných aktivity, kroky, monitoring spánku, stresu alebo meranie okysličenia krvi. Telefonovať možné nie je, len odmietať a prijímať hovory. Vstavaný je aj automatický kalendár, stopky či alarm. Namerané hodnoty môžete ľahko zdieľať s ostatnými cez aplikáciu Strava.

Smart hodinky Garmin Fénix 6

Hodinky vás upozornia na to, kedy treba zvýšiť aktivitu a kedy si naopak dopriať oddych. Cez aplikáciu si môžete nastaviť vlastné ciele. Ak sa rozhodnete vydať na hory, cvičiť jogu, ísť plávať, behať alebo vyraziť na bicykel, všetky tieto športové režimy sú podporované. Vzhľad ciferníku si môžete upravovať.

Skúsenosti a recenzie

Hodinky pre skutočné outdoorové zážitky. Zaujme už len vysoká odolnosť s označením MIL-STD-810G. Takisto vodoodolnosť až do 10 ATM. Spotrebitelia sú radi aj za výdrž batérie 14 dní v bežnom smart režime (expedičný režim s GPS 28 dní). Vysoká spokojnosť panuje aj s množstvom funkcií a presnou metrikou. Ak by vám prekážalo, že tento model nemá zafírové sklíčko a integrované topografické mapy, hodinky Garmin Fénix 6 PRO Sapphire vám tieto nedostatky doplnia. Existujú aj ďalšie verzie týchto hodiniek – Garmin Fénix 6X PRO Solar.

Recenzie a skúsenosti s hodinkami Garmin Fénix 6

Smart hodinky Garmin Fénix 6 recenzia

Garmin Fénix 6 senzor

Garmin Fénix 6 meradlá

Inteligentné hodinky Garmin Fénix 6

Garmin Fénix 6 funkcie

Garmin Fénix 6 batéria

Klady a Zápory

Pomer cena a funkcionalita
Vysoká odolnosť aj voči vode
Výdrž batérie

Nemajú prehrávač hudby
Displej nie je dotykový

Výdrž batérie: 14 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 10 ATM/100 m ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Rozlíšenie displeja: 260x260 px/LCD ● Typ skla: tvrdené sklo – Gorilla glass 3 ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 47 mm ● Hmotnosť: 80 g ● Materiál: tvrdený polymér + silikón + nerezová ceľ


Najnovšie Garmin hodinky. Ktoré sú najlepšie?

Hodnotené parametre V tomto porovnaní nám nešlo o to, aby sme vybrali najlepšie inteligentné  hodinky značky Garmin . Cieľom je vám  predstaviť najlepšie modely , ktoré sú v portfóliu tohto producenta. Aby ste mali dokonalý prehľad v ponuke výrobcu, spracovali sme aj  recenzie jednotlivých modelov . Zamerali sme sa na parametre, ktoré sú na základe  odbornej metodológie  pre používateľov... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81%)