Garmin Venu 2S smart hodinky – recenzia

Inteligentné hodinky Garmin Venu 2S s integrovanou GPS disponujú dotykovým AMOLED displejom. Hodinky sú odolné do 5 ATM, hoci je s nimi možné plávať, na meranie tejto športovej aktivity nie sú ideálnou voľbou. Poteší viac ako 20 športových aktivít, snímajú pulz, zaznamenávajú kroky i teplotu.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 28.09.2023
Obsah článku:

Garmin Venu 2S

Vodoodolné hodinky do 50 m, výdrž batérie 10 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku

Inteligentné hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktných platieb NFC. Garmin VENU 2S patria k elegantným smart hodinkám, ktoré na prvý pohľad zaujmú veľmi kvalitným AMOLED displejom, ktorý poskytuje vysoké rozlíšenie 360x360 pc a kvalitné farby. Puzdro je z tvrdeného polyméru. Hodinky nie sú vhodné na plávanie.

Kvalitný displej a smart funkcie

V porovnaní s ďalšou konkurenciou vyčnievajú tieto smart hodinky dotykovým AMOLED displejom dokonca s podporou funkcie Always-on (displej je neustále aktívny). Znižuje sa tým však výdrž batérie. Tá je pri štandardnom smart režime na úrovni desiatich dní. Pri zapnutom GPS okolo 19 hodín. Povrch displeja je chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass. Remienok je zo silikónu. Garmin si potrpí na vysokú presnosť GPS modulu, čo potvrdzujú aj skúsenosti zákazníkov. Mapy však nie sú integrované priamo v zariadení a nečakajte teda ich zobrazenie ako pri drahších modeloch.

Garmin Venu 2S recenzia

Smart hodinky však majú vnútorné úložisko a počas behu si tak nemusíte so sebou brať mobil. Stačia vám bezdrôtové slúchadlá s Bluetooth. Kapacita je zhruba pre 600 až 650 skladieb. Hodinky disponujú bezdrôtovým pripojením WiFi. Medzi skvelé funkcie určite patrí aj NFC – Garmin Pay. Takisto môžete prijať alebo odmietať hovory a čítať si smart notifikácie z aplikácií – Instagram, Facebook, Gmail, Skype a iné. Majú aj automatický kalendár, stopky a monitorovať môžete kvalitu spánku.

Na šport sa nezabudlo

S hodinkami môžete ísť aj do bazéna, meranie športových výkonov pri plávaní však nie je tak presné (nepresné údaje vzdialenosti, strata GPS) ako u konkurentov a takisto nie sú stavané na žiadne potápenie. Určite vás potešia presne namerané údaje vďaka krokomeru, akcelerometru, teplomeru, výškomeru alebo snímaču pulzu. Ak vás zaujíma kyslíková saturácia, zmerať si môžete aj tú. Na turistike sa môže hodiť aj barometer. Nastaviť si môžete takisto alarm na budík (vibrovanie) alebo spustiť stopky. Ak sa však chcete venovať konkrétnej športovej aktivita, na výber máte samostatné športové režimy.

Inteligentné hodinky Garmin Venu 2S

Okrem outdoorových športových režimov – beh, chôdza, cyklistika, turistika či netradične golf, môžete využiť režim vlastného tréningu alebo fitness aj s virtuálnym trénerom, kde máte tiež k dispozícii animované cvičenia. Hodinky samy detegujú začiatok aktivity. Dokonca vás upozornia na úroveň regenerácie tela po tréningu. Medzi aktivitami je aj joga a lyžovanie. Stiahnuť si môžete ďalšie po pripojení sa k aplikácii Connect IQ. Synchronizovať môžete vaše výsledky z tréningov aj cez aplikáciu Strava.

Skúsenosti s Garmin Venu 2S

Ide o veľmi obľúbený model s množstvom praktických funkcií. Oproti hodinkám Garmin Vívoactive 4S, ktoré majú podobnú funkcionalitu, zaujme VENU 2S kvalitným AMOLED displejom a lepšou výdržou batérie. Hodinky sú veľmi elegantné. Dostupné síce nie sú topografické mapy, no veľkým plusom je podpora NFC a veľa športových režimov. Nechýba dokonca ani virtuálny tréner a animované cvičenia.

Recenzie a skúsenosti s hodinkami Garmin Venu 2S
Zdroj: Heureka.sk

Garmin Venu 2S Spotify

Garmin Venu 2S športy

Garmin Venu 2S spánok

Smart hodinky Garmin Venu 2S

Inteligentné hodinky Garmin Venu 2S

Garmin Venu 2S hudba

Garmin Venu 2S Garmin Pay

Garmin Venu 2S funkcie

Garmin Venu 2S senzor

Garmin Venu 2S farby

Garmin Venu 2S cvičenie

Garmin Venu 2S balenie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Grafika displeja
Množstvo meraných parametrov a presnosť GPS
Elegantný dizajn

Negatíva

Vyššia cena

Výdrž batérie: 10 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,1“ ● Rozlíšenie displeja: 360x360 px/AMOLED ● Typ skla: tvrdené sklo – Gorilla glass ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 40 mm ● Hmotnosť: 38 g ● Materiál: tvrdený polymér + PVD úprava + silikón


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(72.8%)

Komentáre
Jozef 13.Dec.2021

5ATM nieje vhodné na plávanie? Veď to zodpovedá hĺbke 50 metrov. Tieto hodinky do bazénu určite ísť môžu.

Odpovedať

redakcia TestMagazin.sk 14.Dec.2021

Dobrý deň, pán Jozef,

5ATM je základná vodeodolnosť, ktorá je vhodná na sprchovanie, jemný dážď prípadne, áno aj na občasné povrchové plávanie v bazéne. V prípade Garmin Venu 2S ide o inteligentné hodinky, ktoré touto vodeodolnosťou disponujú. Vychádzajúc z viacerých zahraničných testov a recenzií spotrebiteľov, hodinky nie sú na plávanie ideálne. Dôvodom je že, hodinky nie sú konštruované na plávanie v otvorenej vode (jazerá, vodné nádrže) - nepresné trasovanie, strata GPS signálu. Na plávanie sa všeobecne odporúča vodeodolnosť aspoň na úrovni 10ATM, na tento účel skôr odporúčame hodinky Garmin Fénix 6, ktoré sú na túto aktivitu vhodné a disponujú zvýšenou vodeodolnosťou do 10ATM.