Hakl PM-B 135 prietokový ohrievač vody – recenzia

Pre tých, ktorí pri výbere viac zohľadňujú cenu, môže byť vhodný prietokový ohrievač Hakl PM-B 135. Jeho príkon dosahuje 3,5 kW. Používa sa veľmi jednoducho, do prevádzky sa uvedie automaticky, otočením kohútika teplej vody na batérii. Ohrievač nemá zásobník, vodu ohrieva okamžite, pričom spotreba elektrickej energie je iba pri pustení teplej vody. Zapnutie ohrevu je signalizované červeným svetlom.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 23.04.2024
Obsah článku:

Hakl PM-B 135

Elektrický beztlakový prietokový ohrievač vody, príkon 3,5 kW, umiestnenie nad umývadlo, krytie IP24, energetická trieda A

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výkonný a cenovo dostupný, tak by sme mohli opísať ďalší model, ktorým je Hakl PM-B 135. Je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú ohrievať vodu pri umývadle, na umývanie rúk alebo pri dreze, na umývanie riadu. Výkon vykurovacieho zariadenia je 3 500 W a jednotka je osadená jednou špirálou. Na trhu však nájdete toto zariadenie aj s výkonom 4,5 5,5 kW. Pokiaľ hľadáte ešte výkonnejší model, víťaz testu Clage M7 SMB ponúka výkon až 6,5 kW.

Jednoduchá obsluha

Spínanie mikrospínača prebieha hydraulicky. Obsluha ohrievača je veľmi jednoduchá, prístroj sa uvedie do činnosti automaticky, otočením kohútika teplej vody. Zapnutie ohrevu je následne signalizované červeným svetlom na prednom kryte ohrievača. Zároveň, v momente rozsvietenia dosahuje voda najvyšší ohrev. Ohrievač nemá zabudovaný zásobník, vodu je možné ohrievať len okamžite.

Hakl PM-B 135 recenzia

Umiestnenie v okolí umývadla

Ohrievač je dodávaný so špeciálnou nízkotlakovou vodovodnou batériou, ktorá zabráni vystaveniu ohrievača tlaku vody vo vodovodnom potrubí. Je určený na prívod studenej vody a len na jedno odberové miesto. Kam prístroj umiestnite, záleží len na vašom uvážení. Ohrievač môžete umiestniť nad batériu alebo pod ňu. Jediné, čo je potrebné strážiť, je vzdialenosť medzi nimi, ktorá by nemala presiahnuť 5 metrov.

Skúsenosti s Hakl PM-B 135

S týmto prietokovým ohrievačom vody je spokojných mnoho zákazníkov. Je spoľahlivý, jednoducho sa ovláda a navyše je ekonomicky šetrný. Pre maximálny užívateľský komfort je vhodné vodovodnú batériu opatriť špeciálnym usmerňovačom vody, perlátorom alebo nízkoprietokovou sprchovou ružicou. Spotrebitelia tiež vyzdvihujú ľahkú údržbu a príjemný dizajn, ktorý nenarušuje okolné prostredie. Za prijateľnú cenu môžete mať výkonný prístroj, ktorý vám postačí na víkendovú chalupu či chatu.

Recenzie a skúsenosti s prietokovým ohrievačom vody Hakl PM-B 135
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Signalizácia ohrevu svetlom
Prijateľná cena
Ľahká údržba

Negatíva

Slabší výkon

Typ: elektrický beztlakový ● Príkon: 3,5 kW ● Umiestnenie: nad umývadlo ● Krytie: IP24 ● Rozmery ( v x š x h): 21,5 x 12,5 x 8,2 cm ● Hmotnosť: 2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)