Clage M7 SMB prietokový ohrievač vody – recenzia

Prietokový ohrievač vody Clage M7 SMB je určený na zásobenie umývadiel a kuchynských drezov. Ide o malý prietokový ohrievač so špeciálnou miešacou armatúrou. Výhodou je, že teplú vodu máte okamžite k dispozícii a bez strát. Plusom je aj nenáročná údržba. Jeho výkon dosahuje 6,5 kW.

Publikované: 01.12.2022
Aktualizované: 01.12.2022
Obsah článku:

Clage M7 SMB

Elektrický beztlakový prietokový ohrievač vody, príkon 6,5 kW, umiestnenie na umývadlo, krytie IP25, energetická trieda A

Pozrieť najlepšiu ponuku

Napriek vyššej cene je prietokový ohrievač Clage M7 SMB veľmi dobrou voľbou. Ponúka vysoký výkon až 6,5 kW. Ak by vám stačil model s nižším výkonom, viete ho zohnať vo výkone 4,4 kW, 3,5 kW či dokonca 2,7 kW. Samozrejme, menej výkonné modely sú aj cenovo prívetivejšie.

Nad umývadlo či drez

Clage M7 SMB je malý prietokový ohrievač, určený na zásobenie umývadiel a kuchynských drezov, so špeciálnou miešacou armatúrou pre montáž nad drez. Prístroj je možné vďaka špeciálnej batérii namontovať na 1/2" vodovodný prípoj. Je dodávaný v kompletnej sade s príslušnou batériou. O teplú vodu sa stará vykurovací systém IES s vymeniteľnou vykurovacou vložkou.

Clage M7 SMB recenzia

Ekonomická prevádzka

Veľkou výhodou je, že voda je vyhrievaná priamo až prietokom cez ohrievač, čím sa odstránia všetky tepelné straty a vy budete mať teplú vodu kedykoľvek k dispozícii. Hneď ako sa pustí batéria a voda prúdi cez ohrievač, automaticky sa zapne plný výkon ohrievača. Voda je vyhriata na teplotu od 35 do 50 °C. O šetrenie energie sa postará aj prietokový perlátor, ktorý zaistí optimálny prúd vody. Nezabudnite, že pred pripojením na elektrickú sieť musíte ohrievač dobre odvzdušniť / zavodniť vodou.

Skúsenosti s Clage M7 SMB

Toto malé zariadenie nás prekvapilo hlavne svojím vysokým výkonom. V pomere cena/výkon si drží popredné miesto. Šetrí vám nielen vodu, ale aj energiu a čas. U spotrebiteľov je tento prietokový ohrievač taktiež veľmi obľúbený a nasvedčuje tomu aj mnoho pozitívnych recenzií. Okrem výkonu je pre mnohých nespornou výhodou jednoduchá údržba ohrievača. Materiál nádoby je vyrobený z plastu. Musíme vás oboznámiť aj s tým, že ohrievač nie je možné pripojiť do bežnej elektrickej zásuvky, pripája sa pomocou svorkovnice v rozvodovej krabici. Toto pripojenie by ste mali ponechať na odborníka. Elektrické krytie IP25 zodpovedá štandardu.

Recenzie a skúsenosti s prietokovým ohrievačom vody Clage M7 SMB
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Ekonomická prevádzka
Jednoduchá údržba

Negatíva

Vyššia cena

Typ: elektrický beztlakový ● Príkon: 6,5 kW ● Energetická trieda: A ● Umiestnenie: nad umývadlo ● Krytie: IP25 ● Rozmery ( v x š x h): 13,5 x 18,6 x 8,8 cm ● Hmotnosť: 1,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.4%)

Komentáre
Viliam
19.12.2022 16:09

Ja použivam už duhy kus tejto znacky prvý som doniesol z nemecka to tu este nebolo a to bolo asi 15 rokov dozadu ciže tak dlho použivam klage prietokovy ohriebac nad drez v kuchynskej linke kde sa použiva denno denn. Jedine co treba obcas precistit kohutiky ci vymenit gumicky

Odpovedať