Hecht 5060 bubnová kosačka – recenzia

Opakom profesionálnej bubnovej kosačky Vari BDR-620B Lucina Max je model Hecht 5060. Je vhodný pre nenáročných užívateľov na hobby prácu. Ide o vydareného pomocníka za veľmi priaznivú cenu. Vo svojom tele ukrýva štvortaktový motor s označením Hecht OHV. Jeho zdvihový objem je 173 cm3. Maximálny výkon kosačky dosahuje 3 600 W. Stačí tak na vysokú trávu, no na tvrdšie podmienky vhodná nie je. Tento motor poskytuje kosačke dostatočný výkon, nie však za cenu vysokej spotreby. Kosí ekologickejšie a dokonca aj tichšie, čo oceníte vy aj vaši susedia.

Publikované: 21.09.2022
Aktualizované: 21.09.2022
Obsah článku:

Hecht 5060

Benzínová bubnová kosačka so 4-taktovým motorom Hecht OHV s objemom 173 cm3, šírka záberu 60 cm, 2 nože, výška kosenia 35 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Efektívne kosenie

Bubnová kosačka Hecht 5060 je skvelou voľbou na rýchle a komfortné kosenie záhrad s maximálnou rozlohou 10 000 m2. Nechýba jej dobré vyváženie a tvrdé kolesá s hrubým dezénom, s ktorými si poradí aj v svahovitom teréne. Napriek tomu odporúčame použitie tejto bubnovej kosačky v teréne bez výraznejších nerovností. Výhodou je, že pokosenú trávu efektívne riadkuje a zarovnáva. Výška kosenia väčšiny bubnových kosačiek dosahuje 35 mm, čo je prípad tohto modelu. Záber má 60 cm. O komfortné kosenie sa postará aj pojazd, ktorý zvládne rýchlosť maximálne 3 km/h.

Hecht 5060 recenzia

Kvalita materiálov

Produkty spoločnosti Hecht sú známe výhodným pomerom ceny a kvality. Kosačka je vyrobená z odolných materiálov vo vysokej kvalite. Je tak vhodná aj do horších podmienok. Ergonomicky tvarovaná rukoväť dokáže odfiltrovať aj slabšie vibrácie. Jej nevýhodou je však nízke ložisko. Naopak, určite oceníte jednoduché zloženie madla kosačky, vďaka čomu je stroj jednoduché uskladňovať a prepravovať.

Skúsenosti s Hecht 5060

Aj keď táto kosačka nepatrí k najvýkonnejším na trhu, práve to považujeme za výhodu. Je ideálnou možnosťou pre užívateľov, ktorí by takúto kosačku potrebovali aj na domáce využitie. Spotrebiteľské recenzie sú prevažne pozitívne. Za nižšiu cenu získate plnohodnotný a kvalitný prístroj. Jej prednosťou je silný a tichý motor s nízkou spotrebou. Dobre sa s ňou pracuje vďaka pojazdu a veľkým kolesám. Jej výberom sa vyberiete zlatou strednou cestou, ktorú vám odporúčame. Ak však potrebujete silný, výkonný stroj do ťažšie prístupného terénu a na drevnatý porast, tak si výber tejto kosačky radšej rozmyslite.

Recenzie a skúsenosti s bubnovou kosačkou Hecht 5060
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s bubnovou kosačkou Hecht 5060
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Prijateľná cena
Ľahká manipulácia
Kvalitné materiály

Negatíva

Nižší výkon

Typ motora: 4-taktový Hecht OHV ● Objem motora: 173 cm3 ● Typ pohonu: benzínový ● Odporúčaná plocha: do 10 000 m2 ● Šírka záberu: 60 cm ● Výška kosenia: 35 mm ● Počet nožov: 2 ● Pojazd: áno ● Hmotnosť: 52 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)