Vari BDR-581 Stella Pro bubnová kosačka – recenzia

Ide o benzínový typ kosačky s objemom 190 cm3. Je v nej osadený štvortaktný motor Briggs&Stratton. Kosačka je vybavená pojazdom a jej rýchlosť si môžete nastaviť pomocou páky na ľavej strane riadidiel. Manipulácia s kosačkou je aj napriek vyššej hmotnosti dobrá, vďaka vysokým kolesám a nastaviteľným riadidlám. Je obratná, dostatočne silná a navyše úsporná. O ľahkej a plynulej práci so strojom sme sa dozvedeli z referencií používateľov, kde kosačku jej majitelia hodnotia veľmi kladne. Pri kúpe počítajte s vyššou cenou.

Publikované: 21.09.2022
Aktualizované: 21.09.2022
Obsah článku:

Vari BDR-581 Stella Pro

Benzínová bubnová kosačka so 4-taktným motorom Briggs&Stratton s objemom 190 cm3, šírka záberu 60 cm, 4 nože, výška kosenia 35 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Titul víťaza si v našom teste zaslúžila bubnová kosačka Vari BDR-581 Stella Pro. Získala si nás nielen svojimi parametrami, ale aj pozitívnymi recenziami od spotrebiteľov. Táto jednobubnová kosačka sa pýši výkonným, 4-taktným motorom Briggs&Stratton. Objem motora predstavuje 190 m3, s krútiacim momentom 11,87 Nm.

Ovládateľná rýchlosť pojazdu

Tento stroj vám pomôže pri kosení vysokých trávnatých porastov. Štyri nože žacieho rotora kosenú trávu dokonca odhadzujú na plachtu, ktorá potom nakosenú trávu riadkuje. Kosačku naštartujete jednoduchým potiahnutím tiahla. Pri štartovaní musia byť obe páky uvoľnené. Samotnú rýchlosť pojazdu si viete meniť pomocou variátora. Záber tejto kosačky dosahuje dostatočných 60 cm a výška kosenia 35 cm. Keďže výšku kosenia zaisťuje spodný disk, nie je možné ju meniť. Odporúčaná plocha kosenia je 10 000 m2. Vyššia hmotnosť 56 kg sa vám môže zdať veľa, no pri tomto type kosačiek to nie je neobvyklé.

Vari BDR 581 Stella Pro recenzia

Nechýba pojazd

Výrobca ostal verný svojej červeno-čiernej kombinácii, ktorá je typická pre kosačky Vari. Materiály sú kvalitné a pri správnej údržbe vám tento prístroj vydrží mnoho rokov. Kryt kosačky je vyrobený z kvalitnej ocele, kolesá sú nafukovacie s guľôčkovými ložiskami a opatrené gumovým behúňom. Výškovo nastaviteľné riadidlá taktiež prispejú k jednoduchšej manipulácií so zariadením. Pojazd je samozrejmosťou.

Skúsenosti s Vari BDR-581 Stella Pro

Milo nás prekvapili aj spotrebiteľské recenzie, v ktorých sme našli len samé pozitívne reakcie. Užívatelia vyzdvihujú silu prístroja, výkon a tiež nízku spotrebu. Nespornou výhodou je pojazd, ktorý vám uľahčí manipuláciu s ťažkou kosačkou aj v náročnejšom teréne. Aj napriek vyššej cene je za nás v pomere cena/kvalita víťazom testu.

Recenzie a skúsenosti s bubnovou kosačkou Vari BDR 581 Stella Pro

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkonnosť
Použité materiály
Kvalita kosenia

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Vyššia cena

Typ motora: 4-taktný Briggs&Stratton ● Objem motora: 190 cm3 ● Typ pohonu: benzínový ● Odporúčaná plocha: do 10 000 m2 ● Šírka záberu: 60 cm ● Výška kosenia: 35 mm ● Počet nožov: 4 ● Pojazd: áno ● Hmotnosť: 61 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)