Kärcher HGE 18-50 aku nožnice na živý plot – recenzia

Dĺžka lišty dosahuje 500 mm a priemer strihu zvládne do 22 mm. Nožnice Kärcher sú vybavené rukoväťou otočnou o 180 °, ktorá zabraňuje únave ramien, rúk a pliec v rôznych pracovných polohách. Prídavná lišta na odstrihnuté kusy je tiež užitočným pomocníkom. Nôž akumulátorových nožníc na živý plot je brúsený diamantom, čím sa dosiahne presný výsledok rezania. Ergonomické madlo s ovládacími prvkami zabezpečuje komfortnejší pohyb. Aj napriek tomu, že sa pri týchto nožniciach nenachádza pridaný akumulátor ani batéria, prístroj nás zaujal svojimi pridanými funkciami. Navyše má priaznivú cenu.

Publikované: 16.08.2022
Aktualizované: 27.09.2023
Obsah článku:

Kärcher HGE 18-50

18 V akumulátor, dĺžka lišty 50 cm, hrúbka rezu 22 mm, hmotnosť 2,9 kg, kryt čepele v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Akumulátorové nožnice na živý plot od nemeckej značky Kärcher vám zabezpečia pohodlné strihanie živého plota. Ich najväčšou prednosťou oproti modelom Makita DUH523Z a Güde 530/25 HS je rukoväť, ktorá je otočná o 180 °. Predídete vďaka nej únave ramien, rúk a pliec v rôznych pracovných polohách. Napätie akumulátora dosahuje 18 V a lišta ponúka dĺžku 50 cm.

Užitočný pomocník s pridanými funkciami

Tieto nožnice nás zaujali svojimi funkciami. Z nožníc sa tak stane veľmi užitočný pomocník. Jednou z nich je pridaná lišta na odstrihnuté kusy, ktorá zabezpečuje, že ostrihané konce nepadajú do živého plota, ale pohodlne na zem. Nôž akumulátorových nožníc je brúsený diamantom, čím sa dosiahne presný výsledok rezania. Ďalej je vybavený integrovanou ochranou hrotu vrátane závesného oka. Takto sú budovy, podlahy a aj nôž samotný chránené pred poškodením. Prístroj je možné zavesiť na stenu, čím vám šetrí miesto. Ďalšou výhodou týchto akumulátorových nožníc je funkcia pílenia, ktorá umožní pílenie hrubších konárov. Vďaka tomu sú nožnice vhodné aj na masívnejšie živé ploty. Praktický je taktiež antiblokovací systém pre prácu bez prerušenia.

Kärcher HGE 18-50 recenzia

Jednoduchá manipulácia

Ergonomický dizajn rúčky vám zaručí pohodlné držanie aj pri dlhodobej práci. Hmotnosť samotných nožníc dosahuje 2,9 kg. Vymeniteľná batéria sa dá použiť v iných strojoch Kärcher. Batériu môžete použiť buď s nižšou kapacitou 2,5 Ah, ktorá vám vydrží 40 minút, alebo s vyššou kapacitou 5,0 Ah s 80-minútovou výdržou. Keďže batéria nie je súčasťou, zakúpiť si ju musíte sami.

Skúsenosti s Kärcher HGE 18-50

Vo vyššej cenovej kategórii zoženiete naozaj kvalitné nožnice na živý plot, ktoré si poradia aj s tvrdšími konármi. Za výhodu považujeme hlavne pridané funkcie, ktorými tieto nožnice disponujú. Spotrebitelia vyzdvihujú kvalitu a výkonnosť prístrojaJednoduché používanie a výdrž batérie stoja tiež za zmienku. S akumulátorom sú o niečo ťažšie, no vzhľadom na výkonnosť s tým treba počítať.

Recenzie a skúsenosti s aku nožnicami na živý plot Kärcher HGE 18-50
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Množstvo pridaných funkcií
Otočná rukoväť
Vhodné aj na tvrdšie konáre

Negatíva

Vyššia cena
Vyššia hmotnosť

Napätie akumulátora: 18 V ● Dĺžka lišty: 50 cm ● Hrúbka rezu: 22 mm ● Hmotnosť: 2,9 kg ● Rýchlosť nožov: 2700/min ● Príslušenstvo: kryt čepele ● Dĺžka prevádzky na jedno nabitie akumulátora: 40 min. (2,5 Ah), 80 min. (5,0 Ah)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)