Klarstein Beef Brisket gril na drevené uhlie – recenzia

Multifunkčný gril, ktorý sa hodí na grilovanie aj údenie. Má kvalitné rošty z nehrdzavejúcej ocele a variť je možné so špecifickým dymovým charakterom. Vďaka dvom kolieskam je vysoko mobilný a ľahko sa presúva na potrebné miesto. Výhodou je kryt, ktorý ochráni gril pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a nečistotami. Za mínusy považujeme vyššiu obstarávaciu cenu a tenšie plechy, ktoré boli použité na niektorých miestach grilu.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 11.08.2022
Obsah článku:

Klarstein Beef Brisket

Gril na drevené uhlie s udiarňou s 2 roštami, odnímateľný zásobník na uhlie, odkladacia plocha

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Klarstein Beef Brisket je gril typu smoker, vďaka ktorému sa dá vytvoriť barbecue party priamo doma. Páči sa nám, že prístroj zvláda grilovanie, údenie aj oboje naraz. Obsahuje kvalitný rošt, na ktorom sa veľmi dobre griluje a bez neho je možné pomalé varenie, prípadne pečenie alebo údenie. Oceňujeme, že na tento účel sú tu dve oddelené grilovacie komory.

Páči sa nám spôsob prípravy jedla. Keď sa v malej komore zapáli drevo, dym prechádza cez spojovaciu rúru vo veľkej komore a tam sa potom pomaly a šetrne varí mäso, ryby alebo zelenina. Toto dáva pokrmom jedinečné známky dymovej vône. Okrem varenia je možné jedlo súčasne grilovať. Plusom je teplomer na veku, ktorý ukazuje vnútornú teplotu.

Klarstein Beef Brisket recenzia

Oceňujeme, že výrobca myslel aj na tých, ktorí nemajú radi jedlo s chuťou dymu. Preto je možné variť aj výlučne s priamym ohrevom. Na tento účel slúžia grilovacie mriežky s rozmermi 60 x 39 cm. Zmestí sa na ne dostatok jedla a vyzdvihujeme, že mriežky sa po príprave veľmi ľahko čistia. Nechýba chrómová polica, ktorá sa dá použiť na udržanie jedál v teple.

Konštrukcia grilu je dostatočne robustná na to, aby gril stál pevne na svojom mieste. Pracovná výška bude vyhovovať väčšine ľudí a ako veľké plus vnímame kolieska, ktoré uľahčujú pohyb a premiestňovanie grilu.

Nevýhody produktu

Niektoré časti grilu sú o niečo tenšie a pôsobia tak, že ich životnosť nebude dlhá. Nemilo nás to prekvapilo, pretože gril nepatrí k najlacnejším. Výrobca si mohol dať viac záležať na detailoch a celkovom spracovaní. Ďalším mínusom je spomínaná vyššia obstarávacia cena. Nevýhodou je tiež vyššia hmotnosť produktu, našťastie, kolieska uľahčujú jeho prenos. Ako celok je však gril slušne spracovaný a môže uspokojiť nenáročných používateľov.

Multifunkčný gril Klarstein Beef Brisket

Parametre

Typ griluna drevené uhlie
Počet roštov2
Záhradnýáno
Pojazdnýáno
Prenosnýáno
Odkladacia plochaáno
Zásobník na uhlieodnímateľný
Rozmery120 x 124 x 74 cm
Hmotnosť29 kg

Skúsenosti s Klarstein Beef Brisket

Používatelia vyzdvihli dizajn grilu aj pripravované pokrmy, ktoré sú chutné. Za klady označili tiež dobré udržiavanie teploty. Údenie podľa spotrebiteľov funguje perfektne a uhlie sa dá bez problémov položiť hore aj dole. Za mínusy označili tenšie plechy a uviedli, že tento gril nie je vhodný pre tých, ktorí očakávajú dlhú životnosť. Sklamalo ich spracovanie grilu, použité materiály a ďalšie drobné nedostatky. Vyzdvihli chuť a vôňu pripravovaných jedál, čím sa celkové hodnotenie grilu zvýšilo.

Recenzie a skúsenosti s grilom Klarstein Beef Brisket
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

Klarstein Beef Brisket ponúka možnosť grilovania aj údenia súčasne. K jeho prednostiam patrí tiež varenie s dymovým efektom, no mínusom je vyššia obstarávacia cena a horšie spracovanie na niektorých miestach. Lacnejšou alternatívou je Fieldmann FZG 1007, ktorý má pohyblivé rošty, pevné veko a integrovaný teplomer pre ideálny výsledok. Nenáročným zákazníkom, ktorí nepotrebujú viaceré funkcie v jednom produkte, sa ponúka gril VTP 50POB16A. Je to veľmi jednoduchý a lacný gril s chrómovaným roštom a smaltovaným ohniskom. Alternatívou je aj Fieldmann FZG 3010, avšak len ak uprednostňujete plyn pred dreveným uhlím. Tento gril má tri hlavné horáky a jeden bočný. Zoženiete ho za pár stoviek eur.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnosť grilovania aj údenia súčasne
Varenie s dymovým charakterom
Dve veľké kolesá pre ľahký pohyb
Kryt na ochranu pred počasím a nečistotami

Negatíva

Na niektorých miestach tenšie plechy
Vyššia obstarávacia cena

Typ: na uhlie ● Počet roštov: 2 ● Odkladacia plocha: áno ● Pojazdný: áno ● Odnímateľný zásobník na uhlie: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)