Activa Angular Smart gril na drevené uhlie – recenzia

Gril Activa Angular Smart s konštrukciou zo smaltovanej ocele a výškovo nastaviteľným ohniskom disponuje roštom z chrómovanej ocele. Veko s menším roštom je odklápateľné, má v sebe integrovaný teplomer. Manipuláciu uľahčujú dvierka na doplnenie uhlia a odnímateľný popolník.

Publikované: 15.06.2021
Aktualizované: 07.02.2022
Obsah článku:

Activa Angular Smart

Konštrukcia zo smaltovanej ocele, výškovo nastaviteľné ohnisko, odklápateľné veko s menším roštom a integrovaným teplomerom, odkladacie stolíky, zabudovaný popolník.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Záhradný gril značky Activa, model Angular Smart, je stredne veľkým grilom na uhlie, ktorý na prvý pohľad pôsobí veľmi hodnotným dojmom. Naproti klasickým kotlovým záhradným grilom pôsobí z hľadiska dizajnu veľmi zaujímavo a ponúkne aj niekoľko vychytávok. Jednou z nich je výškovo nastaviteľné ohnisko. Roštami tak nemusíte ani pohnúť. Rošty sú z chrómovanej ocele. Veľký hlavný rošt má rozmer 42 x 32 cm. Násobne väčšou grilovacou plochou disponuje záhradný gril Fieldmann FZG 1007. Menší rošt je odklápateľný spolu s vekom, v ktorom je integrovaný teplomer.

Konštrukcia zo smaltovanej ocele

Niektorí spotrebitelia sa sťažovali na horšiu stabilitu grilovacích nôh. Celá konštrukcia je zo smaltovanej ocele a pôsobí pomerne robustne. Tenší materiál sa nachádza len na vyklápacom poklope. Steny ohniska sú inak pomerne masívne. Po pravej i ľavej strane grilu na uhlie máte k dispozícii odkladacie stolíky, ktoré je možné sklopiť. Gril neváži veľa, okolo 18 kg, no na presúvanie sú k dispozícii transportné kolieska. Výrobca uvádza, že grilovacia plocha je určená až pre 8 osôb. Z nášho praktického pohľadu skôr pre 5 až 6 ľudí.

Activa Angular Smart recenzia

Zabudovaný popolník

Z hľadiska údržby oceňujeme aj zabudovaný popolník, ktorý je možné jednoducho vybrať a vyprázdniť. Pozor však na polohu ohniska. To musí byť vo vyššej polohe, inak popolník nemôžete vybrať. Ide však o menší nedostatok. Otvory na reguláciu vzduchu sú po oboch stranách vďaka čomu nie je problém s prúdením vzduchu a efektívnosťou horenia brikiet, dreva či uhlia. V spodnej časti je takisto odkladacia plocha na príslušenstvo či brikety.

Skúsenosti s Activa Angular Smart

Na grile Activa Angular Smart sa podľa spotrebiteľov griluje dobre, je ľahký, avšak robustný. Montáž je jednoduchá, vďaka dvierkam na doplnenie uhlia sa dá pohodlne neprerušovane grilovať dlhšiu dobu. Napriek mohutnej konštrukcii gril miestami pôsobí chatrne a nestabilne, teplomer má hlavnú mierku v stupňoch Farenheita, tie Celsiové sú len doplnkom.

Recenzie a skúsenosti s grilom Activa Angular Smart
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Odolné materiály
Výškovo regulovateľné ohnisko
Odkladacie plochy

Negatíva

Menej stabilné nohy grilu
V spodnej polohe zablokovaný popolník

Rozmery grilovacej plochy: 42 x 32 cm ● Materiál roštu: chrómovaná oceľ ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 96 x 95 x 54 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 18 kg ● Integrovaný teplomer: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)