OneConcept Beef Butler gril na drevené uhlie – recenzia

Lacnejší gril na uhlie, ktorý zaujme svojou vydarenou konštrukciou. Poteší veľká grilovacia aj odkladacia plocha, praktická rúčka či kolieska, ktoré z neho robia veľmi dobre pojazdný prístroj. Tento gril sa hodí aj na údenie potravín a vďaka trom pochrómovaným roštom na varenie umožňuje pripravovať jedlo v rôznych výškach. Mínusom je spodný rošt na uhlie, ktorý má mriežky veľmi ďaleko od seba.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 11.08.2022
Obsah článku:

OneConcept Beef Butler

Gril na drevené uhlie, 3 rošty, odkladacia plocha a odnímateľný zásobník na uhlie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

OneConcept Beef Butler patrí k lacnejším grilom na drevené uhlie. Páči sa nám smoker konštrukcia, ktorá vie dodať jedlu dymovú charakteristiku. Pripravované pokrmy sú naozaj chutné a majú špecifickú vôňu. Oceňujeme, že gril je možné použiť na priame aj nepriame grilovanie a s uzatváracím vekom aj na údenie potravín, čo dodáva tomuto grilu ďalšiu pridanú hodnotu.

Nachádzajú sa na ňom štyri vetracie otvory, ktoré sa dajú jednotlivo otvoriť alebo zatvoriť. Vďaka tomu sme si vedeli podľa seba riadiť údiaci proces. Plus dávame za šikovne vyriešenú nádobu na drevené uhlie, ktorá sa dá ľahko odobrať a tým pádom samostatne zapáliť. Ešte dodáme, že spodná mriežka je vhodná na odkladanie grilovacích potrieb vrátane uhlia či riadu.

OneConcept Beef Butler recenzia

Vyzdvihujeme veľkú grilovaciu plochu a takisto dve priestranné drevené police, ktoré slúžia pre odkladanie grilovaného mäsa a riadu. Tá väčšia predná je sklápacia, vďaka čomu je gril perfektne skladný a zmestí sa aj do záhradného altánku. Pochvalu si zaslúži veľmi dobrá pohyblivosť grilu. Je tu praktická rukoväť a kolieska, ktoré zvládajú presun aj po mierne nerovnom teréne.

Nevýhody produktu

Ako sme naznačili, gril patrí k tým lacnejším, preto mu chýba napríklad komín. Sklamal nás aj návod na montáž, ktorý bol veľmi slabý, no napokon sme si poradili a montáž nebola až taká náročná.

Gril OneConcept Beef Butler

Mínus dostáva spodný rošt, ktorý sa používa na uhlie alebo brikety. Výrobca mohol zvoliť iné riešenie, pretože uhlíky po vyhorení prepadávajú na spodok. Odporúčame preto, aby ste si dokúpili plechový rošt s otvormi, ktoré budú hustejšie pri sebe. Až na tieto drobné nedostatky sme boli s grilom spokojní. Pri porovnaní ceny a výkonu ide o vydarený výrobok.

Parametre

Typ griluna drevené uhlie
Počet roštov3
Záhradnýáno
Pojazdnýáno
Prenosnýáno
Odkladacia plochaáno
Zásobník na uhlieodnímateľný
Rozmery100 x 95 x 55 cm
Hmotnosť19 kg

Skúsenosti s OneConcept Beef Butler

Spotrebitelia ocenili veľkosť grilovacej plochyodkladacie poličky, slušné spracovanie aj dobrú prenosnosť. Plus dostal gril za pevnú konštrukciu, jednoduchú montáž aj skvelú cenu. Ako uviedli, predný skladací stôl a bočný stolík napomáhajú ergonómii a použiteľnosti zariadenia. Rúčky sú pevné a hlavné telo, prieduchy aj mriežky sú kvalitne spracované. Napriek pochvalám používatelia spomenuli tiež jeho nedostatky. Ako nevýhody vnímajú napríklad drevo na poličky, ktoré je bez úpravy, či nezmyselne vymyslený spodný rošt na uhlie a brikety. Keďže majú mriežky medzi sebou veľké rozostupy, uhlíky aj brikety prepadávajú po vyhorení na spodok. Mínus dostal aj slabší návod na montáž a chýbajúci komín.

Recenzie a skúsenosti s grilom na drevené uhlie OneConcept Beef Butler
Zdroj: Electronic-star.sk

Alternatívy

Gril OneConcept Beef Butler poteší dobrou cenou aj vydarenou konštrukciou. Spodný rošt na uhlie však výrobca nepremyslel a uhlie cezeň prepadáva. Ak vám uhlie nevyhovuje, no chceli by ste podobný model, siahnuť môžete po konkurenčnom elektrickom grile Klarstein Gatsby. Tento gril je možné používať na stole, ale aj na záhrade, keď ho položíte na dodávaný stojan. Pýši sa výkonom 2 000 W, čo je pre domácu prípravu jedál postačujúce. Rátajte však s tým, že si zaň priplatíte. Vhodnou alternatívou môže byť Fieldmann FZG 1007, ktorý je na drevené uhlie a obstaráte si ho za prijateľnú cenu. Tento gril má šikovnú odkladaciu plochu, integrovaný teplomer a pohyblivé rošty. Pre tých, ktorí hľadajú dizajnový kúsok, je k dispozícii Proteco 62.22-GK-32. Tento gril bude ozdobou každej záhradnej slávnosti. Je vyrobený z keramiky a vyznačuje sa jednoduchou obsluhou. Tým, ktorí hľadajú gril len na občasné použitie a chcú čo najviac ušetriť, odporúčame poobzerať sa po produkte Dema Lyon. Je to veľmi kompaktný gril s malými rozmermi na drevené uhlie.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vhodnosť na grilovanie aj údenie
Tri pochrómované rošty
Štyri jednotlivo otvárateľné otvory
Veľká grilovacia aj odkladacia plocha
Jednoduchá prenosnosť vďaka rúčke a kolieskam

Negatíva

Spodný rošt na uhlie
Absencia komína

Typ: na uhlie ● Počet roštov: 3 ● Odkladacia plocha: áno ● Pojazdný: áno ● Odnímateľný zásobník na uhlie: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)