Klarstein Highwind stĺpový ventilátor – recenzia

Ak hľadáte vysoko výkonný ventilátor, môže vás zaujať model Highwind od spoločnosti Klarstein. Jeho elegantný a priestorovo úsporný dizajn je doplnený mnohými praktickými funkciami. Výkonom je podobný ventilátoru Skyscraper 3G. Má však jednu väčšiu nevýhodu, na ktorú sa sťažuje aj mnoho zákazníkov. Je ňou hlučný chod, ktorý vás môže rušiť, a to aj pri nižších otáčkach.

Publikované: 09.08.2022
Aktualizované: 23.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Highwind

Príkon 45 W, prietok vzduchu 1 650 m3/hod., 3 rýchlosti, oscilácia 90 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 63 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nočný a prírodný režim

Pre cirkuláciu vzduchu v miestnosti má vežový ventilátor k dispozícii 3 rýchlosti, ktoré sa postarajú o ochladenie. Prepínateľná oscilácia otáča ventilátor o 90 °, čím sa vzduchové masy optimálne hýbu aj vo veľkých miestnostiach a čerstvý vzduch sa dostane do všetkých kútov miestnosti. Jeho príkon dosahuje 45 W. Ventilátor môžete využívať okrem normálnej prevádzky aj v nočnom alebo prírodnom režime. V nočnom režime sa prepína v 30-minútových intervaloch na najbližšiu nižšiu rýchlosť a na záver sa vypne. V prírodnom režime znižuje a zvyšuje rýchlosť ventilácie, čím napodobňuje prirodzený vietor. Svieži vzduch sa k vám dostane jednoducho, len stlačením tlačidla. Ovládanie zariadenia Klarstein Highwind sa vykonáva cez 6-tlačidlový ovládací panel na hornej strane zariadenia alebo pohodlne pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Podsvietený LED displej vám potom zobrazuje nastavené parametre a aktuálnu teplotu v miestnosti. Nastaviteľný 12-hodinový časovač možno naprogramovať, aby sa ventilátor po uplynutí nastaveného času automaticky vypol.

Klarstein Highwind recenzia

Skúsenosti s Klarstein Highwind

Najväčším sklamaním tohoto ventilátora je jeho vyššia hlučnosť. Spomínajú ju mnohí zákazníci a to dokonca aj pri nízkom výkone a nočnom režime. Plusom je jeho vysoký výkonfunkcie aj jednoduché ovládanie. Svojím dizajnom zapadne do kancelárie, spálne či obývačky, no odporúčame ho umiestniť do miestnosti, kde vám nebude vadiť hluk. Skvelý pomer ceny a výkonu kazí len táto väčšia nevýhoda.

Recenzie a skúsenosti so stĺpovým ventilátorom Klarstein Highwind
Zdroj: Electronic-star.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Kompaktný dizajn
Praktické funkcie

Negatíva

Vysoká hlučnosť

Prietok vzduchu: 1 650 m3/hod ● Príkon: 45 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 63 dB ● Oscilácia: 90 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 3,7 kg ● Rozmery (ØxV): 13 x 115 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)