Klarstein Paolo digestor – recenzia

Obľúbený odsávač pár je nenápadným spoločníkom v kuchyni. Umožňuje externé odsávanie i režim recirkulácie. Maximálny výkon odsávania dosahuje hodnotu 600 m3/h a bez problémov si tak poradí s väčšími kuchyňami. Integrované je LED osvetlenie. Digestor je dodávaný so spätnou klapkou. Zariadenie je veľmi úsporné a patrí do energetickej triedy A. Ovládací panej je dotykový a nechýba ani praktický displej.

Publikované: 10.08.2022
Aktualizované: 23.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Paolo

Vstavaný digestor s výkonom odsávania 600 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Daný model je dostupný v dvoch šírkach, okrem 52 cm je Klarstein Paolo dostupný aj v šírke 72 cm. Digestor je uspôsobený pre zabudovanie do kuchynskej linky. Odsávač pár disponuje moderným dotykovým ovládaním a taktiež okrem odsávania mimo miestnosti má k dispozícii aj recirkulačný režim.

Štýlový, účinný, ale...

Veľmi nenápadný digestor Klarstein Paolo je na trhu obľúbeným modelom. Dôkazom toho sú aj jeho vysoké predaje. Dostupný je v šírke 52 alebo 72 cm. Taktiež je možné vybrať si zo striebornej/nerezovej alebo čiernej farby. Digestor je stavaný na zabudovanie do kuchynskej skrinky. Je bez okrajov, takže nijakým spôsobom nenarúša estetický dojem. Ovláda sa jednoducho dotykovým panelom. Sila odťahu vzduchu je až 600 m3/h. Vybrať si môžete z troch výkonnostných stupňov. Je potrebné však konštatovať, že oproti iným modelom Klarstein patrí k tým hlučnejším.

Klarstein Paolo recenzia

Vstavaný digestor disponuje takisto osvetlením, konkrétne ide o biele LED svetlo, ktoré veľmi efektívne dokáže osvetliť varnú plochu. Tukový filter je odnímateľný, vyrobený je z hliníka a preto je možné ho bez problémov umývať. Uhlíkový filter je voliteľný v prípade, že namiesto externého odsávania budete využívať recirkulačný režim. Súčasťou balenia uhlíkový filter nie je.

Bez odsávacej hadice

V balení spolu s odsávačom pár dostanete spätnú klapku, ktorá sa postará o to, aby sa pachy a arómy nevracali späť a zároveň, aby vzduch zvonka neprenikal cez digestor dnu. Priemer klapky je 15 cm. Rovnaký je aj priemer vývodu na odsávaciu hadicu, ktorá však nie je súčasťou balenia. Sieťový kábel má dĺžku 140 cm. Celková hmotnosť zariadenia je 7 kg. V balení sa nachádzajú potrebné skrutky pre priskrutkovanie ku kuchynským skrinkám zo spodnej strany. Digestor je síce hlučnejší, no energeticky veľmi úsporný – energetická trieda A.

Skúsenosti s Klarstein Paolo

Pozitívne referencie zákazníkov sú dôkazom toho, že odsávač pár Klarstein Paolo dokáže splniť požiadavky spotrebiteľov. Tento vstavaný digestor disponuje dostatočným výkonom. Jedinou nevýhodou, ktorá sa v recenziách skloňuje, je vyššia hladina hluku. Majitelia si však chvália pekný dizajn a taktiež dotykové ovládanie. Pozitívom je aj intenzívne LED osvetlenie. Odsávacia hadica nie je súčasťou balenia, no dodávaná je spätná klapka. Odsávač pár má recirkulačný režim.

Recenzie a skúsenosti s digestorom Klarstein Paolo
Zdroj: Klarstein.sk

Jednou z možností je doplniť jeho filtračnú výbavu o uhlíkový filter (nie je v balení), aby bolo možné využívať režim recirkulácie. Samotný tukový filter je z hliníka a je odnímateľný. V balení nájdete kompletnú montážnu sadu so skrutkami potrebnými na upevnenie. Montáž je vskutku nenáročná. Dostupný je v šírke 52 alebo 72 cm a taktiež v čiernej alebo striebornej farbe. Konštrukcia je z odolnej nerezovej ocele.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Elegantný dizajn
Dotykový ovládací panel
Nenáročná montáž

Negatíva

Vyššia úroveň hluku
Dodávaný bez uhlíkového filtra a odsávacej hadice

Typ digestora: vstavaný ● Max. výkon odsávania: 600 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 72 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 52/72 cm ● Výška: 27,8 cm ● Hmotnosť: 7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)