Nedis INKI112CBK16 11 W elektrický lapač hmyzu – recenzia

Tento elektrický lapač predstavuje perfektný pomer ceny a výkonu. Ide o UV lapač hmyzu s UV-A ultrafialovým svietidlom, ktoré funguje ako návnada. O likvidáciu sa stará elektrickým prúdom nabitá kovová mriežka. Príkon zariadenia je 11 W, chod je tak veľmi úsporný a tichý. Hmyz sa hromadí v zbernej nádobe, ktorú je možné jednoducho vyprázdniť. Elektrický lapač je vhodný do vonkajšieho prostredia a pokryje priestor s výmerou až 150 m2.

Publikované: 24.02.2022
Aktualizované: 17.05.2022
Obsah článku:

Nedis INKI112CBK16 11 W

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou do priestoru s max. rozlohou 150 m2, výkon 11 W

Pozrieť najlepšiu ponuku

Lapač hmyzu značky Nedis v našom porovnávacom teste zaujal primárne pozitívnymi recenziami zákazníkov. Veľmi dobrý je však aj pomer ceny a výkonu. Rozhodne poteší aj kvalita spracovania a zvýšená odolnosť. Elektrický lapač hmyzu Nedis je účinným pomocníkom pri boji proti škodlivému hmyzu.

Zvýšená odolnosť a kvalitná konštrukcia

Elektrický UV lapač hmyzu Nedis INKI112CBK16 11 W je určený predovšetkým na exteriérové použitie. Problémom však nie je ani jeho situovanie v interiérových priestoroch. Výhodou je možnosť jeho umiestnenia v priestore. Konštrukciu môžete postaviť na rovnú plochu vďaka malým nožičkám, no dodávaná je aj závesná reťaz, vďaka ktorej je možné zavesiť lapač aj do priestoru. Konštrukcia má zvýšenú odolnosť s označením IP20 – lapač hmyzu nie je vodoodolný, ide o krytie voči čiastočkám prachu. Samotná kovová mriežka s vysokým napätím je chránená ešte ďalšou ochrannou klietkou, ktorá zamedzí priamemu kontaktu s mriežkou pod napätím.

Nedis INK112CBK16 11 W recenzia

Skvelý dosah a dostatočná návnada

Čím však rozhodne dokáže tento prístroj zaujať, je perfektný dosah až 150 m2. Pokrytie je tak na skvelej úrovni. Príkon dosahuje hodnotu 11 W, prevádza je teda energeticky nenáročná. UV – ultrafialové svetlo je netoxické a ekologické, nijakým spôsobom neškodí okolitému prostrediu. Svietivosť je dostatočná, nevydáva žiadny hluk a svetlo má zároveň príjemnú studenú farbu – neťahá oči. Účinnosť zneškodňovania je na skvelej úrovni, zneškodnený hmyz elektrickým výbojom padá do zbernej nádobu, ktorú je možno jednoducho vyprázdniť. Napájanie je priamo z elektrickej siete, dodávaný prívodný kábel má dĺžku 100 cm.

Skúsenosti s Nedis INKI112CBK16 11 W

Zo skúseností zákazníkov musíme vyzdvihnúť samotnú schopnosť likvidácie komárov, múch, mušiek alebo ôs. Niektorí spotrebitelia hovoria, že malé octomilky nedokáže lapač hmyzu efektívne zneškodniť, dôvodom môže byť ich rozmer a nízka hmotnosť. Veľkým pozitívom je aj nízka spotreba energie a v neposlednom rade aj jednoduchá montáž. Výkon UV svietidla je dostatočný a dokáže prilákať veľké množstvo škodlivého hmyzu. Nádobu na hmyz je možné jednoducho vyprázdniť. Oceňujeme tiež fakt, že mriežka pod elektrickým napätím je ešte chránená ochrannou klietkou, aby bolo zamedzené priamemu kontaktu. Veľkým plusom je tiež jeho vysoký dosah až 150 m2. Hoci patrí v cenovej hladine do strednej triedy, ide o optimálny pomer ceny a účinnosti.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým lapačom hmyzu Nedis INK112CBK16 11 W
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektné pokrytie – dosah
Veľmi účinná návnada
Tichý chod a nízka spotreba

Negatíva

Žiadne

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: 11 W ● Pokrytie priestoru: 150 m2 ● Odolnosť: IP20 ● Hmotnosť: 1,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)