Parkside AKU rázový uťahovák PDSSA 20 V-Li A1 – recenzia

Rázový uťahovák Parkside s krútiacim momentom 180 Nm je vhodný na kovovoé skrutky M8, prípadne na drevené skrutky s max. priemerom 8 mm. Otáčky sa dajú plynulo nastaviť, max. je 3 600 ot./min. Prítomné je šesťhranné uchytenie s rýchloupínaním.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 03.06.2022
Obsah článku:

Parkside AKU rázový uťahovák

AKU rázový uťahovák s krútiacim momentom 180 Nm a kapacitou akumulátora 20 V, max. počet úderov 3 600 ot./min., regulácia otáčok je možná

Pozrieť najlepšiu ponuku

Rázový uťahovák značky Parkside je vhodný na uvoľňovanie i skrutkovanie skrutiek či doťahovanie matíc. Náradie je vhodné použiť na kovové skrutky rozmeru M8 alebo dokonca na drevené skrutky s priemerom maximálne 8 mm. Otáčky je možné plynulo nastaviť. Oceňujeme tiež praktickú svorku na opasok.

Dostatočný ťah

Maximálny krútiaci moment rázového uťahováku Parkside je 180 Nm. Veľkou výhodou je, že je možné plynulo nastaviť otáčky, resp. počet úderov. Maximum je až 3 600 za minútu. Náradie je v praktickom plastovom kufríku. Dodávané je aj s predĺžením bitov 50 mm a samotným štvorhranným adaptérom ¼. Parkside má šesťhranné uchytenie s rýchloupínaním. Praktickým zlepšovákom sú aj magnetické plochy na oboch stranách uťahováku, kde môžete umiestniť náhradné bity. Spotrebitelia si na výkon uťahováka väčšinou nesťažujú, hoci stále nejde o pneumatický rázový uťahovák, ktorého výkon je násobne väčší. Netreba mať preto prehnané očakávania.

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 recenzia

Automatický príklep

Parkside rázovému uťahováku výrazne pomáha automatický príklepový mechanizmus, vďaka ktorému sa sila znásobuje a dokážete povoliť či dotiahnuť skrutky alebo matice veľmi napevno. Stále ide o AKU náradie, preto je výkon do určitej miery limitovaný. Uťahovák má hmotnosť okolo 1,2 kg a pracuje sa s ním veľmi dobre. Manipulácia je jednoduchá, ergonomické držanie pohodlné. Praktickou vychytávkou je aj integrované LED svetlo.

Skúsenosti s Parkside PDSSA 20 V-Li A1

Stovky spokojných zákazníkov sú dôkazom toho, že toto aku náradie Parkside naozaj plní svoj účel na jednotku. Oproti konkurencii dostanete naozaj solídny výrobok za rozumnú cenu. Samozrejme, stále ide o hobby náradie, max. krútiaci moment 180 Nm je však pre bežné potreby viac menej dostatočný. Spotrebitelia nekritizujú ani kvalitu spracovania. Nejde o maximálne vyťažované náradie a preto obstojí aj v teste odolnosti. V rámci príslušenstva dostanete predĺženie bitov i štvorhranný adaptér, no batériu je potrebné tradične dokúpiť. Odporúčame zakúpiť Parkside akumulátor s kapacitou aspoň 4 Ah prípadne menší Parkside akumulátor 20 V 2 Ah. Pokles kapacity je však pomerne rýchly. V pomere ceny a kvality nie je na trhu veľa konkurenčných modelov, ktoré by tomuto rázovému uťahováku výraznejšie konkurovali.

Recenzie a skúsenosti s rázovým uťahovákom Parkside PDSSA 20 V-Li A1
Zdroj: Lidl.sk

Recenzie a skúsenosti s rázovým uťahovákom Parkside PDSSA 20 V-Li A1
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Perfektný pomer ceny a výkonu
Vhodný na výmenu kolies auta
Dobrá manipulácia

Rýchly pokles kapacity batérie
Občasné zastavenie ťahu

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 príslušenstvo

Rázový uťahovák bez akumulátora Parkside PDSSA 20 V-Li A1

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 príslušenstvo

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 kufrík

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 bez akumulátora

Rázový uťahovák Parkside PDSSA 20 V-Li A1

Typ: akumulátorové náradie ● Max. počet úderov: 3 600 ot./min. ● Max. krútiaci moment: 180 Nm ● Kapacita akumulátora: 20 V – 4 Ah/8 Ah ● Regulácia otáčok: áno ● Hmotnosť: 1 216 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(80.2%)