Parkside Performance AKU chvostová píla PSSAP 20 V-Li C3 – recenzia

Chvostová píla Parkside PSSAP 20 V-Li C3 je vhodná na prácu s drevom, zvládne aj rezanie plastu a kovu. Samozrejmosťou je nastaviteľný počet zdvihov, max. je 3 000/min. Bezkefový motor sa stará o tichý chod. Hĺbka rezu je nastaviteľná, max. 15 mm pri dreve, 12 mm pri kove.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 03.06.2022
Obsah článku:

Parkside Performance AKU chvostová píla

AKU chvostová píla s kapacitou akumulátora 20 V, dĺžka zdvihu 22 mm, počet zdvihov max. 3 000/min., počet zdvihov sa dá regulovať

Pozrieť najlepšiu ponuku

Chvostovú pílu využívajú domáci majstri predovšetkým pri práci s drevom, no Parkside PSSAP 20 V-Li C3 sa dokáže uplatniť aj pri rezaní plastu, kovu či iných stavebných materiálov. Vďaka AKU prevedeniu vás pri práci neobmedzuje kábel. Zároveň je chvostová píla nenáročná na manipuláciu, váži len 1,57 kg.

Ideálna na drevo a plast

Parkside chvostová píla je podľa spotrebiteľov vcelku výkonné zariadenie, ktoré si bez problémov poradí s drevom či plastom. Rezanie je plynulé aj vďaka nastaviteľnému počtu zdvihov. Vďaka výkonu si píla poradí taktiež s kovom či inými stavebnými materiálmi, no na pravidelné rezanie tvrdých materiálov táto chvostová píla určená nie je. Vhodnejšie sú skôr plechy alebo duté kovové rúry. Veľkým plusom je bezkefkový motor, ktorý má tichý chod a predpoklad dlhej životnosti. Hĺbka rezu je nastaviteľná. Maximálne rezný výkon do dreva je 15 mm pri kove ide o 12 mm. Maximálna výška zdvihu je 22 mm. Základná doska je vysúvateľná, čo umožňuje jednoduché nastavenie hĺbky rezu. Výmena listu je takisto bezproblémová vďaka rýchloupínaciemu skľučovadlu.

Parkside PSSAP 20 V-Li C3 recenzia

Kvalitné vyhotovenie – robustná konštrukcia

Akumulátorová chvostová píla ponúka spotrebiteľovi viacero výhod. Parkside nás milo prekvapí spracovaním a kvalitou materiálov, ktoré rozhodne nepôsobia lacno. Konštrukcia je pomerne ľahká, no masívna. Chvostová píla je dodávaná spolu s plastový kufríkom a tiež dvoma pílovými listami do dreva a kovu. Kompatibilná však je s pílovými listami od rôznych výrobcov, ide o typický rozmer. Držadlo má protišmykové pogumované časti, čo takisto pomáha k lepšej stabilite počas rezania. Odporúčaný je akumulátor Parkside PAP 20 A3 s kapacitou 4 000 mAh. Výrobok je dodávaný bez akumulátora. Zabudované je tiež praktické LED svetlo.

Skúsenosti s Parkside PSSAP 20 V-Li C3

Chvostová píla Parkside predstavuje tradičnú kvalitu hobby náradia zo sietí predajní Lidl. Zákazníci vyzdvihujú predovšetkým pomer ceny a kvality. Predovšetkým pri práci s drevom či plastom chvostová píla splní svoj účel. Pri rezaní kovu je potrebné myslieť na výkon a maximálnu hĺbku rezu. Niektorí zákazníci hovoria o necitlivej regulácii výšky zdvihu. Plusom je tichý bezkefkový motor, ktorý je trvácnejší a odolný. Akumulátorová píla nie je dodávaná s batériou, no súčasťou balenia je kufrík a takisto dva pílové listy na kov a drevo. Prekvapením je aj vyššia kvalita plastov a robustná konštrukcia, ktoré sú predpokladom vyššej odolnosti a trvácnosti. Spomedzi názorov zákazníkov vyzdvihujeme tiež nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu.

Recenzie a skúsenosti s chvostovou pílou Parkside PSSAP 20 V-Li C3
Zdroj: Lidl.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Priaznivá cena
Kvalita materiálov
Tichý a bezúdržbový motor

Negatíva

Dodanie bez akumulátora
Regulácia zdvihu nie je tak plynulá

Typ: akumulátorové náradie ● Dĺžka zdvihu: 22 mm ● Počet zdvihov: 0 – 3 000/min. ● Kapacita akumulátora: 20 V – 4 Ah/8 Ah ● Regulácia počtu zdvihov: áno ● Hmotnosť: 1 157 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)

Komentáre
Milan
01.04.2022 12:54

Z lidl shopu som si objednal túto chvostovu pílu bohužiaľ ešte pred použitím som zistil problém predná doska sa nedá zaistiť, proste vypadáva, takže s výrobkom nie som spokojný

Odpovedať