Parkside AKU reťazová píla PKSA 40 V-Li A1 – recenzia

Akumulátorová reťazová píla Parkside PKSA 40 V-Li A1 je vhodnou voľbou pre nenáročných „pilčíkov“. Dĺžka rezu je 38 cm, prítomná je dvojrýchlostná prevodovka. Hmotnosť píly je iba 3,6 kg. Nábeh motora je plynulý, poteší masívna kovová prevodovka.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 14.10.2022
Obsah článku:

Parkside AKU reťazová píla

AKU reťazová píla s dĺžkou záberu 380 cm, rýchlosť rezu je 21 m/s, automatické mazanie reťaze

Pozrieť najlepšiu ponuku

Akumulátorové reťazové píly si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Výkonom síce benzínové reťazové píly nenahradia, no pre účely mnohých spotrebiteľov dostačujú. Medzi také patrí aj Parkside reťazová píla s dĺžkou rezu 38 cm a dvojrýchlostnou prevodovkou. Nenáročnú údržbu a dlhú trvácnosť zabezpečuje aj bezuhlíkový motor.

Vynikajúci plynulý chod

Reťazová píla Parkside je poháňaná výkonným bezuhlíkovým elektromotorom. Vďaka tomu je údržba nenáročná a je tu predpoklad dlhšej životnosti. Pomer ceny a výkonu je v tomto prípade obrovskou doménou Parkside AKU reťazovej píly. Záber reťaze je 38 cm a oproti mnohým konkurentom je tento parameter veľkou výhodou. Rýchlosť rezu sa líši podľa stupňa zvolenej rýchlosti. Pri nižšom výkonovom stupni je to 15 m/s., pri druhom 21 m/s.. Spínač sa nachádza v hornej časti rukoväte. Výkon regulujete tradičnou spúšťou. Hmotnosť AKU reťazovej píly je len 3,6 kg. Manipulácia s ňou je veľmi jednoduchá. Píla je dokonca vybavená systémom automatického mazania reťaze. Veľmi nás potešila aj možnosť beznástrojového napínania reťaze za pomoci otočného regulátora. O bezpečnú prevádzku sa stará obojručný ochranný spínač pre rýchle zastavenie reťaze v prípade nebezpečenstva.

Parkside PKSA 40 V-Li A1 recenzia

Potreba dvoch akumulátorov – kratšia výdrž

Okrem vyššie spomenutého bezuhlíkového elektromotora odolnosť zvyšuje masívna kovová prevodovka. Konštrukcia je robustná a napriek nízkej cene necítiť, že by šlo o vyslovene hobby model z druhotriednych materiálov. Nábeh motora je veľmi plynulý vďaka funkcii Soft Start. Súčasťou príslušenstva je takisto 180 ml mazacieho oleja. Hladinu oleja môžete sledovať cez priehľadnú risku. Na prevádzku sú nutné dva akumulátory, s kapacitou 20 V – 4 000 mAh. Akumulátory sú upevnené po oboch stranách reťazovej píly, no nie sú súčasťou dodávky. Spotrebitelia však majú výhrady k výdrži, resp. vyššej spotrebe a následne kratšej výdrži. Nie je tak na škodu mať sadu náhradných akumulátorov. Píla má tiež LED ukazovateľ kapacity batérie. V balení je aj ochranný kryt reťaze.

Skúsenosti s Parkside PKSA 40 V-Li A1

AKU reťazová píla Parkside PKSA 40 V-Li A1 je vskutku zaujímavou voľbou pre nenáročných „pilčíkov“. Spotrebitelia v recenziách poukazujú na fakt, že výkonom ich píla nesklamala. Horšou vlastnosťou je slabšia výdrž batérie a na prevádzku sú nutné dva akumulátory. Tichý chod je obrovskou výhodou, automatické mazanie reťaze takisto. Záber 38 cm je v danej cenovej hladine viac ako postačujúcim. AKU reťazová píla poteší tiež nízkou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou. Dobre sa s ňou pracuje aj pri šikmých rezoch vďaka ergonomickej rukoväti. Zákazníci sú radi za bezuhlíkový motor a vcelku solídne spracovanie. My chválime výrobcu za kovovú prevodovku a plynulý nábeh výkonu vďaka systému Soft Start.

Recenzie a skúsenosti s reťazovou pílou Parkside PKSA 40 V-Li A1
Zdroj: Lidl.sk

Recenzie a skúsenosti s reťazovou pílou Parkside PKSA 40 V-Li A1
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bezuhlíkový motor – vyššia odolnosť
Kovová prevodovka
Obstarávacia cena

Negatíva

Potrebné sú dva akumulátory
Kratšia výdrž

Dĺžka záberu: 38 cm ● Počet rýchlostí: 2 ● Rýchlosť rezu: 21 m/s. ● Automatické mazanie reťaze: áno ● Hmotnosť: 3,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(73.8%)