Petzl Actik Core recenzia čelovky

Ide o model, ktorého výbava adekvátne poslúži ako náročnejším užívateľom, tak aj tým, ktorí čelovku využívajú skôr rekreačne. Čelovka disponuje tromi výkonnými LED svetlami, ktoré dokážu svietiť v dvoch režimoch. Nechýba ani praktická modulárnosť čelovky s rozopínateľnou sponou. Jednou z hlavných devíz tejto čelovky je hybridné napájanie.

Publikované: 19.03.2021
Aktualizované: 25.10.2021
Obsah článku:

Petzl Actik Core

Vysoká výdrž batérie s hybridným napájaním, dostatočná svietivosť, ochrana voči striekajúcej vode a najmä nízka hmotnosť.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Naším ďalším redakčným tipom na odľahčenú a kompaktnejšiu čelovku pre mierne náročnejších klientov je Petzl Actik Core. V cenovej hladine okolo 50 až 60 eur ponúka vysokú výdrž batérie s hybridným napájaním, dostatočnú svietivosť, ochranu voči striekajúcej vode a najmä nízku hmotnosť. Hlavnou devízou je dôraz na nízku hmotnosť, komfort pri nosení a solídnu výdrž na nabitie.

3 prednastavené programy

Trojica LED diód sa postará o plne dostačujúcu svietivosť pri akejkoľvek športovej aktivite v tme a to aj vrátane červeného svetla, ktoré dokáže fungovať aj v blikajúcom SOS mode. Intenzitu svetla je možné regulovať prostredníctvom troch prednastavených programov – na blízko, diaľku a pohyb.

Petzl Actik Core recenzia

Čo naopak trochu zamrzí, je certifikácia IPX4. V tejto cenovej hladine a hlavne pri športovom zameraní tohto produktu, by sme očakávali vyššiu IP certifikáciu, ktorá by garantovala robustnejšiu odolnosť čelovky voči vode a prachu.

Hybridné napájanie

O napájanie sa stará dobíjací akumulátor Core, ktorý dokáže fungovať v hybridnom mode. Buď čelovka čerpá energiu zo vstavaného akumulátora s kapacitou 1 250 mAh, alebo je možné využiť záložné napájanie prostredníctvom troch AAA batérií, ktoré sa však nenachádzajú v balení. Naopak, súčasťou balenia je nabíjací USB kábel na dobíjanie vstavaného akumulátora.

Čelovka Petzl Actik Core

Veľmi príjemne prekvapí reflexný pásik, umývateľná čelenka a komfortná rozpínajúca spona. To v kombinácii s príjemne nízkou hmotnosťou (75 gramov), dostačujúcou sústavou LED svetiel a solídnou výdržou batérie robí z tejto čelovky veľmi solídneho kandidáta na športové a rekreačné aktivity.

Skúsenosti a recenzie

Dobíjacia čelovka Petzl Actik Core sa podľa spotrebiteľov vyznačuje skvelou svietivosťou, dobre odstupňovanými svetelnými úrovňami a nízkou hmotnosťou. Plusom je režim červeného svetla. Za negatívum označili používatelia, a my s nimi plne súhlasíme, nepohodlné prepínanie režimov svietenia. Nepáči sa im ani slabší stupeň ochrany.

Recenzie a skúsenosti s čelovkou Petzl Actik Core

Petzl Actik Core farby

Petzl Actik Core náhradná batéria

Klady a Zápory

Odolnosť voči striekajúcej vode
Dobrá sústava LED diód
3 prednastavené módy jasu

Plastová konštrukcia
Pri každom dobíjaní nutné rozoberať čelovku
Absencia vyššej odolnosti voči vode a prachu

Svetelný výkon: 450 lumenov ● Počet režimov: 3 ● LED diódy: 3 (biele a červené) ● Konštrukcia: odolný polykarbonát ● Vodoodolnosť: čiastočná ● Napájanie/batéria: akumulátor CORE (1250 mAh) ● Nabíjací konektor: micro-USB ● Hmotnosť: 75 g


Najlepšie čelovky 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Pri príprave recenzií vybraných produktov sme v redakcii dbali na to, aby sme sa sústredili na podstatné kvalitatívne parametre . Nejde pritom len o technické špecifikácie, ale aj ďalšie vlastnosti a funkcie, ktoré je potrebné brať do úvahy. Aj preto sme pri porovnávaní čeloviek hodnotili jednotlivé parametre na základe vopred určenej metodiky testovania, pričom... Prečítať článok

Hodnotenie:
(80.6%)