Riwall REM 3813i recenzia elektrickej kosačky

Elektrická kosačka Riwall REM 3813i poteší najviac cenou. S výkonom 1 300 W si poradí s menšími záhradkami. Záber 38 cm, 35-litrový zberný kôš a regulácia kosenia sú viac-menej štandardom. Nemilo prekvapí kvalita plastov a chýbajúce bočné vyhadzovanie.

Publikované: 19.07.2021
Aktualizované: 04.10.2021

Riwall REM 3813i

Príkon 1 300 W, záber 38 cm, kôš s kapacitou 35 litrov, regulovateľná výška kosenia od 35 do 65 mm, chýba pojazd.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V segmente elektrických kosačiek má svoje miesto aj výrobca Riwall, ktorý na trh prichádza primárne s cenovo dostupnými modelmi benzínových i elektrických kosačiek. Kosačka Riwall REM 3813i patrí ku kosačkám, ktoré kúpite za naozaj lacné peniaze. Náš porovnávací test však ukázal, že pripraviť sa musíte aj na viacero kompromisov. Riwallovi nechýba výkon, 1 300 W nie je nič ohurujúce, no na menšie záhradky či predzáhradky toho ani viac netreba. V danej cene nerátajte s pojazdom. Samozrejme, štart je elektrický za pomoci jedného tlačidla.

V kritickom hodnotení sa zhodujeme so spotrebiteľmi v prípade konštrukcie. Tá pôsobí naozaj lacno. Žlté plasty rozhodne nie sú najpevnejšie a dlhú životnosť kosačke nedávame. Samozrejme, záleží aj od zaobchádzania. Konštrukčne divne sú vyriešené aj riadidlá. V podstate ide o rovnú tyč bez úchopu. S kosačkou sa prekážkam budete vyhýbať ťažšie, hoci váži len 10 kg. Plastový zberný kôš pojme 35 litrov trávy. Odnímanie je jednoduché, no otázna je opäť kvalita plastov. Viacero spotrebiteľov sa stretlo s tým, že zadné kolieska nie je možné upevniť a pri cúvaní sa uvoľňuje závit, čo spôsobuje ich vypadávanie. Naozaj podstatný nedostatok.

Pochváliť nemôžeme úplne ani výsledok kosenia. Pokiaľ chcete na nízko pokosiť predzáhradku alebo dvor, 35 mm je minimum. Niekomu to stačiť môže, no štandardom je aspoň 25 mm, kosačka tak kosí na vysoko a trávnik tak nemá optimálnu dĺžku. Model nemá bočné vyhadzovanie a uzatvoriť nemožno ani zadný výstup, takže mulčovať nezvláda tiež. Priemer noža je 38 cm. V danej cenovej triede môže elektrická kosačka Riwall REM 3813i zaujať, no stačí si priplatiť o pár desiatok eur viac a na trhu nájdete aj kvalitnejšie modely. Výkon nie je všetko a aj keď kosenie Riwall zvláda, uspokojivý výkon nepodáva.

Elektrická kosačka Riwall REM 3813i

Riwall REM 3813i recenzia

Riwall REM 3813i zberný kôš

Elektrická kosačka Riwall REM 3813i s plastovým telom

Riwall REM 3813i recenzia

Kosačka Riwall REM 3813i

Klady a Zápory

Nízka cena
Dostatočný výkon

Nekvalitné lacné plasty
Príliš vysoké nastavenie výšky kosenia
Vypadáva zadné koleso

Príkon: 1 300 W ● Šírka záberu: 38 cm ● Pojazd: nie ● Objem zberného koša: 35 litrov ● Výška kosenia: 35 – 65 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: 3 ● Hmotnosť: 10 kg ● Odporúčaná výmera: 800 m2


Najlepšie elektrické kosačky 2021 + recenzie

Hodnotené parametre V rámci záhradnej techniky sa stali elektrické kosačky veľmi populárnym zariadením . Samozrejme, výkonom ich benzínové kosačky stále prekonávajú a  náročný spotrebiteľ siahne po spaľovacom motore. Náš porovnávací test sa zameral na porovnanie elektrických rotačných kosačiek – realizovali sme detailný prieskum trhu a vybrali tie najlepšie elektrické kosačky s... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.2%)