Philips HU4803/01 recenzia zvlhčovača vzduchu

Philips HU4803/01 je trochu drahší, ale veľmi kvalitný a enormne tichý zvlhčovač vzduchu, ktorý je určený na použitie v miestnostiach do 20 . Zvlhčovanie vzduchu je obohatené o technológiu, ktorá zabezpečuje aj jeho dezinfekciu. Na zariadení nájdete manuálne aj automatické režimyčasovač, funkciu automatického vypnutia a kontrolku, ktorá vás upozorní na nutnosť doliatia vody do vcelku malej, len 2,2 l nádržky. Z hľadiska dizajnu ide o elegantný a nenápadný kúsok.

Publikované: 31.08.2021
Aktualizované: 31.08.2021

Philips HU4803/01

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 220 ml/hod., 2 l nádržka na vodu, manuálne + automatické režimy, regulácia intenzity zvlhčovania od 40 do 60 %, hlučnosť 26 dB, hmotnosť 3 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 nie je úplne obyčajným modelom. Jednou z jeho najzaujímavejších vlastností je technológia NanoCloud, ktorá slúži na dezinfekciu vzduchu a zabezpečuje jeho rovnomernú distribúciu do celej miestnosti. Preto nedochádza k nadmernému vlhnutiu rohov či nábytku. Vďaka technológii NanoCloud, ktorá využíva špeciálny filter, je tento kúsok zároveň vhodný aj pre alergikov či astmatikov. Výrobca udáva, že eliminuje až 99 % baktérií, čo je, bohužiaľ, nemerateľný parameter. Okrem toho vzduch čistí aj od spór plesní, prachu a iných patogénov.

Zvlhčovací výkon tohto modelu predstavuje 220 ml/hod, čo je menej ako v prípade podstatne lacnejšieho modelu Sencor SHF 2051GR. Je teda vhodný do miestností s rozlohou do 20 m². Hlučnosť dosahuje 26 dB, čo je najmenej v našom teste, preto ide o skutočne tichý zvlhčovač vzduchu. Na Philips HU4803/01 nájdete 3 manuálne režimy zvlhčovania. Výslednú vlhkosť vzduchu v miestnosti si tak viete nastaviť na 40, 50 alebo 60 %. Zvlhčovač disponuje aj automatickým režimom. Jeho chod zabezpečuje integrovaný digitálny senzor, ktorý monitoruje aktuálnu vlhkosť vzduchu, a v závislosti od nameraných hodnôt zvlhčovanie reguluje automaticky pomocou zapínania a vypínania zariadenia. Na zariadení sa nachádza aj nočný spánkový režim, pri ktorom pracuje tichšie a len s minimom svetelných kontroliek.

Oceňujeme prítomnosť kontrolky, ktorá vás upozorní na nutnosť doliatia vody. Ak by ste ju odignorovali, nestane sa nič strašné. Po jej vyčerpaní sa zvlhčovač vypne sám. Aj na túto skutočnosť vás upozorní červená svetelná kontrolka. Tu sa zároveň dostávame k jednému z mínusov, ktorým je malý objem nádržky. Má len 2 l, preto sa pripravte na jej častejšie dopĺňanie.

Samotná nádobka je praktická. Nachádza sa na nej ryska a nalievanie vody je viac než jednoduché. Môžete ju vybrať a doplniť priamo v umývadle alebo do nej vodu doliať pomocou pohára či inej nádobky. Zvlhčovač vzduchu Philips je vybavený časovačom, ktorý ho po uplynutí vami zvoleného času automaticky vypne. Menším sklamaním je, že ho môžete nastaviť len na 2 fixné časové intervaly, konkrétne na 1,4 alebo 8 hod.

Dizajnu nie je čo vytknúť. Philips HU4803/01 pôsobí nenápadne, pri bližšom pohľade však zaujme svojou eleganciou. Konštrukčné riešenie je minimalistické, čo prispieva k jednoduchému čisteniu a údržbe. Hmotnosť tohto domáceho zvlhčovača vzduchu predstavuje niečo okolo 3 kg a jeho rozmery sú 33,9 x 24,9 x 24,9 cm, preto ho môžeme označiť za naozaj kompaktný model.

Philips HU4803/01 recenzia

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 recenzia

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01

Philips HU4803/01 ovládanie

Philips HU4803/01 balenie

Klady a Zápory

Efektívne zvlhčovanie + dezinfekcia vzduchu
Manuálne aj automatické režimy
Tichá prevádzka + nočný režim

Vyššia obstarávacia cena
Menší objem nádržky na vodu
Vhodný do menších miestností

Typ = ultrazvukový zvlhčovač ● Zvlhčovací výkon = 220 ml/hod. ● Objem nádržky = 2 l ● Časovač = 1,4/8 hod. ● Hlučnosť = 26 dB ● Intenzita zvlhčovania = 40 – 60 % ● Hmotnosť = 3,09 kg ● Rozmery (V x Š x H) = 33,9 x 24,9 x 24,9 cm


Najlepšie zvlhčovače vzduchu 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Gro nášho  testu  tvoria  recenzie , ktoré obsahujú podrobné hodnotenie vybraných modelov, no taktiež porovnanie zvlhčovačov vzduchu. Aj na základe neho sme totiž mohli daným modelom udeliť jednotlivé štítky. Na tento účel sme si na začiatku testovania stanovili metodiku hodnotenia a porovnávania, ktorá je založená na súbore  kľúčových technických parametrov, vlastností... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81%)