Philips HU4803/01 zvlhčovač vzduchu – recenzia

Philips HU4803/01 je trochu drahší, ale veľmi kvalitný a enormne tichý zvlhčovač vzduchu, ktorý je určený na použitie v miestnostiach do 20 . Zvlhčovanie vzduchu je obohatené o technológiu, ktorá zabezpečuje aj jeho dezinfekciu. Na zariadení nájdete manuálne aj automatické režimyčasovač, funkciu automatického vypnutia a kontrolku, ktorá vás upozorní na nutnosť doliatia vody do vcelku malej, len 2,2 l nádržky. Z hľadiska dizajnu ide o elegantný a nenápadný kúsok.

Publikované: 31.08.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Philips HU4803/01

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 220 ml/hod., 2 l nádržka na vodu, manuálne + automatické režimy, regulácia intenzity zvlhčovania od 40 do 60 %, hlučnosť 26 dB, hmotnosť 3 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 nie je úplne obyčajným modelom. Jednou z jeho najzaujímavejších vlastností je technológia NanoCloud, ktorá slúži na dezinfekciu vzduchu a zabezpečuje jeho rovnomernú distribúciu do celej miestnosti. Preto nedochádza k nadmernému vlhnutiu rohov či nábytku. Vďaka technológii NanoCloud, ktorá využíva špeciálny filter, je tento kúsok zároveň vhodný aj pre alergikov či astmatikov. Výrobca udáva, že eliminuje až 99 % baktérií, čo je, bohužiaľ, nemerateľný parameter. Okrem toho vzduch čistí aj od spór plesní, prachu a iných patogénov.

3 manuálne režimy zvlhčovania

Zvlhčovací výkon tohto modelu predstavuje 220 ml/hod. Je teda vhodný do miestností s rozlohou do 20 m². Hlučnosť dosahuje 26 dB, čo je najmenej v našom teste, preto ide o skutočne tichý zvlhčovač vzduchu. Na Philips HU4803/01 nájdete 3 manuálne režimy zvlhčovania. Výslednú vlhkosť vzduchu v miestnosti si tak viete nastaviť na 40, 50 alebo 60 %. Zvlhčovač disponuje aj automatickým režimom. Jeho chod zabezpečuje integrovaný digitálny senzor, ktorý monitoruje aktuálnu vlhkosť vzduchu, a v závislosti od nameraných hodnôt zvlhčovanie reguluje automaticky pomocou zapínania a vypínania zariadenia. Na zariadení sa nachádza aj nočný spánkový režim, pri ktorom pracuje tichšie a len s minimom svetelných kontroliek.

Philips HU4803/01 recenzia

2-litrová nádržka na vodu

Oceňujeme prítomnosť kontrolky, ktorá vás upozorní na nutnosť doliatia vody. Ak by ste ju odignorovali, nestane sa nič strašné. Po jej vyčerpaní sa zvlhčovač vypne sám. Aj na túto skutočnosť vás upozorní červená svetelná kontrolka. Tu sa zároveň dostávame k jednému z mínusov, ktorým je malý objem nádržky. Má len 2 l, preto sa pripravte na jej častejšie dopĺňanie.

Slabší časovač

Samotná nádobka je praktická. Nachádza sa na nej ryska a nalievanie vody je viac než jednoduché. Môžete ju vybrať a doplniť priamo v umývadle alebo do nej vodu doliať pomocou pohára či inej nádobky. Zvlhčovač vzduchu Philips je vybavený časovačom, ktorý ho po uplynutí vami zvoleného času automaticky vypne. Menším sklamaním je, že ho môžete nastaviť len na 2 fixné časové intervaly, konkrétne na 1,4 alebo 8 hod.

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01

Kompaktný model

Dizajnu nie je čo vytknúť. Philips HU4803/01 pôsobí nenápadne, pri bližšom pohľade však zaujme svojou eleganciou. Konštrukčné riešenie je minimalistické, čo prispieva k jednoduchému čisteniu a údržbe. Hmotnosť tohto domáceho zvlhčovača vzduchu predstavuje niečo okolo 3 kg a jeho rozmery sú 33,9 x 24,9 x 24,9 cm, preto ho môžeme označiť za naozaj kompaktný model.

Skúsenosti a recenzie

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 zaujal spotrebiteľov množstvom funkcií. Páči sa im automatické udržiavanie vlhkosti, nočný režim, časovač i tichý chod. Presnoť merania vlhkosti je veľmi dobrá. Nádoba na vodu by mohla byť väčšia, ale aspoň sa dobre čistí.

Recenzie a skúsenosti so zvlhčovačom vzduchu Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 recenzia

Zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01

Philips HU4803/01 ovládanie

Philips HU4803/01 balenie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektívne zvlhčovanie + dezinfekcia vzduchu
Manuálne aj automatické režimy
Tichá prevádzka + nočný režim

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Menší objem nádržky na vodu
Vhodný do menších miestností

Typ = ultrazvukový zvlhčovač ● Zvlhčovací výkon = 220 ml/hod. ● Objem nádržky = 2 l ● Časovač = 1,4/8 hod. ● Hlučnosť = 26 dB ● Intenzita zvlhčovania = 40 – 60 % ● Hmotnosť = 3,09 kg ● Rozmery (V x Š x H) = 33,9 x 24,9 x 24,9 cm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)