Polar Pacer Pro športtester – recenzia

Športové hodinky Polar Pacer Pro sa síce prezentujú ako bežecké, ale vedľa nešliapnu ani inak zameraní športovci. Hodinky sú ľahké, preto sa nosia veľmi pohodlne. Displej je dostatočne veľký a veľmi dobre čitateľný aj na slnku. Plusom je funkcia Always-On Color, vďaka ktorej máte potrebné údaje neustále na očiach. Bežcom ponúka tento športtester niekoľko doplnkových a praktických funkcií. Informuje napríklad o nutnosti prísunu energie či o doplnení tekutín. Hodinky je možné prepojiť s mobilom a potom ovládať hudbu. Nechýba presné GPS, predpoveď počasia, plánovanie trás a pod. Vodotesnosť je do 5 ATM. Malým mínusom je slabšia výdrž batérie, jej maximum je 7 dní, no pri plnom využití sa podstatne skracuje.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 18.01.2023
Obsah článku:

Polar Pacer Pro

Transflektívny MIP displej s uhlopriečkou 1,2 palca, vodotesnosť do 5 ATM, max. výdrž batérie 7 dní, beh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky sa tešia obľube najmä medzi bežcami, ale na svoje si prídu aj používatelia, ktorí obľubujú iné druhy športu. Vďaka podrobným meraniam sme vedeli sledovať náš pokrok. Myslia na potrebnú regeneráciu a informujú o nutnosti doplniť energiu či prísun tekutín. 1,2-palcový MIP displej je prehľadný a vyzdvihujeme podporu zobrazenia Alway-On Color. Je dobre čitateľný aj vonku za slnečného počasia.

Lokalizačné systémy sú presné vďaka kombinácii GPS, GLONASS, Galileo a QZSS. Potešil nás presný snímač srdcového tepu a určenie VO2max aj z chôdze. Stačí ísť 15 minút svižným tempom po rovinatom teréne. Pri prepojení s mobilným telefónom hodinky zvládajú zobrazovať notifikácie alebo prinášajú možnosť ovládať hudbu. Týka sa to hudby uloženej v mobile, ale tiež z hudobných platforiem (napr. Spotify). Nechýba detailná predpoveď počasia.

Bežci sa potešia funkciám FuelWise, Hill Splitter či Training Load Pro. FuelWise je inteligentná funkcia, ktorá po náročnejšom výkone pripomenie doplnenie energie alebo tekutínTraining Load Pro zas pri každom cvičení poskytne detailné hodnoty srdcovej i svalovej záťaže, vďaka tomu môžete predísť zbytočným zraneniam. Spomenieme aj funkciu Nightly Recharge, ktorá počas spánku sleduje tepovú frekvenciu a dýchanie. Na základe týchto dát športtester vyhodnotí, ako dobre sa vaše telo zregenerovalo po predchádzajúcom dni. Nechýba ani funkcia Sleep Plus Stages, ktorá sa na náš spánok pozrela ešte podrobnejšie.

Za praktickú funkciu považujeme Hill Splitter, ide o navigáciu s možnosťou plánovania trás. Táto funkcia automaticky deteguje všetky stúpania a klesania a zobrazuje informácie o výkone (napr. o prejdenej vzdialenosti) a tiež o tom, koľko ste vystúpili alebo zostúpili na každom z kopcov. GPS je presné a potešil nás kompas, ktorý je nezávislý od GPS, a barometer sledujúci nadmorskú výšku.

K benefitom hodiniek patrí ľahká a tenká konštrukcia s hliníkovým rámom a ovládaním tlačidlami. Dodávaný remienok je pohodlný, ale v prípade potreby ho môžete vymeniť za iný. Ocenili sme možnosť prispôsobiť si ciferníky a mať tak na úvodnej obrazovke údaje, ktoré sme chceli mať po ruke. Výdrž batérie je slušná, pri nenáročnom používaní vydrží týždeň. Nabíjanie je rýchle vďaka technológii Polar Charge 2.0. Vodotesnosť do 5 ATM umožňuje používať hodinky aj plavcom.

Polar Pacer Pro recenzia

Nevýhody produktu

Športtester sa nám používal veľmi dobre. Okrem amatérskych používateľov ho ocenia aj profesionálni športovci. Merania sú presné a hodinky ponúkajú podrobné štatistiky. Poteší množstvo režimov a praktických funkcií. Na žiadne zásadné nedostatky sme neprišli. Trocha zamrzí slabšia výdrž batérie, tá je pri spustenom GPS a neustálom meraní cca 2 dni. Ak však oželiete niektoré funkcie, vyšplhať sa viete až na 7 dní bez nabíjania. Odolnosť hodiniek nie je pre použité materiály najlepšia. Ak by výrobca použil puzdro z titánu a sklíčko zo zafíru, hodinky by toho zniesli oveľa viac.

Polar Pacer Pro náramok

Parametre

Uhlopriečka displeja1,2 palca
Rozlíšenie displeja280 x 280 px
Typ displejaTransflektívny MIP
Tvar ciferníkaokrúhly
Krycie sklíčkoGorilla Glass
Materiál puzdrahliník
Ovládanietlačidlové
KonektivitaBluetooth 5.1
Integrované GPSáno
Krokomeráno
Akcelerometeráno
Barometeráno
Gyroskopáno
Senzor srdcového tepuáno
Senzor spálených kalóriíáno
Vodotesnosť5 ATM
Typ akumulátoraLi-Pol
Kapacita batérie273 mAh
Výdrž batérie30 hodín
Maximálna výdrž7 dní
Hmotnosť41 gramov

Skúsenosti s Polar Pacer Pro

Používatelia ocenili širokú škálu informácií o aktivitách i výdaj energie v kcal. Pre mnohých používateľov je práve tento údaj dôležitý. Vyzdvihli výborný pomer ceny a hodnoty pre hobby aj profi športovcov. Plus dostal športtester za krásny dizajn, užívateľsky príjemné prostredie či za to, že dobre sedí na ruke. Mínusom je slabšia výdrž batérie. Viacerí uviedli, že hodinky sú pohodlné a ľahké a na ruke ich takmer necítiť.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Polar Pacer Pro
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

Polar Pacer Pro ponúkajú používateľom podrobné merania a štatistiky, k ich mínusom však patrí slabšia výdrž batérie. Ak nechcete hodinky príliš často nabíjať, poobzerajte sa napríklad po Polar Grit X PRO. Tieto navyše ponúkajú skvelú odolnosť, presné snímanie tepu aj GPS so spiatočnou navigáciou. Rátať treba s vyššou obstarávacou cenou. Nenáročným používateľom dobre poslúžia Sigma iD.TRI Basic. Ide o základné hodinky vhodné najmä na triatlon. Cena je priaznivá a plusom sú špeciálne algoritmy pre beh, cyklistiku a plávanie. Do pozornosti dávame aj model Polar Vantage V2 HR, ktorý sa dodáva s hrudným pásom, tento športtester má pekný unisex dizajn a ponúka viac ako 130 športových aktivít. Pokiaľ sa venujete najmä behu, vhodnými môžu byť hodinky Garmin Forerunner 955. Ich plusom je integrovaná pamäť 32 GB a možnosť nahrať si vlastné skladby.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Always-On Color displej
Podrobné merania a štatistiky
Určenie VO2max aj z chôdze
Možnosť ovládať hudbu v mobile
Praktické funkcie pre bežcov
Ľahká konštrukcia
Presné GPS

Negatíva

Slabšia výdrž batérie

Typ displeja: Transflektívny MIP ● Veľkosť displeja: 1,2 palca ● Vodotesnosť: do 5 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 41 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)