Sigma iD.TRI Basic športtester – recenzia

Sigma iD.TRI Basic je športtester vhodný najmä na triatlon. Ak máte radi beh, cyklistu alebo plávanie, prídete si na svoje. Hodinky sú vodotesné do 5 ATM a srdcovú frekvenciu vedia merať aj vo vode. Súčasťou dodávky je držiak na bicykel, takže v prípade cyklistiky môžete mať športtester na ruke alebo pripevnený na riadidlách bicykla. Výhodou je jednoduché a intuitívne ovládanie či možnosť spárovania s mobilom. Merania sú presné a podrobné. Poteší monitoring spánku, presné GPS či ľahká konštrukcia, ktorá sa dobre nosí. Sklame horšia výdrž batérie a nižšie rozlíšenie displeja. Pomer ceny a kvality je dobrý.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 18.01.2023
Obsah článku:

Sigma iD.TRI Basic

Displej z minerálneho skla s rozlíšením 128 x 144 px, vodotesnosť do 5 ATM, max. výdrž batérie 7 dní, plávanie, beh a cyklistika

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ak milujete triatlon, tento športtester môže byť pre vás správnou voľbou. Hodinky sú špeciálne určené triatlonistom, ale poteší sa im aj inak športovo založený používateľ.  Predinštalované sú tri profily, konkrétne behplávanie a cyklistika. Potešilo nás, že súčasťou dodávky je aj držiak na bicykel, ktorý umožňuje upevnenie hodiniek na riadidlá. Vďaka tomu sú namerané hodnoty ihneď viditeľné. Ovládanie hodiniek je jednoduché a intuitívne, rýchlo sme si naň zvykli. Hodinky sa uplatnia počas tréningu, ale aj počas súťaže.

Vyzdvihujeme možnosť spárovania s mobilným telefónom, počítačom alebo externými snímačmi. Okrem sledovania športových aktivít hodinky analyzujú spánok, preto sa stávajú celodenným spoločníkom. Pri plaveckom režime hodinky vypočítavajú počet dĺžok, aktuálny štýl plávania aj počet záberov na dĺžku. Výhodou je inteligennté svetlo, ktoré indikuje, či ste v cieľovej zóne. V rámci cyklistiky sú dostupné informácie nielen o výkone, ale aj o rýchlosti či nadmorskej výške. Ako sme spomenuli, môžu byť upevnené na bicykli alebo ich môžete mať klasicky na zápästí. Pri behu sú dostupné parametre, ako rýchlosť, počet krokov, srdcová frekvencia či čas okruhu. Svetlo zároveň pomáha zostať v cieľových zónach.

Potešila nás možnosť podrobného nastavenia tréningu, jednotlivé profily je možné individuálne si prispôsobiť. Osobné cieľové zóny a tréningy môžu byť nastavené pomocou rôznych parametrov. Tie sa potom dajú bezplatne analyzovať a vyhodnotiť pomocou bezplatného dátového centra SIGMA alebo bezplatnej aplikácie SIGMA LINK. Vyzdvihujeme, že športtester má integrovaný špeciálny súťažný režim, ktorý uľahčuje prípravu a absolvovanie súťaže. Bonusom je možnosť nastaviť si notifikáciu ohľadom doplnenia živín alebo tekutín po určitej vzdialenosti alebo čase.

Oceňujeme ľahkú konštrukciu, vďaka čomu je nosenie pohodlné. Štíhla konštrukcia sa zmestí do takmer každého neoprénového obleku. Vodotesnosť je 5 ATM, čo na plávanie úplne postačuje. Hodinkám nechýbajú pokročilé navigačné systémy a možnosť prepojenia s aplikáciou Komoot. Spomenieme ešte funkciu Crash Alert, ktorá zvyšuje bezpečnosť počas tréningu. Automaticky dokáže detegovať pád a pokiaľ používateľ do 30 sekúnd nezareaguje, prostredníctvom SMS informuje vaše uložené núdzové kontakty. Okrem toho sú lekárom poskytnuté dôležité zdravotné údaje a tiež aktuálna poloha GPS.

Sigma iD.TRI Basic recenzia

Nevýhody produktu

Ako sme naznačili, hodinky sa hodia najmä tým, ktorí sa venujú triatlonu. Pokiaľ preferujete iný šport, odporúčame poobzerať sa radšej po iných. Výdrž batérie na jedno nabitie nie je najlepšia. V režime sledovania aktivity síce hodinky vydržia cca 7 dní, pri zapnutom GPS je výdrž podstatne kratšia. V bežnom GPS režime je to len 8 hodín prevádzky a v režime GPS ECO je to približne 12 hodín bez nutnosti nabíjania. Mínus si hodinky zaslúžia aj za displej s menším rozlíšením 128 x 144 px. Nepoteší ani výber ciferníkov, k dispozícii sú len tri – digitálny, analógový a pretekársky.

Športtester Sigma iD.TRI Basic

Parametre

Rozlíšenie displeja128 x 144 px
Sklíčko displejaminerálne sklo
Vymeniteľný remienokáno
Inteligentné upozorneniaáno
Predpoveď počasiaáno
Barometeráno
Výškomeráno
Kompasáno
Krokomeráno
Meranie srdcovej frekvencieáno
Vodotesnosť5 ATM
Integrované GPSáno
KonektivitaBluetooth Smart
Max. výdrž batérie7 dní
So zapnutým GPS8 hodín
Hmotnosť42 gramov

Skúsenosti so Sigma iD.TRI Basic

O skúsenosti sa podelilo len zopár používateľov. Hodinky kupovali hlavne bežci a cyklisti. Spotrebitelia ocenili nízku hmotnosťintuitívne ovládanie aj prehľadávanie menu. Plusom je podľa nich osvetlenie, množstvo funkcií či záznam srdcovej frekvencie aj vo vode. Vyzdvihli vizualizáciu dát priamo v hodinkách i dobre čitateľný displej. Za mínusy považujú stratu dát po vypnutí športtestera, zobrazovanie dát v aplikácii či fakt, že nie je možné pridať ďalšie aktivity.

Sigma iD.TRI Basic príslušenstvo

Alternatívy

Hodinky Sigma iD.TRI Basic ocenia najmä športovci, ktorí sa venujú triatlonu, ak máte radi aj iné pohybové aktivity, odporúčame poobzerať sa radšej po iných. Za prijateľnú cenu zoženiete Suunto 5 Peak. Ponúkajú okolo 80 športových režimov, sú vodotesné do 50 metrov a na jedno nabitie vydržia 100 hodín. Veľmi lacnou alterantívou pre meranie základných parametrov sú potom Sigma PC 25.10. Tento model sa teší obľube najmä pre nízkú cenu. Do pozornosti dávame aj model Suunto M5 Women, ktorý je vyrobený špeciálne pre ženy. V prípade, že sa venujete fitness, prípadne inej pohybovej aktivite, budete spokojné. Alternatívou k hodinkám Sigma môžu byť tiež Beurer PM 70. Ide o pomerne lacný prístroj s jednoduchým ovládaním a základnými športovými funkciami.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Špeciálne algoritmy pre beh, cyklistiku a plávanie
GPS prijímač s vysokou citlivosťou
V balení aj držiak na bicykel
Vodotesnosť do 50 metrov (5 ATM)
Režim súťaže a plánovač súťaží
Sledovanie aktivity vrátane spánku
Stanovenie tréningových cieľov
Zabudované inteligentné svetlo

Negatíva

Vhodné najmä na triatlon
Slabšia výdrž batérie
Displej s menším rozlíšením

Rozlíšenie displeja: 128 x 144 px ● Materiál displeja: minerálne sklo ● Vodotesnosť: do 5 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 42 gramov


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)