Tesla AirCook Q30 teplovzdušná fritéza – recenzia

Za náš tip sme vybrali českého elegána Tesla AirCook Q30. Podobne ako predošlé modely od Delimana a Klarsteinu aj táto fritéza na prvý pohľad zaujme krásnym minimalistickým dizajnom. Na rozdiel od lacnejších alternatív však používateľa poteší vstavaným LCD displejom, množstvom prednastavených programov a technológiou Heat2Flow.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 21.09.2023
Obsah článku:

Tesla AirCook Q30

Príkon 1 300 W, objem 3,8 l, technológia Heat2Flow, teplotný rozsah 80 až 200 °C, 8 prednastavených režimov.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zo súčasného výberu sme ako náš tip vybrali teplovzdušný fritovací hrniec Tesla AirCook Q30 od českého výrobcu TESLA. Podobne, ako v prípade modelu od Delimana, aj Tesla AirCook Q30 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi. S váhou nepresahujúcou 4,5 kg vám na kuchynskej linke nebude zaberať veľa priestoru, no tiež sa nemusíte obávať ani nedostatku priestoru vo varnej nádobke. Tá sa so svojimi 3,8 l postará o bohatú nádielku zdravšie vyprážaného jedla pre 2- až 3-člennú rodinu. Úplnou samozrejmosťou je telo odolné voči prepáleniu.

Plastová, ale nepriľnavá nádoba

Vo vymeniteľnej varnej nádobe sa vám jedlo na povrch nebude lepiť a po použití ju môžete umyť aj v umývačke riadu. Nádobka je tiež vyrobená z odolného plastu disponujúceho certifikáciou BPA FREE, čo zaručuje zdravotnú neškodnosť pri vysokých prevádzkových teplotách.

Tesla AirCook Q30 recenzie a skúsenosti recenzia

Príkon fritézy 1 300 W pri tomto modeli dopĺňa využitie technológie Heat2Flow, ktorá pri použití jednej kvapky oleja zabezpečí rovnomernejšie rozloženie horúceho vzduchu v priestore nádobky s jedlom. V konečnom dôsledku bude jedlo pripravené rýchlejšie a zdravšie.

Bohaté možnosti ovládania

Tesla AirCook Q30 dokáže pracovať v rozmedzí 80 až 200 stupňov – v praxi tak viete v tejto fritéze pripraviť aj tie jedlá, ktoré vyžadujú pri príprave teplotu nižšiu ako 80 °C. Čo sa týka ovládania, fritéza Q30 disponuje už prednastavenými 8 režimami pre rôzne druhy jedál, ako aj možnosťou manuálnej regulácie. To všetko prostredníctvom dotykového LCD displeja.

Teplovzdušnú fritézu Tesla AirCook Q30 možno bez zaváhania označiť za zlatú strednú cestu.

Skúsenosti s Tesla AirCook Q30

Napriek tomu, že teplovzdušné fritézy sú vhodné skôr na predsmažené produkty, tešia sa veľkej obľube. Aj Tesla AirCook Q30 si spotrebitelia pochvaľujú. Príprava pokrmov je rýchla, nádoba je priestranná, ovládanie je jednoduché. Chod je tichý a fritéza sa zvonku neprehrieva. Fritéza sa musí nahriať, preto sa odpočet fritovania spustí až po nejakom čase. LED dióda svieti počas prípravy jedla dosť silno, čo môže byť najmä večer dosť rušivé.

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou fritézou Tesla AirCook Q30
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou fritézou Tesla AirCook Q30 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou fritézou Tesla AirCook Q30 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Skvelý pomer ceny a výkonu
Technológia „Heat2Flow“
Dotykový LCD displej

Negatíva

Menšia nádoba
Náchylnosť na škrabance

Príkon fritézy: 1 300 W ● Objem nádoby: 3,8 l ● Konštrukcia: polykarbonát ● Počet programov: 8 ● Ovládanie: LCD displej ● Hmotnosť: 4,4 kg ● Rozmery: 270 mm x 330 mm x 350 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.8%)