TP-Link Tapo C320WS kamera na dom – recenzia

Jednoduchým a pritom maximálne efektívnym riešením bezpečnosti u vás doma môže byť aj táto moderná a inteligentná kamera na dom. Je určená do exteriérov a disponuje aj farebným nočným videním. Vybavená je kvalitným objektívom s vysokým UHD rozlíšením. Zábery dokáže ukladať na microSD kartu i na cloudové úložisko. Systém kamery využíva detekciu pohybu.

Publikované: 19.04.2022
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

TP-Link Tapo C320WS

QHD rozlíšenie, odolnosť IP66, pohybový senzor, mikrofón a reproduktor, IR prísvit do 30 m, pamäťová karta max. 256 GB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Detailné monitorovanie bezpečnostnou kamerou nikdy nebolo dostupnejšie. Model bullet kamery TP-Link Tapo C320WS je cenovo dostupná voľba, ktorá pritom ponúka vysoké QHD (2K) rozlíšenie. Kamera upozorní na pohyb vďaka senzorom pohybu. Citlivý snímač s označením Starlight dokáže perfektne pracovať s tieňmi i svetlom, čo je veľkou výhodou, problémy mu nerobí ani nočné snímanie. Napomáha tomu i infračervené prisvetľovanie, ktoré sa stará o farebné nočné zábery vo vysokej kvalite. Dosah nočného videnia je v praxi okolo 10 až 15 metrov. Problémom nie je detekcia pohybu ani rozpoznávanie tváre.

Citlivá detekcia pohybu

Cez aplikáciu Tapo veľmi jednoducho nastavíte požadované vlastnosti prístroja. Prispôsobiť si môžete aj citlivosť detekcie pohybu, napríklad zamerať sa na konkrétne priestory (napr. vstupná brána, plot alebo chodník). Kamera následne zaznamená pohyb a upozorní vás notifikáciou na mobil. Záznamy z kamery sa ukladajú na microSD kartu (max. 256 GB) alebo na cloudové úložisko (spoplatnené). Pripojenie je možné cez WiFi, takže bezdrôtovo alebo cez Ethernetový kábel. Konštrukcia umožňuje tiež natáčanie kamery. To však nie je motorizované. K dispozícii je však aretačný kĺb.

TP-Link Tapo C320WS recenzia

Alarm a dvojsmerné audio

Integrovaný je mikrofón i reproduktor. Komunikácia je tak možné obojsmerne. Cez mikrofón dokážete komunikovať s návštevou alebo odstrašiť zlodeja. Rátajte s tým, že zvuk je trocha oneskorený. To však nie je výrazný problém. Vystrašiť môžete delikventov aj svetelným signálom a sirénou, ktorá sa spustí v prípade, že senzor zaznamená pohyb vo vymedzenom priestore. Zároveň vám príde notifikácia. Záznam môžete v aplikácii sledovať aj naživo vo Full HD rozlíšení. Na napájanie je použitý klasický DC 9V (0,6 A) adaptér. Konštrukcia má stupeň krytia IP66, problémom tak nie sú ani hlboké mrazy do -45 °C. MicroSD karta nie je súčasťou balenia.

Čím spotrebiteľov presvedčí kamera na dom TP-Link Tapo C320WS najviac, je určite nízka cena. Na druhej strane, pomer ceny a kvality poteší vysokým rozlíšením snímača Starlight, a to v QHD – 2K kvalite. Spotrebiteľom sa páči a používateľské rozhranie aplikácie a jednoduchá montáž kamery. Viacerí by prijali, ak by bolo možné natáčať kameru na diaľku. To však ponúkajú drahšie kamery na dom, ako Dahua IPC-S42FP-Imou. TP-Link však určite nesklame, čo sa týka kvalitou nočných záberov. Scény sú svetlé a všetky objekty veľmi dobre identifikovateľné. Záznam možno ukladať na cloudové úložisko alebo priamo na microSD kartu. Zákazníci vítajú aj možnosť obojsmernej komunikácie vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktoru.

Recenzie a skúsenosti s kamerou na dom TP-Link Tapo C320WS
Zdroj: Heureka.sk

Detekcia pohybu je inteligentná, kamera len občas za horšieho osvetlenia reaguje aj na hmyz či iné nepodstatné podnety a odosiela notifikácie. Konštrukcia je odolná proti vode, prachu i mrazu (IP66). Prísvit na kamere je počas aktivity pomerne výrazný, no zároveň dokáže fungovať ak odstrašujúci prvok. Výhodou aplikácie Tapo je aj fakt, že môžete v aplikácii kamery prepojiť a sledovať tak záznam z každej kamery.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Záznam s vysokým rozlíšením
Farebné nočné videnie

Negatíva

Nemá motorizované otáčanie

Rozlíšenie: 2 560 x 1 440 px – QHD ● Nočné videnie: áno – IR prísvit do 30 m ● Pamäťová karta: áno – max. 256 GB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Odolnosť: IP66 ● Pohybový senzor: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(78.4%)