Vileda Ultramax set box mop – recenzia

Upratovací set s mopom a vedrom je v pomere ceny a kvality veľmi dobrou voľbou. Ide o plochý mop s hlavicou, ktorej záber je 36 x 14 cm. Vileda Ultramax má len skrutkovaciu tyč s dĺžkou 120 cm. Skvele riešený je žmýkací mechanizmus založený na vertikálnom princípe. Za pomoci tlaku lamely zvierajú handru a zbavia ju tak vlhkosti. Absorpcia nečistôt je veľmi dobrá, poteší aj kvalita spracovania.

Publikované: 18.01.2022
Aktualizované: 14.02.2022
Obsah článku:

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, skrutkovacia tyč s max. dĺžkou 120 cm, 10 l vedro so žmýkacím košom

Pozrieť najlepšiu ponuku

Upratovací set Ultramax je veľmi obľúbená voľba slovenských spotrebiteľov. Mop je vhodný pre všetky druhý podláh, laminátové, drevené, parkety, PVC či dlažby. Set obsahuje mop aj s vedrom a žmýkacím mechanizmom. Plochý mop má rozmery 36 x 14 cm a záber je teda dostatočný. Výrobca uvádza, že hlavica je vybavená tzv. Power zónou – vytváraný je väčší prítlak a umývanie je efektívnejšie. Návlek je vyrobený z mikrovlákien Microfibre, ktoré majú skvelú absorpciu. Náhradný návleku môžete kúpiť tu. Trojdielna skrutkovacia tyč sa skladá z troch častí a maximálna dĺžka je 120 cm, čo je pre vyššie postavy trocha málo.

Vileda Ultramax set box recenzia

Vertikálny žmýkací kôš

Technológia žmýkania je maximálne jednoduchá, no účinná. Vedro s objemom 10 litrov je vybavené vertikálnym žmýkacím košom s lamelami do ktorého mop zasuniete a za pomoci tlaku a lamiel, ktoré sú súčasťou koša, vyžmýkate mop rýchlo a efektívne. Proces si vyžaduje trochu cviku, no obsluha je za krátku chvíľu absolútne nenáročná. Tradične dobre je spracovaný mop i vedro. Materiály vôbec nepôsobia lacno.

Skúsenosti s Vileda Ultramax set box

Pozitívne recenzie sú opäť znakom toho, že mop Vileda Ultramax má svoje kvality. Netýka sa to len dobrého pomeru ceny a kvality, ale takisto je výhodou, že ide o plochý mop s dostatočným záberom 36 cm. Tyč je skrutkovacia a nie teleskopická, spoje sú trocha menej kvalitné a aj viac ako 120 cm by bolo podľa spotrebiteľov lepšie riešenie. Žmýkací mechanizmus vyžaduje trochu cviku, no inak je veľmi efektívny. Zber a absorpcia nečistôt do návleku je ukážková.

Recenzie a skúsenosti s mopom Vileda Ultramax set box
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s mopom Vileda Ultramax set box na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s mopom Vileda Ultramax set box na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer kvality a ceny
Kvalitné spracovanie
Praktické žmýkanie a ľahká obsluha

Negatíva

Plastové spoje na tyči
Kratšia tyč – nie je teleskopická

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/10 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkací kôš ● Dĺžka tyče: 120 cm/skrutkovacia

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)