Xiaomi Mi G10 tyčový vysávač – recenzia

Moderný tyčový vysávač, ktorý napriek digitálnemu motoru prekvapí slušným výkonom. Ten je postačujúci na vysávanie kobercov aj podláh. Poteší slušná výdrž batérie, v eco režime dokáže pracovať až 65 minút. Veľkou výhodou je inteligentný točivý moment a 12-cyklónová filtrácia. Vysávač preto ocenia aj alergici. K nevýhodám patrí vyššia obstarávacia cena aj vyššia hmotnosť, ktorú pri dlhšom používaní cítiť. Vysávač má dostatok príslušenstva a praktickú kefu, ktorá zamedzuje namotávaniu vlasov. Bonusom je moderný dizajn, integrovaný displej a pomerne rýchle nabíjanie v porovnaní s inými podobnými vysávačmi.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi G10

Tyčový vysávač s príkonom 150 W, objem nádoby 0,6 litra, 12-cyklónová filtrácia, akumulátor 3 000 mAh, doba prevádzky 65 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Za hlavnú výhodu tohto vysávača považujeme kvalitný HEPA filter, ktorý má 12-cyklónovú filtráciu. Vysávač je tak vhodný aj pre alergikov, pretože filtruje takmer sto percent nečistôt. Plusom je tiež inteligentný krútiaci moment, ten dokáže vysávanie prispôsobiť podľa typu podlahy. Hodí sa na tvrdé podlahy aj na koberce. Vyzdvihujeme konštrukciu kefy, ktorá zamedzuje nežiaducemu namotávaniu vlasov. Túto funkciu ocenia i majitelia domácich miláčikov.

Xiaomi Mi G10 recenzia

Motor je digitálny, no napriek tomu vie podať dostatočný sací výkon. Ten je dokonca vyšší o 25 percent oproti predchádzajúcej generácii rovnakého modelu. Upratovanie je rýchle a pohodlné a potešilo nás, že všetky vnútorné komponenty sú umývateľné. Plus dávame za odnímateľnú batériu. Jej výdrž je v rámci takýchto vysávačov nadpriemerná. V eco režime dokáže pracovať až 65 minút. Následné nabíjanie trvá približne 3,5 hodiny. Odnímateľná batéria funguje na princípe click-in, manipulácia s ňou je preto naozaj jednoduchá.

Batériu je možné nabíjať v nástennom doku, tu sa nabíja i vysávač. Odnímateľný je aj kôš na odpad a veľmi sa tešíme z atraktívneho dizajnu. Spomenieme ešte zabudovaný farebný TFT displej, ktorý prehľadne zobrazuje nastavenie režimov, aktuálny stav batérie, proces nabíjania a ďalšie parametre. Vysávač je možné rozdeliť a potom ho používať ako ručnú jednotku. Dizajnom sa hodí do modernej domácnosti.

Nevýhody produktu

S vysávačom sa nám manipulovalo veľmi dobre, no musíme uznať, že je ťažší a pri dlhšom používaní je to cítiť. Vysávač nedokáže stáť sám, preto je nutné ho pri pauze vždy o niečo oprieť, prípadne vložiť do nabíjacieho doku. Sme sklamaní z toho, že HEPA filter nie je súčasťou balenia a tiež z toho, že napriek vyššej obstarávacej cene výrobca do balenia nepridal extra akumulátor. Dodávaný držiak na vysávač je dobre skonštruovaný, no nezmestí sa naň všetko príslušenstvo, niektoré kusy sme museli skladovať samostatne. Vysávač ponúka dostatočný výkon a ako celok je fajn napriek spomenutým drobným nedostatkom. Uvítali by sme nižšiu cenu.

Tyčový vysávač Xiaomi Mi G10

Parametre

Typ vysávačatyčový
Hlučnosť79 dB
Príkon150 W
FilterHEPA (12-cyklónová filtrácia)
Objem nádoby0,6 l
Vysávaniesuché
Prevedeniebezvreckové
Napájanieakumulátorové
Doba nabíjania3,5 hodiny
BatériaLi-Ion
Kapacita batérie3 000 mAh
Doba prevádzky65 minút

Skúsenosti s Xiaomi Mi G10

Vysávač sa medzi používateľmi teší obľube. Oceňujú jeho kvalitné prevedeniebohaté príslušenstvo aj skvelý sací výkon. Páči sa im jednoduché čistenie, držiak na stenu a výdrž batérie. Plus dostal taktiež za tichý chodkrásny dizajn, dobrú filtráciu a rýchle nabíjanie. Prekážala im vyššia váha vysávača a fakt, že vysávač sám nestojí, ale treba ho vždy o niečo oprieť. Za mínus spotrebitelia považujú aj to, že na držiak sa nedajú upevniť všetky nadstavce dodávané s vysávačom. Niektoré je potrebné skladovať osobitne. Niektorým vadilo, že vysávač sa rýchlo ušpiní, keďže je biely. Kritika padla tiež na cenu, ktorá sa niektorým zdala prehnaná.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Xiaomi Mi G10
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Xiaomi Mi G10
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Xiaomi Mi G10
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Xiaomi Mi G10 má inteligentný krútiaci moment a veľmi dobrú výdrž batérie. Mínusom je vyššia obstarávacia cena. Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu, poobzerajte sa napríklad po vysávači Sencor SVC 8621TI, ktorý poteší integrovanými LED svetlami a jednoduchou manipuláciou i čistením. Ako lacnejšia alternatíva pripadá do úvahy Makita DCL 180 Z. Napriek nízko nastavenej cene ponúka bohaté príslušenstvo a veľmi dobrú ergonómiu. Konkurentom Xiaomi môže byť aj Klarstein Clean Butler 4G s dostatočným výkonom aj na vysávanie kobercov, prípadne Samsung VS20A95823W/GE, ktorý má výbornú výdrž akumulátora.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivita sacieho výkonu na podlahe
Výkon ECO režimu – 65 minút vysávania
Vhodný aj na koberce s dlhým vlasom

Negatíva

Efektivita pri kobercoch s vyšším vlasom
Horšia dostupnosť náhradnej batérie

Typ vysávača: tyčový ● Príkon: 150 W ● Hlučnosť: 79 dB ● Filter: 12-cyklónová filtrácia ● Objem nádoby: 0,6 litra ● Akumulátor: 3 000 mAh ● Doba prevádzky: 65 minút

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)