Xiaomi Roidmi F8 tyčový vysávač – recenzia

Akumulátorový tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 zvládne na jendo nabitie vysávať max. 55 minút. Nečistoty zbiera do 0,4-litrovej nádoby. Vďaka štvorvrstvovému filtračnému systému s HEPA filtrom prečistí 99 % nasávaného vzduchu.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Xiaomi Roidmi F8

Bezvreckový, akumulátorový, na suché vysávanie, 0,4 l zberná nádoba, 50-minútová prevádzka, doba nabíjania 2,5 až 3 hodiny, štvorvrstvový filtračný systém.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtový a výkonný tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 je veľmi štýlovým spotrebičom a zároveň pomocníkom, ktorý vám pomôže so suchým vysávaním v domácnosti. Bezdrôtové prevedenie a hmotnosť len 2,6 kg sú pri manipulácii veľkou výhodou. K tomu je potrebné pripočítať aj veľmi dobrý sací výkon 115 W. Nedostatkom je malá zberná nádoba, ktorá má len 0,4 litra. Vysávač nie je určený na mokré vysávanie. Zvukový prejav je veľmi prívetivý. Hoci sa 83 dB nezdá málo, elektromotor vydáva plynulý a nie príliš otravný zvuk. Spotrebitelia, ktorí už tento vysávač vlastnia, pozitívne vnímali aj fakt, že vysávač si poradí aj s nečistotami v kobercoch.

Xiaomi Roidmi F8 recenzia

HEPA filter

Zaujímavosťou je štvorvrstvový filtračný systém s HEPA filtrom, ktorý zachytí aj tie najmenšie častice a prečistí až 99 % nasávaného vzduchu. Xiaomi Roidmi je tak vhodným modelom pre alergikov. Veľkým plusom je výdrž batérie pri štandardnom režime vysávania. V praxi je okolo 45 až 55 minút, čo je veľmi potešujúce. Samozrejme, pri aktivovaní TURBO režimu výkon narastá a doba prevádzky klesá. Pri absolútnom vybití trvá nabíjanie zhruba 2,5 až 3 hodiny. Vysávač dokonca podporuje pripojenie mobilnej aplikácie (Mojiet), kde môžete kontrolovať stav batérie alebo opotrebenie filtrov. Inak je však vysávač vybavený indikátorom zanesenia filtra, pri ktorom klesá aj sací výkon. Na znečistenia filtrov vás upozorní kontrolka.

Otočná rukoväť

Z hľadiska manipulácie je plusom ergonomická rukoväť, ktorá sa dobre drží. Rukoväť je otočná až o 270°. Jednoduché je aj vysýpanie nádobky. K vysávaču je dodávaná karbónová kefa, široká plyšová kefa a mini kefa so sacou hubicou v tvare obdĺžnika. Na skladovanie možno využiť magnetický držiak na stenu, kde môžete vysávač parkovať v stojatej polohe. Súčasťou balenia je napájací adaptér. Dizajnom síce vysávač nenadchne a v hornej časti je pomerne robustný, no dôležitý je primárne účel, ktorý zvláda plniť na výbornú.

Tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8

Skúsenosti a recenzie

Tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 má podľa spotrebiteľov výborný výkon, výdrž aj dizajn. Spotrebič je veľmi ľahký a dobre sa s ním manipuluje. Zberná nádoba na odpad je trochu menšia, preto ju treba častejšie vyprázdňovať.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Xiaomi Roidmi F8

Tyčový vysávač 2v1 Xiaomi Roidmi F8

Tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 recenzia

Xiaomi Roidmi F8 parametre

Tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 recenzia

Xiaomi Roidmi F8 nádoba na prach

Klady a Zápory

Výkon vysávača
Nízka hmotnosť
Výdrž batérie

Menší objem prachovej nádoby

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 2,5 hod. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA filter ● Hlučnosť: 83 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Hmotnosť: 2,6 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)