Xiaomi Roborock S7 robotický vysávač s mopom – recenzia

Robotický vysávač s mopom Roborock S7 poteší skvelou výdržou batérie – 180 min. Dokáže pokryť plochu 300 m², čiže je vhodnou voľbou aj do väčšieho domu či bytu. Doba nabíjania je 360 min., sací výkon 2 500 Pa. Poradí si s prahmi do výšky 2 cm.

Publikované: 03.11.2021
Aktualizované: 07.10.2022
Obsah článku:

Xiaomi Roborock S7

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 300 m², doba nabíjania 360 min., sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 470/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,65 cm, hlučnosť 69 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri pohľade na obstarávaciu cenu je jasné, že Roborock S7 patrí k nadpriemerne výkonným a pokročilým robotickým vysávačom. Od ostatných modelov v našom teste sa odlišuje najmä v 1 oblasti. Roborock S7 je totiž rovnako ako modely Xiaomi Roidmi Eve Plus a Xiaomi Viomi S9 kompatibilný s nabíjacou stanicou Auto Empty Dock, ktorá slúži na automatické vyprázdňovanie zásobníka na prach. Vďaka objemu vrecka v stanici stačí nasatú špinu vysypať raz za 8 týždňov, čo je najviac spomedzi všetkých vymenovaných vysávačov. Problémom je, že Auto Empty Dock si musíte dokúpiť samostatne za cenu okolo 250 eur.

Automatické nabíjanie

Z hľadiska výdrže je na tom Roborock S7 rovnako ako vysávače Xiaomi Roborock S6 Max a Roborock S5 MaxNa 1 nabitie vydrží v prevádzke 180 min. a za tento čas stihne vyčistiť plochu s rozlohou do 300 m²Nabíjanie je automatické a trvá približne 6 hod., čo je celkom dosť. Sací systém Hyperforce s výkonom 2 500 Pa hodnotíme ako veľmi výkonný. Roborock S7 je určený na vysávanie aj zmývanie. Nie je vybavený klasickým, ale špeciálnym sonickým vibračným mopom VibraRise, ktorý za minútu vykoná až 3 000 kmitov. V praxi si teda poradí aj so skutočne odolnými a zaschnutými nečistotami. Intenzitu zmývania je možné nastaviť priamo v aplikácii Mi Home, ktorá slúži aj na jeho ovládanie.

Xiaomi Roborock S7 recenzia

Lepšie zachytáva nečistoty

Špeciálna je taktiež celogumená hlavná kefa s odpružením. V porovnaní s klasickými kefami je odolná proti natáčaniu vlasov či chlpov, lepšie zachytáva nečistoty, spolupracuje s pohybmi vysávača a svoju polohu upravuje automaticky v závislosti od práve čisteného povrchu. Rozpoznávanie kobercov, ktoré zabezpečuje ultrasonická detekcia a funkcia automatického zdvihnutia mopu do výšky, je už akousi samozrejmosťou, rovnako ako možnosť alternatívneho ovládania cez ktoréhokoľvek dostupného hlasového asistenta.

Laserová navigácia LiDAR PreciSens

Aj bez použitia nabíjacej stanice na automatické vyprázdňovanie zásobníka na pevné nečistoty nebudete musieť Roborock S7 čistiť príliš často. Zásobník na prach má totiž až 470 ml. Nadštandardný je aj objemom nádržky, ktorá má 300 ml, a preto na 1 naplnenie pozmýva plochy s rozlohou do 200 . Orientáciu zabezpečuje LDS laserová navigácia LiDAR PreciSens, ktorou je vybavený aj náš víťaz Roborock S6 Max. LiDAR je špecialistom na presné mapovanie priestoru a rozlišovanie jednotlivých miestností, ktoré dokáže spoľahlivo identifikovať až na 4 rôznych poschodiach.

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S7

Z funkcií ďalej stojí za spomenutie možnosť uloženia viacerých upratovacích zón a ich pomenovanie, spätné sledovanie trasy vysávania, nastavenie No-Go zón i virtuálnych stien či regulácia sacieho výkonu. Z bezpečnostných funkcií nás zaujala detská poistka proti nechcenému spusteniu zariadenia.

Skúsenosti s Xiaomi Roborock S7

Na robotickom vysávači Xiaomi Roborock S7 používatelia chvália kapacitu batérie, skvelú orientáciu v priestore, schopnosť prekonávať vysoké prahy a kvalitu vysávania i mopovania. Páči sa im ovládanie cez aplikáciu, hoci opäť len v angličtine, a jednoduché pripojenie k WiFi. Ocenili by náhradnú handru v balení a aj detekciu menších objektov.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Xiaomi Roborock S7
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Xiaomi Roborock S7 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Špeciálny sonický mop a vylepšená gumená kefa vysávača
Kompatibilita s nabíjacou stanicou na automatické vyprázdňovanie zásobníka
Pokročilá navigácia, funkcie a regulácia výkonu

Negatíva

Vysoká cena
Vyššia hlučnosť
Nutnosť samostatného dokúpenia nabíjacej stanice s automatickým vyprázdňovaním zásobníka

Max. pokrytie plochy: 300 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Doba nabíjania: 360 min. ● Sací výkon: 2 500 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 470/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,65 cm ● Hlučnosť: 69 dB ● Hmotnosť: 4,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.4%)