Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro recenzia robotického vysávača

Robotický vysávač s funkciou mopovania Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro používa inteligentnú laserovú navigáciu LDS. 3 200 mAh akumulátor vydrží na jedno nabitie v prevádzke približne 110 minút. Umožňuje pripojenie k mobilnej aplikácii Mi Home.

Publikované: 01.07.2021
Aktualizované: 01.07.2021

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Na koberce, tvrdé podlahy, vysávanie i mopovanie, objem zbernej nádoby 0,3 l, objem zásobníka na vodu 0,2 l, akumulátor s kapacitou 3 200 mAh.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Do nášho výberu sa dostal takisto model robotického vysávača Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro s funkciou mopovania a inteligentnou laserovou navigáciou LDS. Potenciálnych zákazníkov zaujme tento moderný spotrebič predovšetkým dostupnou cenou. V kategórii robotických vysávačov v pomere ceny a kvality ponúkne veľmi solídne parametre. Medzi nimi napríklad aj pripojenie k mobilnej aplikácii Mi Home, vďaka ktorej môžete ovládať a sledovať vášho robotického pomocníka priamo cez mobil. Hlasový asistent podľa slov spotrebiteľov však v prípade tohto modelu nereaguje. Výrobca neuvádza ani dobu nabíjania, no 3 200 mAh akumulátor vydrží na jedno nabitie v prevádzke zhruba 110 minút.

Prachová nádoba má dostatočnýnobjem, konkrétne 300 ml. Zásobník na vodu v prípade mopovania pojme 200 ml vody. V balení sú aj dve utierky. Drobným nedostatkom je, že kým sa utierka navlhčí, mop minie takmer celú nádrž s vodou. Odporúčame teda utierku pred mopovaním navlhčiť, aby bolo mopovanie efektívnejšie už od začiatku. Mopovanie nie je také efektívne ako vysávanie. Mop je síce vybavený systémom presného dávkovania vody, to však niekedy nestačí.  Robotický vysávač Xiaomi si poradí s nečistotami v koberoch, hoci sa následne rýchlejšie vybíja, čo však ovplyvňuje aj výška vlasov koberca. O čistý vzduch sa počas upratovania stará HEPA filter.

V balení je aj dokovacia stanica. Vďaka inteligentnej navigácii sa Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro dobíja automaticky v prípade, že mu dochádza energia alebo ukončí jednotlivé úkony. Problémy s trafením do dokovacej stanice sa objavili len v minimálnom množstve prípadov – laserová navigácia má 12 senzorov, no rohy sú predsa len tradičným problémom. Viacero spotrebiteľov takisto uvádzalo horšiu dostupnosť pod nábytkom. My však oceňujeme, že prostredníctvom aplikácie dokážete presne určiť, v akej oblasti má vysávač upratovať, označiť viete aj zakázané zóny. Aplikácia umožňuje nastaviť aj čas upratovania. Samozrejmosťou je detekcia znečistených miest alebo senzor proti pádu zo schodov.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro recenzia

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro recenzia

Robotický vysávač s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro dokovacia stanica

Robotický vysávač 2 v 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro s LDS navigáciou

Klady a Zápory

Nízka obstarávacia cena
Efektivita vysávania
Tichý chod

Občas nelogický pohyb
Problematická výška – horšia dostupnosť
Kvalita mopovania

Typ vysávača: robotický ● Mopovanie: áno ● Doba prevádzky: 110 min. ● Doba nabíjania: - hod. ● Kapacita batérie: 3 200 mAh ● Objem zbernej nádoby: 0,3 l ● Zásobník na vodu: 0,2 l ● Hlučnosť: 72 dB ● Typ povrchu: tvrdé podlahy/koberce ● Hmotnosť: 3,6 kg


Najlepšie robotické vysávače 2021 + recenzie

Hodnotené parametre To, že robotický vysávač je z veľkej časti  autonómnym spotrebičom , je v zásade jasné, predsa ide o robota. Treba však rozlišovať. Na trhu sa stretnete s modelmi, ktoré dokážu svoje úlohy v domácnosti  plniť úspešne , iné menej úspešne. Aj pre náš porovnávací test, ktorému sme venovali  viac ako 70 hodín , bolo nesmierne dôležité, aby sme na základe odbornej testovacej... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81%)