Sencor SFD 790WH sušička ovocia – recenzia

Sencor SFD 790WH je jednoduchá menšia sušička s výkonom 250 W. Ocenia ju používatelia, ktorí sa snažia o prvé pokusy a uspokoja sa s menším množstvom sušených surovín. V základe je k dispozícii päť sušiacich plátov, nechýba regulácia teploty, kontrolka prevádzky či ochrana proti prehriatiu.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 08.06.2022
Obsah článku:

Sencor SFD 790WH

Kruhová sušička ovocia s 5 plátmi, príkon 250 W, regulácia teploty v rozdmedí 35 až 80 °C, bez časovača a displeja

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Sencor SFD 790WH poteší nízkou obstarávacou cenou a teda dostupnosťou pre všetkých. K dispozícii je päť výškovo nastaviteľných sušiacich plátov. Hodí sa na sušenie ovocia, zeleniny, bylín, mäsa aj húb. Keďže ide o menšiu sušičku, ocenia ju najmä tí, ktorým postačí menšie množstvo sušených surovín a nechcú zbytočne veľa do sušičky investovať.

Sencor SFD 790WH recenzia

Oceňujeme extrémne tichý chod sušičky a integrovaný ventilátor, ktorý sa stará o rovnomerné rozptýlenie teplého vzduchu. Ten prúdi cez všetky sitá vďaka mriežkovanej konštrukcii. Výhodou je, že nie je nutné používať všetkých päť sít naraz, ale podľa potreby. Počas testu sme vyskúšali sušiť s jedným sitom a výsledky sušenia boli rovnako dobré ako v prípade, keď sa používa všetkých päť.

Potraviny je možné sušiť pri teplote od 35 do 80 stupňov Celzia, pričom ovládanie je extrémne jednoduché. Slúži naň otočný regulátor, ktorý je počas prevádzky podsvietený. Oceňujeme, že sušiace sitá sú priehľadné, vďaka čomu sme mali celý sušiaci proces pod dohľadom. Rovnako oceňujeme, že sitá je možné umývať v umývačke riadu, čo nám ušetrilo čas.

Nevýhody produktu

Sušička má menší výkon, sušenie preto trvá o niečo dlhšie. Nevýhodu je aj menší priemer sít na sušenie (23 cm), zmestí sa na ne preto menej surovín. Keď sme si chceli nasušiť viac ovocia, proces sme museli zopakovať. Sencor SFD 790WH je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú sušené ovocie k okamžitej konzumácii a nemajú potrebu sušiť si suroviny do zásoby. Vadil nám aj kratší prívodový kábel, ktorý má dĺžku menej než jeden meter.

Sencor SFD 790WH pláty

Parametre

Príkon250 W
Automatické programynie
Časovačnie
Regulácia teplotyáno
Teplotný rozsah35 až 80 °C
Počet sušiacich plátov5
Rozložiteľná konštrukciaáno
LCD displejnie
Hmotnosť1,3 kg

Skúsenosti so Sencor SFD 790WH

Používatelia pri produkte Sencor SFD 790WH ocenili nízku cenu a vhodnosť na prvé pokusy sušenia. Vyzdvihli tiež jednoduché ovládanie, tichý chod, výborný pomer ceny a výkonu a skladnosť prístroja. Na druhej strane niektorým prekážali malé rozmery prístroja, pretože sa do neho vojde málo surovín. Zopár používateľov sa stretlo s tým, že vrchný kryt drnčí. Celkovo boli spotrebitelia s produktom spokojní.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Sencor SFD 790WH
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Sencor SFD 790WH na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Sencor SFD 790WH na Alze
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Sencor SFD 790WH patrí k najlacnejším sušičkám, ktoré sme testovali. Konkurovať jej môže napríklad Concept SO 1015 so šiestimi poschodiami a podobným výkonom. Prípadne o niečo drahší model Concept SO 1020, ktorý v základnej výbave ponúka až deväť poschodí. Pre tých, ktorí preferujú hranatý tvar pred okrúhlym, je k dispozícii ETA 5301 90000. Táto sušička disponuje piatimi sušiacimi plátmi a vyznačuje sa nízkou hmotnosťou.

Klady a Zápory

Regulácia teploty
Kompaktné rozmery
Jednoduché ovládanie
Nízka obstarávacia cena

Menší výkon aj objem
Bez automatických programov
Absencia časovača

Sušička ovocia Sencor SFD 790WH

Sušička ovocia Sencor SFD 790WH recenzia

Sušička ovocia Sencor SFD 790WH

Sencor SFD 790WH prúdenie vzduchu

Sencor SFD 790WH ovládanie

Sencor SFD 790WH balenie

Sencor SFD 790WH rozmery plátov

Počet plátov: 5 ● Príkon: 250 W ● Regulácia teploty: áno ● Časovač: nie ● Displej: nie ● Kontrolka prevádzky: áno ● Materiál: plast


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)