Stihl FS 55 benzínový krovinorez – recenzia

Krovinorez vhodný na menšie trávnaté plochy. S nižším výkonom (0,75 kW), ale spoľahlivým a bezproblémovým chodom. Vyzdvihujeme okamžitý štart, výbornú ergonómiu, nízku hmotnosť pre lepšiu manipuláciu aj ochranné okuliare v balení. K jeho nevýhodám patria vibrácie pri voľnobehu či menší objem nádrže na palivo.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Stihl FS 55

Benzínový krovinorez so záberom strunovej hlavy 23 cm, dvojtaktný motor s objemom 27,2 cm3, výkon 0,75 kW

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Kosačka je vhodná na vyžínanie menších plôch. Z tých, ktoré sme testovali, má práve táto najnižší výkon, no napriek tomu si počínala skvele. Má bezproblémový chod a okamžitý štart. Hodí sa aj na dokončovacie práce na záhrade alebo okolo rodinného domu. Poradí si s trávou, burinou či tenšími náletmi.

Stihl FS 55 recenzia

K prednostiam kosačky patrí výborná ergonómia a nízka hmotnosť. Práce s ňou preto hravo zvládnu aj ženy. Rukoväť je obojručná a riadidlového typu. Vďaka tomu je pri kosení možný prirodzený pohyb. Nastaviť sa dá ľahko pomocou skrutky. Ruky sme nemali unavené ani po dlhšej práci.

Plusom tohto prístroja je tiež to, že všetky ovládacie prvky sa nachádzajú priamo na rukoväti. Manipulácia je o to lepšia. Za zmienku stoja aj ochranné okuliare, ktoré boli súčasťou balenia. Potešili nás, pretože nie je zvykom, že by výrobca okuliare do balenia pridával. Z testovaných produktov mal okuliare iba tento model. Okuliare sú dobre odvetrávané zo zadnej časti a majú širokú bočnú ochranu.

Nevýhody produktu

Ako sme spomínali v úvode, krovinorez má nižší výkon oproti iným modelom. Niektorým zákazníkom môže tento fakt prekážať, najmä ak hľadáte kosačku pre rozsiahly a náročný terén. Tento krovinorez nemá antivibračný systém a pri voľnobehu vibrácie cítiť. Za mínus považujeme aj malý objem nádrže na palivo. Nádrž sme tak museli častejšie dopĺňať.

Benzínový krovinorez Stihl FS 55

Parametre

Typ pohonubenzínový
Výkon0,75 kW
Objem motora27,2 cm3
Záber strunovej hlavy23 cm
Hmotnosť4,9 kg
Typ motoradvojtaktný
Deliteľný hriadeľnie
Antivibračný systémnie
Objem palivovej nádrže0,33 l
Hlučnosť106 dB

Skúsenosti so Stihl FS 55

Napriek tomu, že krovinorez má nižší výkon, medzi používateľmi sa teší obľube. Oceňujú najmä jeho váhu, vhodnosť na dožínanie záhrady, jednoduchú montáž či okamžitý štart. Pochvalu si vyslúžil aj za bezproblémový chod, ochranné okuliare v balení či dobrú manipuláciu. Za nevýhody označili spotrebitelia veľké vibrácie pri voľnobehu a malú nádrž na palivo, ktorú je nutné často dopĺňať.

Recenzie a skúsenosti s krovinorezom Stihl FS 55
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Stihl FS 55 je jedným k najľahších krovinorezov, ktoré sme testovali. Nízka hmotnosť má vplyv na pohodlnosť pri práci a ocenia ju najmä dámy. Rovnakú váhu (4,9 kg) ponúka aj Echo SRM-222ES/U alebo Husqvarna 525 RX. Obe spomenuté kosačky sú drahšie, a preto budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Lacná a ľahká benzínová kosačka je napríklad Proma PGK-2600. Oceniť môžete aj prístroj Ryobi RLT254CDSO so stabilným výkonom a šírkou záberu 43 cm. Krovinorez Stihl nemá deliteľný hriadeľ, čo je jeho mínusom. Ak vám záleží na pohodlnom prenášaní, s deliteľným hriadeľom je v ponuke napríklad Hecht 152 BTS alebo Riwall PRO RPB 510. Tieto krovinorezy majú na druhej strane vyššiu hmotnosť, a tak aj o niečo horšiu obratnosť pri práci.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka hmotnosť prístroja
Bezproblémový štart
Stabilný výkon
Ochranné okuliare v balení

Negatíva

Vibrácie pri voľnobehu
Malý objem palivovej nádrže

Výkon: 0,75 kW ● Typ motora: dvojtaktný ● Pohon: benzínový ● Záber strunovej hlavy: 23 cm ● Hmotnosť: 4,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)