Polar Grit X PRO športtester – recenzia

Športtester Polar Grit X PRO ocenia aj náročnejší používatelia. Ponúka 130 športových aktivít a skvelú odolnosť, ktorá spĺňa aj vojenské štandardy. Hodinky odolávajú výkyvom teplôt, nevadí im prach ani voda a sú vodotesné až do 100 metrov. Zabudované GPS je presné a poteší aj funkcia návratu späť do východiskového bodu. Okrem športových funkcií zvládajú zobrazovať notifikácie z mobilu, predpovedať počasie a podobne. Nechýba snímanie srdcového tepu alebo vyhodnocovanie kvality spánku. Malým mínusom je vyššia obstarávacia cena, inak sme na žiadne zásadné nedostatky neprišli.

Publikované: 05.01.2023
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Polar Grit X PRO

Transflektívny MIP displej s uhlopriečkou 1,2 palca, vodotesnosť do 10 ATM, max. výdrž batérie 7 dní, 130 športových aktivít

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Športtester je vyrobený z odolných materiálov, na puzdro bola použitá nehrdzavejúca oceľ a sklíčko displeja je zo zafíru. Prístroj vie odolávať extrémnym teplotám a jeho prevádzková teplota je od -20 °C do +50 °C. Plusom je vodotesnosť do 100 mterov (10 ATM) a odolnosť proti vode aj prachu s krytím IP68. Hodinky si tak môžete brávať so sebou prakticky kamkoľvek.

Chválime snímanie srdcovej frekvencie, ktoré sa podľa testu zdá byť presné. Sú tu LED diódy rôznych vlnových dĺžok a štyri svetelné detektory plus snímač pulzu. Vďaka tomu sme mali prehľad o našej aktuálnej kondícii. Nechýba GPS a spiatočná navigácia na východiskový bod. Okrem toho GPS dokáže vizualizovať všetky zjazdovky a trasy. Vo výbave sú i ďalšie praktické funkcie, napríklad výškomer, súradnice, kompas, predpoveď počasia, sledovanie východu a západu slnka a pod.

Polar Grit X PRO recenzia

Potešilo nás, že športtester vie vyhodnocovať kvalitu spánku a podporuje výkonnostné testy, vďaka čomu sme mohli sledovať náš pokrok. Zaujal nás aj minimalistický a strohý dizajn, no skôr sa hodí pánom. Dizajn je inšpirovaný severskými krajinami a ovládanie hodiniek je intuitívne. Prebieha kombinovane dotykovým displejom a tlačidlami po bokoch. Okrem funkcií týkajúcich sa športu dokáže prehrávať hudbu a zobrazovať upozornenia na správy alebo emaily.

Výdrž hodiniek na jedno nabitie je slušná. Pri bežnom používaní je to jeden týždeň. S meraním tepu a zapnutým GPS sa výdrž skracuje na cca 40 hodín, aj tak je to slušné. Pri využití úsporného režimu sme si vedeli výdrž predĺžiť až na 100 hodín. Hodinky ocenia športovo založení ľudia, ktorí chcú mať pod kontrolou svoje športové výkony. Ponúkajú až 130 rôznych športových režimov.

Nevýhody produktu

Športtester sa nám používal veľmi dobre. Je naozaj odolný a neublíži mu voda, prach ani výkyvy teplôt. Merania sa zdajú byť presné, preto v tomto smere nemáme žiadne výhrady. Počas používania sme nenarazili na nič, čo by nám prekážalo. Hodinky spĺňajú požiadavky aj náročnejších používateľov. Jediným mínusom je vyššia obstarávacia cena. Vzhľadom na kvalitu spracovania a ponúkané funkcie je však adekvátna.

Športtester Polar Grit X PRO

Parametre

Veľkosť displeja1,2 palca
Tvar ciferníkaokrúhly
Rozlíšenie displeja240 x 240 px
Typ displejaTransflektívny MIP
Vymeniteľný remienokáno
Materiál sklíčkazafír
Materiál puzdranerezová oceľ
Prevádzková teplotaod -20°C do +50 °C
Odolnosť proti vodedo 100 metrov
Meranie tepovej frekvencieáno
GPS a GLONASSáno
Výškomeráno
Kompasáno
Teplomernie
Barometeráno
Spánková aktivitaáno
Krokomeráno
Meranie rýchlostiáno
Predpoveď počasiaáno
Notifikácie z mobiluáno
Maximálna výdrž batérie7 dní
Bežná výdrž batérie100 hodín
Hmotnosť79 g

Skúsenosti s Polar Grit X PRO

Používatelia ocenili výborný dizajn a veľa funkcií. Páči sa im dlhá výdrž batérie na jedno nabitie a to aj bez úsporného režimu. Podľa mnohých športtester plní účel, za akým bol kupovaný. Spotrebitelia ho používajú najmä na beh či turistiku. Oproti verzii Grit X ponúka táto PRO verzia niekoľko vylepšení. Športtester sa teší obľube aj medzi odbornou verejnosťou a viacerí recenzenti ich označili za kvalitné. Jediným výraznejším mínusom je vyššia obstarávacia cena. Na žiadne vyslovene negatívne komentárne od používateľov sme nenarazili.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Polar Grit X PRO
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Polar Grit X PRO sú športové hodinky s vysokou odolnosťou, ktoré ponúkajú až 130 športových režimov. K ich benefitom patrí presné meranie tepu či GPS a spiatočná navigácia. Mínusom je však vyššia obstarávacia cena. O niečo lacnejšie zoženiete konkurečné Suunto 9 Peak. Ide o pekne vyzerajúce športové hodinky s dotykovým displejom, GPS, kompasom, barometrom a senzorom srdcového tepu. Hodia sa na mnohé športy, majú armádnu odolnosť a maximálna výdrž batérie je 21 dní. Siahnuť môžete aj po hodinkách Garmin Forerunner 955. Tieto hodinky ocenia bežci alebo atléti. Prístroj disponuje aj pulzným oxymetrom či plnofarebnými mapami. Ešte lacnejšou alternatívou sú potom Garmin Forerunner 255. Za zmienku stoja tiež Polar Pacer Pro S-L, ktoré sa pýšia Always-On Color displejom, podrobnými štatistikami nameraných údajov či možnosťou určenia VO2max aj z chôdze. K ich nedostatkom patrí slabšia výdrž batérie.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká odolnosť
Presné snímanie tepu
GPS a spiatočná navigácia
Upozornenia z mobilu
130 športových režimov

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Typ displeja: Transflektívny MIP ● Veľkosť displeja: 1,2 palca ● Vodotesnosť: do 10 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 79 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)