Bialetti Venus 2 moka kávovar – recenzia

Ak hľadáte vyslovene lacný, ale kvalitný moka kávovar s menším objemom, Bialetti Venus 2 je tou správnou voľbou. Tento model z nerezovej ocele je určený na prípravu 2 šálok kávy, nachádza sa na ňom plastová rukoväť a je vhodný na všetky typy varných dosiek.

Publikované: 11.01.2022
Aktualizované: 17.01.2022
Obsah článku:

Bialetti Venus 2

Nerezový moka kávovar, objem 100 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku

Moka kávovar Bialetti Venus 2 je vhodnou alternatívou pre menej náročných spotrebiteľov. Má menší objem, kvalita spracovania je na priemernej úrovni a je vhodný na použitie na všetkých typoch varných dosiek.

Malá, ale šikovná

Moka kávovar Bialetti Venus 2 má len 100 ml, čo je porovnateľné s ďalším malým modelom Bialetti Elettrika 2. Na jedenkrát v ňom teda pripravíte 2 malé alebo 1 väčšiu šálku kávy. Ide o spotrebič z nerezovej ocele, ktorá má dlhú životnosť a nevzniká na nej tzv. kávová patina, ktorá ovplyvňuje chuť pripraveného nápoja. Kvalita spracovania nie je zlá, no priemerná, keďže steny ani dno nie sú vyslovene hrubé. Problémom môže byť aj rýchlejšie opotrebovanie tesnení vrátane toho na vrchnom poklope. Rukoväť je tradične plastová.

Bialetti Venus 2 recenzia

Koťogo môžete použiť na všetkých typoch varných dosiek vrátane tých indukčných. Z dôvodu tenších stien aj dňa vám odporúčame používať nižší teplotný stupeň, čím môžete predísť jej poškodeniu. Hlavným plusom je obstarávacia cena, ktorú v pomere ku kvalite hodnotíme ako vyslovene nízku.

Skúsenosti s Bialetti Venus 2

Kompaktné rozmery, funkčnosť, primeraná kvalita a pekný dizajn, to sú pozitíva, na ktoré sme v spotrebiteľských recenziách natrafili najčastejšie. Mnohým užívateľom nevyhovuje malý objem Bialetti Venus 2, preto vás ešte raz pre istotu upozorňujeme, že ide o vyslovene miniatúrny model.

Recenzie a skúsenosti s moka kávovarom Bialetti Venus 2

Klady a Zápory

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Vhodný na všetky typy varných dosiek
Dlhá životnosť nerezovej ocele

Menší objem
Nižšia kvalita spracovania v porovnaní s drahšími modelmi

Moka kávovar Bialetti Venus 2, 4, 6

Objem/počet šálok = 100 ml/2 ● Materiál = nerezová oceľ + plast ● Typ ohrevu = plyn, elektrina, indukcia


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.8%)