DeLonghi ECAM 22.110 B automatický kávovar – recenzia

Plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B disponuje termoblokom, kónickým oceľovým mlynčekom s 13 možnosťami nastavenia hrúbky pomletia kávových zŕnTubeless Systém obmedzuje výskyt zvyškov pomletej kávy na minimum. Plusom je automatické preplachovanie, nechýba ukazovateľ stavu kapacity zásobníka.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

DeLonghi ECAM 22.110 B

Plnoautomatický model s dobrou cenou, možnosťou nastavenia množstva káv, samočistiacim cyklom a Tubeless systémom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B sa radí medzi lacné kávovary. Na portáli Heureka sa stal tento model Produktom roka niekoľkokrát po sebe. To je dôvod, prečo si získal našu pozornosť, a aj s ohľadom na veľmi pochvalné referencie zákazníkov sa dostal do nášho testu.

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B

Kónický oceľový mlynček

Ovládací panel s ikonami a tlačidlami je zárukou jednoduchej obsluhy prístroja. Množstvo kávy aj vody je nastaviteľné, čo umožňuje prípravu nápoja podľa chuti. O ideálnu a stálu teplotu espressa sa stará termoblok. Kávovar disponuje kónickým oceľovým mlynčekom, aj nádobou na už pomletú kávu, a ponúka až 13 možností nastavenia hrúbky pomletia kávových zŕn. Zásobník na 250 g kávy má gumové tesnenie, ktoré sa stará o zachovanie jej arómy. Pri testovaní nás zaujal Tubeless Systém, ktorý obmedzuje výskyt zvyškov pomletej kávy na minimum, čo v preklade znamená, že sa nápoj robí vždy z čerstvej dávky kávy.

Bez automatického odvápnenia

Ako veľké plus vnímame automatické preplachovanie prístroja pri zapnutí aj vypnutí. Automatické odvápnenie chýba, avšak na jeho potrebu kávovar upozorňuje. Po stlačení potrebného tlačidla sa spustí odvápňovací program. Funkcia predsparenia, ukazovateľ stavu kapacity zásobníka (na usadeninu zo 14 šálok) na kávovú usadeninu a automatické vypnutie prístroja sú samozrejmosťou.

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B recenzia

Na cappuccino i latte

Výška výpustu je nastaviteľná, kávu si môžete pripraviť do šálok s veľkosťou 85 až 142 mm. Odkvapkávacia mriežka je, samozrejme, odnímateľná, záujemcov poteší ukazovateľom množstva vody.

Ako malé mínus vnímame chýbajúcu možnosť pripraviť si cappuccino stlačením jedného tlačidla, našťastie je prítomná parná tryska, ktorou sa dá mlieko napeniť. Nechýba funkcia horúca voda, vďaka čomu sa dá kávovar použiť aj na prípravu čaju, a ani funkcia úspory energie.

Skúsenosti a recenzie

Možnosť pripravovať nápoje aj z mletej kávy, jednoduchá obsluha, kónický mlynček s 13 možností nastavenia hrúbky pomletia a kvalitné napeňovanie mlieka sú hlavnými plusmi tohto modelu. Spotrebitelia považujú kávovar za lacný, avšak kvalitný, oceňujú automatické preplachovanie na začiatku a na konci. Kávovar vás neupozorní na prázdne zásobníky, pred prípravou kávy sa musíte presvedčiť, či máte dostatok vody a kávy.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ECAM 22.110 B

DeLonghi ECAM 22.110 B recenzia

Klady a Zápory

Preplachovanie prístroja pri zapnutí aj vypnutí
Tubeless Systém
Nastavenie hrúbky mletia kávových zŕn

Zložitejšia údržba trysky na mlieko
Chýba nahrievanie šálok
Cappuccino si stlačením jedného tlačidla nepripravíte

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, parná dýza, nastavenie množstva vody, nastavenie množstva kávy, samočistenie a odvápňovanie, nastaviteľná tvrdosť vody, automatické vypnutie ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,8 x 35,1 x 43 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(77.2%)