DeLonghi ESAM 4200 Magnifica automatický kávovar – recenzia

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica umožňuje použiť namletú i zrnkovú kávu a nastaviť intenzitu kávy a vody. Oceľový mlynček umožňuje nastaviť hrubosť mletia v 13 krokoch. K dispozícii je parná dýza na šľahanie peny a plocha na nahrievanie šálok. Napriek nízkej cene pôsobí kávovar robustne.

Publikované: 10.09.2021
Aktualizované: 13.01.2022
Obsah článku:

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 120 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 350 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku

Od konkurenčného modelu DeLonghi ESAM 3000 Magnifica sa líši v zásade len dizajnom. Ostatné parametre sú totožné. Ostal tak rovnaký nedostatok v podobe menšej nádoby na zrnkovú kávu. Objem je len 120 g, čo je pomerne málo. Použiť však môžete aj namletú kávu. Oplatí sa však využiť vstavaný oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia. Doprajete si tak maximálne čerstvú kávu s bohatou arómou.

Chýba automatický systém napeňovanie

Mechanickým ovládaním si môžete pohodlne nastaviť intenzitu (množstvo) kávy i vody. V ponuke sú len tri nápoje – espresso, 2x espresso a espresso lungo. Pripravovať tak môžete aj dve šálky kávy naraz. Automatický systém napeňovania v tomto modeli prítomný nie je. Myslite však na to, že automatický kávovar kúpite okolo hranice 300 eur, čo je veľmi priaznivá cena. Spotrebitelia si pochvaľujú aj rýchlosť prípravy kávy a jej výbornú chuť. Ak si chcete dopriať capuccino či latte, využiť môžete parnú trysku a našľahať si mliečnej peny, koľko sa vám zažiada.

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica recenzia

Nahrievanie šálok

Zariadenie je pomerne kompaktné, hmotnosť je okolo 10 kg. Konštrukčne pôsobí kávovar robustne a plasty nepatria vôbec k najtenším aj napriek nižšej nákupnej cene. Mechanické ovládanie je jednoduché a intuitívne. Kávovar disponuje aj plochou pre nahrievanie šálok. Sparovacia jednotka je odnímateľná a môžete ju tak jednoducho vybrať a umyť. Pre údržbu je k dispozícii samočistiaci cyklus. Kávovar vás upozorní aj na potrebu odvápňovania.

Skúsenosti s DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 4200 Magnifica spotrebitelia zväčša chvália. Vyzdvihujú jednoduchú obsluhu a údržbu, cenu a preplachovanie po každom cykle. Nepáči sa im, že sa nedá nastaviť teplota vody, čo nie je v tejto cenovej kategórií výnimočné, a vyššia hlučnosť.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ESAM 4200 Magnifica
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ESAM 4200 Magnifica na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá údržba – signalizácia údržby
Možnosť použiť aj mletú kávu
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Objem nádoby na zrnkovú kávu

Modelový rad: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 120 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 350 W ● Rozmery: 28,5 x 36 x 37,5 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82%)