DeLonghi ESAM 4200 Magnifica automatický kávovar – recenzia

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica umožňuje použiť namletú i zrnkovú kávu a nastaviť intenzitu kávy a vody. Oceľový mlynček umožňuje nastaviť hrubosť mletia v 13 krokoch. K dispozícii je parná dýza na šľahanie peny a plocha na nahrievanie šálok. Napriek nízkej cene pôsobí kávovar robustne.

Publikované: 10.09.2021
Aktualizované: 13.01.2022
Obsah článku:

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 120 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 350 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku

Od konkurenčného modelu DeLonghi ESAM 3000 Magnifica sa líši v zásade len dizajnom. Ostatné parametre sú totožné. Ostal tak rovnaký nedostatok v podobe menšej nádoby na zrnkovú kávu. Objem je len 120 g, čo je pomerne málo. Použiť však môžete aj namletú kávu. Oplatí sa však využiť vstavaný oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia. Doprajete si tak maximálne čerstvú kávu s bohatou arómou.

Chýba automatický systém napeňovanie

Mechanickým ovládaním si môžete pohodlne nastaviť intenzitu (množstvo) kávy i vody. V ponuke sú len tri nápoje – espresso, 2x espresso a espresso lungo. Pripravovať tak môžete aj dve šálky kávy naraz. Automatický systém napeňovania v tomto modeli prítomný nie je. Myslite však na to, že automatický kávovar kúpite okolo hranice 300 eur, čo je veľmi priaznivá cena. Spotrebitelia si pochvaľujú aj rýchlosť prípravy kávy a jej výbornú chuť. Ak si chcete dopriať capuccino či latte, využiť môžete parnú trysku a našľahať si mliečnej peny, koľko sa vám zažiada.

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica recenzia

Nahrievanie šálok

Zariadenie je pomerne kompaktné, hmotnosť je okolo 10 kg. Konštrukčne pôsobí kávovar robustne a plasty nepatria vôbec k najtenším aj napriek nižšej nákupnej cene. Mechanické ovládanie je jednoduché a intuitívne. Kávovar disponuje aj plochou pre nahrievanie šálok. Sparovacia jednotka je odnímateľná a môžete ju tak jednoducho vybrať a umyť. Pre údržbu je k dispozícii samočistiaci cyklus. Kávovar vás upozorní aj na potrebu odvápňovania.

Skúsenosti s DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 4200 Magnifica spotrebitelia zväčša chvália. Vyzdvihujú jednoduchú obsluhu a údržbu, cenu a preplachovanie po každom cykle. Nepáči sa im, že sa nedá nastaviť teplota vody, čo nie je v tejto cenovej kategórií výnimočné, a vyššia hlučnosť.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ESAM 4200 Magnifica
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ESAM 4200 Magnifica na Mall
Zdroj: Mall.sk

Klady a Zápory

Jednoduchá údržba – signalizácia údržby
Možnosť použiť aj mletú kávu
Nízka obstarávacia cena

Vyššia hlučnosť
Objem nádoby na zrnkovú kávu

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 4200 Magnifica recenzia

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Modelový rad: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 120 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 350 W ● Rozmery: 28,5 x 36 x 37,5 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(82%)