Fieldmann FZR 2028-E recenzia elektrickej kosačky

Elektrická kosačka Fieldmann FZR 2028-E disponuje príkonom 1 300 W. Nôž má priemer 32 cm, kosačka je vhodnou voľbou do záhrad s maximálnou výmerou 600 m2. Zberný kôš s objemom 30 litrov poteší ukazovateľom zaplnenia.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 14.07.2021

Fieldmann FZR 2028-E

Príkon 1 300 W, šírka záberu 32 cm, objem zberného koša 30 l, 3 úrovne kosenia (20, 40 a 60 mm).

Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrická kosačka Fieldmann FZR 2028-E ponúkne spotrebiteľovi absolútny základ. S príkonom 1 300 W nepatrí medzi najvýkonnejšie, no rozhodne kvalitou kosenia nezaostáva. Neponúkne ani úplne najširší záber. Nôž má priemer 32 cm. Výrobca uvádza, že kosačka je určená pre záhrady s maximálnou výmerou 600 m2. Elektrická kosačka nie je vybavená pojazdom. Veľkou výhodou, ktorú hodnotia spotrebitelia, je nízka hmotnosť kosačky a jednoduchá manipulácia.

Zberný kôš má objem 30 litrov a ide o kombináciu látky a plastu. Spotrebitelia v recenziách spomínali problematickejšie nasadzovanie koša. Kôš má takisto ukazovateľ zaplnenia. Nízka cena je veľkou výhodou, no odrazila sa predovšetkým na kvalite materiálov. Plastové diely sú veľmi labilné a rozhodne nebudú patriť medzi najtrvácnejšie. Samotné šasi kosačky je celoplastové. Držadlá kosačky sú pomerne úzke, čo je výhodou pre dámy, no pre pánov by bol vhodnejší širší úchop. Sklon je možné nastavovať a riadidlá sklápať. Reguláciu výkonu kosačka nemá.

Výška strihu má tri úrovne, 20 – 40 – 60 mm. Funkcia mulčovania k dispozícii nie je. Viacerých spotrebiteľov milo prekvapil výkon kosačky, elektromotor sa neprehrieva a zvláda pomerne vysokú záťaž. Na šasi sa nachádza transportné madlo, opäť z plastu. Majitelia tejto kosačky si pochvaľujú aj jednoduchosť údržby a čistenia. V pomere ceny a výkonu ide o naozaj slušný model elektrickej kosačky. My však musíme zdôrazniť jednu drobnú nevýhodu a tou je, že kosačka nemá vlastný držiak kábla, takže kábel si musíte držať alebo dokúpiť príslušenstvo. Inak sa vám kábel môže nepríjemne motať pod nohami.

Fieldmann FZR 2028-E recenzia

Elektrická kosačka Fieldmann FZR 2028-E

Elektrická kosačka Fieldmann FZR 2028-E zapínanie

Klady a Zápory

Kvalitné kosenie
Slušný výkon motora
Nízka hmotnosť

Lacné prevedenie
Zlé nasadzovanie zberného koša
Pomerne hlučný elektromotor

Príkon: 1 300 W ● Šírka záberu: 32 cm ● Pojazd: nie ● Objem zberného koša: 30 litrov ● Výška kosenia: 20-60 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: 3 ● Hmotnosť: 8,8 kg ● Odporúčaná výmera: 600 m2


Najlepšie elektrické kosačky 2021 + recenzie

Hodnotené parametre V rámci záhradnej techniky sa stali elektrické kosačky veľmi populárnym zariadením . Samozrejme, výkonom ich benzínové kosačky stále prekonávajú a  náročný spotrebiteľ siahne po spaľovacom motore. Náš porovnávací test sa zameral na porovnanie elektrických rotačných kosačiek – realizovali sme detailný prieskum trhu a vybrali tie najlepšie elektrické kosačky s... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81%)