Beko DPS 7405 G B5 sušička bielizne – recenzia

Rozmermi štandardná sušička bielizne Beko patriaca do energetickej triedy A++ má o niečo vyššiu spotrebu, no disponuje bubnom s kapacitou 7 kg a vhodná je aj pre viacčlennú rodinu. Programy nie sú prehnane dlhé, celkovo má až 16 programov – nechýba ani program expresne rýchleho sušenia.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 10.10.2022
Obsah článku:

Beko DPS 7405 G B5

Nízka cena, ale ponuka až 16 progamov a štedrá kapacita bubna 7 kg dostačujúca pre 4-člennú rodinu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca sušička bielizne Beko DPS 7405 G B5 sa radí medzi obľúbené a lacné modely. Napriek nižšej cene ponúka široký výber programov a aj dostatočnú kapacitu pre viacčlennú rodinu, vďaka čomu sa ocitla v našom teste.

Expresné sušenie

Sušička má štandardné rozmery, 85 cm na výšku, 60 cm na šírku, avšak jej hĺbka je len 59 cm. Tomu zodpovedá nižšia kapacita bielizne – 7 kg, s ohľadom na rozmery ide o akceptovateľné číslo.

Beko DPS 7405 G B5 automatický systém proti krčeniu oblečenia

Príjemne nás v teste prekvapila dĺžka programov. Sušička ponúka okrem štandardných programov taktiež možnosť voľby expresného sušenia. Za necelú hodinu sľubuje bielizeň suchšiu o 50 %. Trieda účinnosti sušenia je B, v porovnaní s predchádzajúcim modelom bielizeň nie je tak dokonale suchá.

Zrozumiteľné ovládanie

Ovládanie je jednoduché, opäť stačí vybrať program pomocou otočného kolieska a na paneli ho spustiť. Symboly na obrazovke sú zrozumiteľné, čo uľahčuje ovládanie. Na výber je až 16 programov, čo je nadštandard. Okrem klasických programov (bavlna, šport, syntetika) sa dá vyberať i z menej bežných (džínsy, citlivá pokožka). Údržbu uľahčuje jednoduchý prístup k filtru, ktorý sa nachádza zvnútra bubna pod dvierkami.

Beko DPS 7405 G B5 ovládanie

Spotrebič sa radí do energetickej triedy A++, čiže jeho spotreba je stále pomerne nízka – iba 209 kWh. Hlučnosť sušičky je 65 dB, čo je prijateľný priemer.

Skúsenosti s Beko DPS 7405 G B5

Napriek tomu, že sušička je lacná, sušenie je kvalitné a bielizeň sa dá v podstate hneď uložiť do skrine. Jednoduchá a zrozumiteľná obsluha a aj energetická trieda sú podľa spotrebiteľov výraznými plusmi tohto modelu. Mínusom je len vyššia hlučnosť, tá je však pre sušičky príznačná.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou Beko DPS 7405 G B5

Beko DPS 7405 G B5 rozmery

Beko DPS 7405 G B5 hlučnosť

Beko DPS 7405 G B5 filter

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výber programov
LED displej s ukazovateľom času
Automatická ochrana proti pokrčeniu

Negatíva

Ťažšie čistenie filtra
Chýba možnosť zmeny otvárania dverí

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 7 kg ● Počet programov: 16 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 209 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 85 x 60 x 54 cm (VxŠxH)


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(78.4%)