Whirlpool HSCX 80420 sušička – recenzia

Whirlpool HSCX 80420 je kondenzačný typ sušičky s technológiou tepelného čerpadla. Kapacita bielizne je 8 kg, trieda účinnosti sušenia je A. Oba parametre sú podľa nás potešujúce, keďže naraz sa dá vysušiť nielen celá várka opratej bielizne, ale bude po sušení vhodná na uloženie rovno do skrine. Vďaka technológii 6. zmysel su spotrebič sám nastaví parametre sušenia podľa úrovne vlhkosti náplne.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 22.10.2021
Obsah článku:
Whirlpool HSCX 80420

Whirlpool HSCX 80420

Kondenzačná sušička Whirlpool prekvapí triedou účinnosti sušenia i 6. zmyslom.

Ľahký prechod vzduchu cez vlákna oblečenia zabezpečuje systém WaveMotion, ide o asymetrický pohyb bubna, vďaka ktorému sa bielizeň suší rovnomernejšie. Bubon s prevetrávacími rebrami nadnáša jemnú bielizeň, pri sušení tak nedochádza k jej poškodeniu. Sušička sa môže pochvaliť 3D technológiou sušenia. Svojou energetickou náročnosťou spĺňa spotrebič limity pre triedu A++, približná ročná spotreba je 235,5 kWh.

10 základných programov

Na výber je viacero programov, referenčný trvá 129 minút, čo je viac-menej štandard. Celkovo je k dispozícii 10 základných programov (napr. bavlna, zmiešaná bielizeň, paplóny, vlna či jemná bielizeň). Príjemne nás prekvapila možnosť nastavenia času programov, ale aj osvieženie bielizne parou. Nechýba odložený štart, detská poistka, indikácia plného zásobníka vody ani ukazovateľ zanesenia filtra. Smer otvárania dvierok sa dá meniť, otváranie je plynulé a bezproblémové. Trochu nás zarazila potreba častejšieho čistenia dvierok, nejde však o výrazný nedostatok.

Motor SenseInverter

Na ovládanie spotrebiča slúži dotykový displej s funkciou Eco monitor. Po výbere funkcie sa na displeji automaticky objaví energetická spotreba pre daný cyklus. Pri plnom zaťažení je hladina hluku v normále (65 dB), ani vibrácie nie sú vďaka motoru SenseInverter zvlásť obťažujúce.

Pravidelné čistenie je nutnosťou

Menším mínusom je aj manuálna údržba sušičky – týka sa to kondenzačnej nádoby aj filtra. Ten treba pravidelne čistiť, pretože býva zanesený. Objem kondenzačného zásobníka je 5 l, preto nie je potrebné jeho vylievanie po každom sušení. 

Klady a Zápory

vyššia kapacita až 8 kg
kvalita sušenia
intuitívne ovládanie

spotrebič musíte čistiť manuálne
od renomovanej značky sme čakali viac programov a funkcií

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 10 ● Trieda účinnosti sušenia: A ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 235,5 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 84,2 x 59,6 x 65,9 cm (VxŠxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)