Siemens WT 66B200BY sušička bielizne – recenzia

Z hľadiska možností programov, počtu funkcií a rôznych inteligentných systémov je Siemens WT 66B200BY ideálnou sušičkou do početnejšej domácnosti. Kondenzačná sušička má maximálnu kapacitu až 8 kg bielizne. Spotrebiteľov poteší vnútorné LED osvetlenie i bubon so špeciálnou štruktúrou, vďaka ktorej nie je problém sušiť v spotrebiči ani jemnejšiu bielizeň.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 14.10.2021
Siemens WT 66B200BY

Siemens WT 66B200BY

Kondenzačná sušička Siemens zaujme kapacitou bielizne, množstvom programov i samočistením.

Vzhľadom na kapacitu nás pri testovaní príjemne prekvapila spotreba 225 kWh/rok. Zásluhou systému Antivibration je chod veľmi plynulý. Sušička disponuje 9 sušiacimi programami,  medzi ktorými sa nachádzajú špeciálne programy ako sú vlna finish, mix, outdoor alebo uteráky. Oslovila nás špeciálna funkcia našuchorenia bielizne, mínusom je len dĺžka trvania cyklu – 120 minút, čo je podľa nás pridlho. Štandardné trvanie cyklov s plnou náplňou trvá viac ako 2 hodiny.

Ovládanie je nenáročné, slúži naň LED displej, tlačidlá a otočný volič na prednej strane. Ako plus vnímame funkciu AutoDry, ktorá zabraňuje prehriatiu bielizne a následnému nerovnomernému sušeniu. Ochrana proti pokrčeniu je u tejto sušičky samozrejmosťou.

A ako sa so sušičkou funguje v praxi? Či už ju naplníte doplna alebo len na polovicu, výsledok bude rovnaký – bielizeň bude mäkká, voňavá, a v prípade bežného oblečenia nebude potrebné žehlenie. Navoliť sa dá aj kratšie sušenie (až o tretinu času), čo vnímame ako veľké plus. Pri skrátenom programe sa musíte zmieriť s tým, že o jeho skončení bude sušička informovať iba na displeji.

Páči sa nám systém SelfCleaning, prístroj vykonáva automatický preplach kondenzátora, takže nie je potrebné ručné čistenie. Nevýhodou sušičky je vyššia hlučnosť pri plnom zaťažení.

Siemens WT 66B200BY recenzia

Klady a Zápory

systém AutoDry proti prehriatiu bielizne
možnosť skrátenia času sušenia aj o tretinu
kapacita sušenia 8 kg

vyššia hladina hluku pri plnom zaťažení
potreba čistiť presklené dvierka
manuál by mohol byť podrobnejší

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 9 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 225 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 84,2 x 59,7 x 63,6 cm (VxŠxH)


Najlepšie sušičky bielizne 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Čo Test Magazín v teste sušičiek bielizne posudzoval? V našom teste sme vychádzali nielen zo zahraničných zdrojov a referencií zákazníkov, ale aj jednotlivých parametrov sušičiek, ktoré si pred výberom všíma bežný užívateľ. Na funkčnosť jednotlivých spotrebičov majú vplyv nasledujúce parametre. V našom teste sa nachádzajú rôzne modely... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.4%)