Stiga SBC 252 D benzínový krovinorez – recenzia

Krovinorez ocenia domáci majstri, ktorí chcú mať okolo domu vždy upravené. Je vybavený sýtičom s automatickým návratom a slušným záberom kosenia 45 cm. Zosilnená konštrukcia hriadeľa je odolná a dokáže veľmi dobre absorbovať vibrácie. Nevýhodou je vyššia váha prístroja.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 21.06.2022
Obsah článku:

Stiga SBC 252 D

Benzínový krovinorez so záberom strunovej hlavy 45 cm, dvojtaktný motor s objemom 51,7 cm3, počet otáčok 9 500 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Krovinorez nás príjemne prekvapil svojím výkonom. Poháňa ho spoľahlivý dvojtaktný motor s objemom 51,7 cm3 a pri štartovaní sme nezaznamenali žiaden problém. Oceňujeme rovný hriadeľ aj šírku záberu až 45 cm, vďaka čomu dobre obstál aj na väčších trávnatých plochách.

Konštrukcia kosačky je zosilnená, preto predpokladáme dlhú životnosť. Výrobca veľmi dobre osadil motor, vďaka čomu sú vibrácie minimalizované. Práca je pohodlná aj vďaka ergonomicky tvarovaným rukovätiam. Tie sú v tvare riadidiel a umožňujú mať perfektnú kontrolu nad prístrojom.

Stiga SBC 252 D recenzia

Krovinorez sa hodí na rôzne druhy prác, veľmi dobre obstojí pri kosení záhrady, ale aj sadov alebo lúk. Plusom je vysoký krútiaci moment aj fakt, že rukoväť je možné nastaviť si podľa vlastných potrieb. Za zmienku stojí tiež obsah balenia, na ktorom výrobca nešetril. V balení sme našli hlavu na kosenie trávnika, trojzubý žací nôž, dvojramenný popruh a kanister na nalievanie pohonných látok.

Nevýhody produktu

S prístrojom sa nám pracovalo veľmi dobre a žiadne výrazné nedostatky sme nepostrehli. K jeho mínusom patrí vyššia hmotnosť, čo môže robiť problémy útlejším postavám. Spomenieme ešte, že prístup k mazaniu hriadeľa nie je najlepší. Nedostatkom je aj slabý návod k obsluhe v balení, ale to sa netýka priamo prístroja a nemá to žiaden vplyv na jeho kvality a výkon. V našom teste teda tento krovinorez obstál veľmi dobre.

Benzínový krovinorez Stiga SBC 252 D

Parametre

Typ pohonubenzínový
Výkon1,57 kW
Objem motora51,7 cm3
Počet otáčok9 500 ot./min.
Záber strunovej hlavy45 cm
Hmotnosť8,3 kg
Typ motoradvojtaktný
Deliteľný hriadeľnie
Antivibračný systémáno

Skúsenosti so Stiga SBC 252 D

Prístroj sa teší obľube, jeho používatelia ocenili kvalitné prevedenie, dobrý výkon za rozumnú cenu, vynikajúce štartovanie aj možnosť rýchlej výmeny silónu. Plusom sú pre spotrebiteľov kvalitné popruhy v balení, prijateľná spotreba či možnosť zakúpenia náhradných dielov. Za mínusy označili trocha horšiu ergonómiu pre vysoké postavy, zlý prístup k mazaniu hriadeľa, nedostatočný návod k obsluhe či vyššiu hmotnosť produktu.

Recenzie a skúsenosti s krovinorezom Stiga SBC 252 D
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Stiga SBC 252 D má slušný záber kosenia 45 cm, rovnaký záber ponúka aj starší model Stiga SBC 242 D, prípadne môžete siahnuť po Stiga SBC 656 DX, ktorého záber je až 46 cm. Stiga sa pýši výborným a bezproblémovým štartovaním, rovnako dobrý a pohodlný štart nájdete aj pri krovinoreze Stihl FS 55. Ak hľadáte lacný a jednoduchý krovinorez pre nenáročné práce okolo domu, zajuať vás môže aj Hecht 135 BTS.

Klady a Zápory

Výborné štartovanie
Minimálne vibrácie
Zosilnená konštrukcia
Kosiaci záber až 45 cm
Pohodlné ramenné popruhy

Vyššia hmotnosť
Slabý návod k obsluhe

Benzínový krovinorez Stiga SBC 252 D recenzia

Výkon: 1,57 kW ● Typ motora: dvojtaktný ● Pohon: benzínový ● Záber strunovej hlavy: 45 cm ● Hmotnosť: 8,3 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)