Garmin Forerunner 955 športtester – recenzia

Športové hodinky Garmin Forerunner 955 zaujmú pekným dizajnom a množstvom praktických funkcií. Samozrejmosťou sú všetky najznámejšie športy a presné metriky, ktoré ocenia amatéri i profesionáli. Výhodou je integrovaná pamäť 32 GB a možnosť pridať si do zariadenia vlastné skladby. Športtester je vodotesný do 5 ATM, zvláda merať tepokysličenie krvi aj monitorovať spánok. Poteší presné GPS a možnosť plánovať si trasy. Výdrž batérie je slušná, v režime smart hodiniek vedia pracovať až 15 dní, pri zapnutom GPS je to 42 hodín. Oceňujeme nízku váhu, jednoduché kombinované ovládanie pomocou dotykového displeja a bočných tlačidiel. Tlačidlá sú dostatočné vystúpené a pohodlné. Mínusom hodiniek je displej, okolo ktorého je hrubý rámik. Výrobca mohol tento priestor využiť. Kritika padá aj na farby displeja, ktoré sú mdlé a málo výrazné. Za danú cenu ide o zaujímavý športtester, ktorý ponúkne podrobné štatistiky o vašich športových aktivitách.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Garmin Forerunner 955

Transflektívny MIP displej s uhlopriečkou 1,3 palca, vodotesnosť do 5 ATM, max. výdrž batérie 15 dní, beh, cyklistika, fitness, chôdza, joga, lezenie, lyžovanie, outdoor, plávanie, tenis, turistika, veslovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Športtester za primeranú cenu ocenia bežci, atléti, ale aj amatérski športovci, ktorí chcú mať prehľad o svojej kondícii. Prinášajú všetky podstatné funkcie, ktoré by mali mať športové hodinky. Zaznamenávajú pohybové aktivitymerajú srdcovú frekvenciu či monitorujú spánok. Páčilo sa nám, že hneď po prebudení sme mali prehľad o kvalite spánku, regenerácii či predchádzajúcej tréningovej záťaži, vedeli sme tak, či už je vhodný čas na plánované cvičenie alebo je nutný oddych. Bežci ocenia bezplatný adaptívny tréningový program, ktorý je určený pre 5- alebo 10-kilometrové trasy a polmaratón.

Za zmienku stojí aj praktická funkcia Real-Time Stamina, ktorá sleduje a reguluje fyzickú záťaž priamo počas cvičenia. Vďaka nej sme sa vyhli preťaženiu a únave. Táto funkcia je dostupná pri mnohých športoch. Nechýbajú integrované profily pre triatlon, cyklistiku, plávanie alebo halový beh a ďalšie športy. Medzi cvičením a pretekmi sa jednoducho prepína pomocou tlačidla na hodinkách. Veľkým benefitom sú podrobné mapy, ktoré sú napojené na niekoľko globálnych satelitných navigačných systémov. Informácie o presných súradniciach a vzdialenosti sme tak mali taktiež na miestach, kde nie je iný signál.

Hodinky sú vodotesné do 50 metrov a nechýba im pulzný oxymeter či kvalitná konštrukcia. Oceňujeme slušnú výdrž na jedno nabitie, ktorá je v režime smart hodín až 15 dní. So zapnutým GPS sa výdrž skracuje na 42 hodín a v režime UltraTrac™ je to okolo 80 hodín. Plusové body dávame za nízku hmotnosť športtestera, ale aj pekný a luxusne pôsobiaci vzhľad. Ovládanie je jednoduché a prebieha duálne pomocou dotykového displeja a bočných tlačidiel.

Tých, ktorí počas športu radi počúvajú hudbu, poteší integrovaná pamäť 32 GB, pojme cca 500 skladieb. Ženy ocenia možnosť sledovania menštruačného cyklu alebo priebehu tehotenstva. Za praktickú funkciu považujeme asistenta a detekciu nehody. Ak hodinky vyhodnotia, že došlo k nehode, automaticky odošlú údaje o aktuálnej polohe núdzovým kontaktom. Nové trasy je možné plánovať a vyhľadávať v aplikácii Garmin Connect a tiež v aplikáciách Strava a Komoot, ktoré sa dajú automaticky synchronizovať s hodinkami.

Garmin Forerunner 955 recenzia

Nevýhody produktu

Hodinky sa nám používali veľmi dobre, majú praktické funkcie, no sklamal nás displej. Ten má okolo hrubý čierny okraj, ktorý je úplne zbytočný. Výrobca mohol tento priestor využiť a dotyková plocha by tak bola o niečo väčšia. Nepotešili nás ani farby displeja. Sú príliš mdlé a málo výrazné či sýte. Je to daň za dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Ak ste „rozmaznaní“ z kvalitnejších displejov, napríklad z tých, ktoré používa vo svojich smart hodinkách Apple, z tohto displeja budete sklamaní. To však nič nemení na fakte, že aj tento displej je pomerne dobre čitateľný na slnku, no nedostatky na ňom vidieť. Niektorým môžu chýbať určité druhy športu, napr. in-line korčuľovanie.

Športtester Garmin Forerunner 955

Parametre

Veľkosť displeja1,3 palca
Rozlíšenie displeja260 x 260 px
Typ displejaTransflektívny MIP
Tvar ciferníkaokrúhly
Sklíčko displejaCorning® Gorilla® Glass DX
Integrované GPS a GLONASSáno
Integorvaný hudobný prehrávačáno
Vnútorná pamäť32 GB
Bezkontaktné platbyáno (Garmin Pay)
Vodotesnosťdo 5 ATM
Funkcia detekcie nehôdáno
Meranie tepuáno
Monitoring spánkuáno
Pulzný oxymeteráno
Krokomeráno
Výškomeráno
Barometeráno
Teplomeráno
Kompasáno
Alarm a budíkáno
Notifikácie z mobiluáno
KonektivitaANT+, WiFi, Bluetooth
Maximálna výdrž batérie15 dní
Hmotnosť52 gramov

Skúsenosti s Garmin Forerunner 955

Tento športtester podľa používateľov ponúka všetko, čo potrebuje amatérsky aj profesionálny športovec. Viacerí chvália presné GPSdlhú výdrž batérie aj nízku hmotnosť hodiniek, vďaka ktorej sa dobre nosia. Naopak, niektorí neboli spokojní s displejom. Vadili im málo výrazné farby a hrubý čierny okraj okolo displeja. Mínusom boli chýbajúce športy, napríklad in-line korčuľovanie. Plus dostali hodinky za jednoduché kombinované ovládanie i za zlepšenie oproti modelu 945. Vyzdvihli výpočet vzdialenosti pri plávaní a to aj pri štýle prsia. Potešilo ich mnoho nových meraní či vylepšený senzor. Zopár používateľov by uvítalo nižšiu cenu. Celkovo sa hodinky stretli s kladnými ohlasmi.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Garmin Forerunner 955
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Garmin Forerunner 955
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Garmin Forerunner 955 ponúkajú mnoho športových funkcií a slušnú výdrž batérie. Majú však hrubý rám okolo ciferníka a málo výrazné farby displeja. Vhodnou alternatívou môžu byť napríklad Polar Grit X PRO. Ide o vysoko odolné hodinky s presným snímaním tepu a viac ako 130 športovými režimami. Ak nechcete za hodinky tak veľa platiť, poobzerajte sa po Suunto Core alebo Polar Pacer Pro. Ide o šikovné športové hodinky zo strednej cenovej kategórie. Pokiaľ sa nechcete starať o časté nabíjanie, odporúčame vám Garmin Instinct 2 Solar. Keďže podporujú solárne nabíjanie, výdrž je perfektná a v režime smartwatch vedia dokonca fungovať prakticky neobmedzene. Vhodnou alternatívou môžu byť tiež Garmin Tactix 7. Tieto hodinky nájdete na trhu v klasickej aj Pro verzii. 

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Mnoho športových funkcií
Slušná výdrž batérie
Pohodlné ovládacie tlačidlá
Presné GPS a integrované mapy
Interné úložisko 32 GB
Notifikácie z mobilu

Negatíva

Málo výrazné farby displeja
Hrubý rám okolo ciferníka

Typ displeja: Transflektívny MIP ● Veľkosť displeja: 1,3 palca ● Vodotesnosť: do 5 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 15 dní ● Hmotnosť: 52 gramov

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)