Bosch ARM 32 Ergoflex elektrická kosačka – recenzia

Lacná elektrická kosačka z dielne nemeckého výrobcu. Bosch ARM 32 Ergoflex ponúka 1 200 W elektrický motor s tichým chodom. Zberný kôš má objem 31 litrov, nôž priemer 32 cm, výšku strihu môžete nastavovať v troch úrovniach, 20 – 40 – 60 mm.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Bosch ARM 32 Ergoflex

Elektromotor s príkonom 1 200 W, šírka záberu 32 cm, 31-litrový zberný kôš, 3 úrovne kosenia, chýba pojazd.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Lacná elektrická kosačka do predzáhradky alebo záhrady s maximálnou výmerou 400 m2. Záhradná kosačka z dielne nemeckého výrobcu, Bosch ARM 32 Ergoflex ponúkne príkon elektrického motora 1 200 W. V danej kategórii ide o priemerný výkon, no výhodou je spoľahlivosť a tichý chod elektromotora. Oproti konkurentom v podobnej cenovej hladine sa spotrebitelia spoliehajú predovšetkým na kvalitu dielov a servis značky Bosch. Napriek nízkej cene neutrpela výrazne kvalita plastov. Šasi je plastové, rovnako ako zberný kôš s objemom 31 litrov, no človek nemá pocit nekvality.

Bosch ARM 32 Ergoflex recenzia

Jednoduchá manipulácia

Kosačka je veľmi ľahká, čo má svoje výhody aj nevýhody. Najväčším plusom nízkej hmotnosti je jednoduchá manipulácia. Kosenie sa takouto kosačkou zvládne aj nežné pohlavie. Chýba však držiak elektrického kábla, takže je potrebné príslušenstvo dokúpiť, alebo kábel držať pozdĺž riadidiel. Hmotnosť 6,8 kg však spôsobuje, že pri plnom koši sa kosačka prevažuje dozadu a v prípade, že je terén nerovný, kosenie je nerovnomerné, pretože bubon nemá poriadny prítlak. Nôž má priemer 32 cm. Niektorí spotrebitelia sa sťažovali na náročnosť demontáže v prípade jeho výmeny alebo brúsenia.

3 úrovne výšky strihu

Kosačka nemá žiadny pojazd. Nastavovať môžete výšku strihu v troch úrovniach, 20 – 40 – 60 mm. Štandardne je elektrická kosačka Bosch vybavená trávnatými hrebeňmi po stranách, aby bolo možné kosiť aj pozdĺž okrajov. Pre nenáročných zákazníkov, ktorým sa nežiada kosiť veľké plochy a chcú za nízku cenu adekvátnu kvalitu, bude táto elektrická kosačka dobrou voľbou.

Elektrická kosačka Bosch ARM 32 Ergoflex

Skúsenosti a recenzie

Elektrická kosačka Bosch ARM 32 Ergoflex zaujala spotrebiteľov svojou obratnosťou a jednoduchým ovládaním. Dobre kosí, avšak je trochu hlučná.

Recenzie a skúsenosti s elektrickou kosačkou Bosch ARM 32 Ergoflex

Elektrická kosačka Bosch ARM 32 Ergoflex recenzia

Bosch ARM 32 Ergoflex madlo

Klady a Zápory

Dobrá manipulácia
Nízka cena
Solídna kvalita plastov

Zle chránený motor – znečistený trávou
Plný kôš prevažuje kosačku
Pri nerovnom teréne je kosenie nerovnomerné

Príkon: 1 200 W ● Šírka záberu: 32 cm ● Pojazd: nie ● Objem zberného koša: 31 litrov ● Výška kosenia: 20-60 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: 3 ● Hmotnosť: 6,8 kg ● Odporúčaná výmera: 400 m2


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)