Hecht 1863 S elektrická kosačka – recenzia

Unikátny model s trojkolesovou konštrukciou ponúka vysoký level ovládateľnosti. Okrem toho ide o kosačku s pojazdom. Rotačná kosačka Hecht má výkonný elektromotor s príkonom 1 800 W. Ponúka funkciu mulčovania i bočné vyhadzovanie. Šírka záberu je 46 cm a objem zberného koša 60 litrov.

Publikované: 23.03.2021
Aktualizované: 17.10.2022
Obsah článku:

Hecht 1863 S

Trojkolesová konštrukcia, výkonný elektromotor s príkonom 1 800 W, funkcia mulčovania i bočné vyhadzovanie, šírka záberu je 46 cm, nechýba pojazd.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Unikátna trojkolesová záhradná kosačka Hecht 1863 S patrí medzi výkonné elektrické kosačky s pojazdom. V našom teste je predovšetkým kvôli svojim technickým parametrom, no tiež práve kvôli unikátnej konštrukcii s tromi kolesami. Oceľová konštrukcia váži až 33 kg. Indukčný elektromotor Hecht disponuje príkonom 1 800 W a vďaka tomuto výkonu si bez problémov poradí aj v členitejšom kopcovitom teréne. Okrem toho má k dispozícii aj spomínaný pojazd. Zadné kolesá sú pogumované. Predné koleso je otočné o 360 stupňov, vďaka čomu je pohyb v teréne jednoduchší, kosačka má tiež komfortnú ovládateľnosť. Koleso je možné zafixovať aj v priamej polohe.

Mulčovanie aj bočné vyhadzovanie

Z pohľadu stability výsledky odborných testov nepreukázali žiadne nedostatky. Záber kosačky je až 46 cm a disponuje tiež funkciou mulčovania. Záslepka otvoru je v cene. Okrem zadného vyhadzovania má tiež kosačka Hecht možnosť bočného vyhadzovania (súčasťou balenia plastový tunel). Kosenie je tak maximálne bezpečné. Samozrejmosťou je, že pokosenú trávu môžete zbierať aj do zberného koša s kapacitou až 60 litrov. Nechýba ani mechanický indikátor stavu naplnenia, ktorý vás informuje o tom, kedy kôš vyprázdniť. Skelet kosačky je veľmi pevný, a plastové časti pôsobia veľmi odolne. Špecifikom konštrukcie je aj systém Edge cutting, ktorý sa stará o to, že tráva bude pokosená aj pri plote, obrubníkoch či pri okrajoch dlažby. Výška kosenia sa nastavuje centrálne v niekoľkých polohách – počet polôh výrobca neudáva.

Hecht 1863 S recenzia

Minimálna údržba

Kosačka v testoch bodovala aj z hľadiska ergonómie a obsluhy. Rukoväť má ergonomické tvarovanie. Úchop je hrubší a dobre sa rukoväť drží. Nechýba ani praktická slučka pre uchytenie kábla, aby nedošlo k jeho jeho prerezaniu. Elektrická kosačka s pojazdom Hecht síce patrí medzi tie drahšie, no svojím výkonom a ostatnými parametrami ponúkne základ, ktorý uspokojí aj náročnejšieho spotrebiteľa. Určená je pre plochy s výmerou okolo 1 200 m2. Nutnosť údržby je minimálna.

Skúsenosti s Hecht 1863 S

Kosačka Hecht 1863 S zaujala spotrebiteľov predovšetkým dobrou manévrovateľnosťou, za ktorú vďačí trojkolesovému prevedeniu. Tento model je podľa nich vhodný na väčšie plochy, pozdáva sa im elektrický pojazd. Už menej sa tešia z rýchlosti pojazdu, ktorý sa nedá regulovať.

Recenzie a skúsenosti s kosačkou Hecht 1863 S
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kosačkou Hecht 1863 S na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitný oceľový skelet
Výkon kosačky
Mulčovanie a bočné vyhadzovanie

Negatíva

Vyššia rýchlosť pojazdu
Hmotnosť
Vyššia obstarávacia cena

Príkon: 1 800 W ● Šírka záberu: 46 cm ● Pojazd: áno ● Objem zberného koša: 60 litrov ● Výška kosenia: 25-75 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: - ● Hmotnosť: 33 kg ● Odporúčaná výmera: 1 200 m2

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.2%)