Makita ELM4121 recenzia elektrickej kosačky

Výkonná elektrická kosačka Makita ELM 4121 s príkonom elektromotora až 1 600 W. Šírka záberu 41 cm, oceľové šasi, elektrické štartovanie, 50-litorvý zberný kôš sú plusmi tohto zariadenia. Poteší mulčovanie, avšak chýba bočné vyhadzovanie a aj pojazd. Výška kosenia sa dá nastaviť v 7 úrovniach (od 20 do 75 mm).

Publikované: 19.07.2021
Aktualizované: 04.10.2021

Makita ELM4121

Elektromotor s príkonom 1 800 W, šírka záberu 41 cm, 50-litrový zberný kôš, funkcia mulčovania, bez pojazdu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výkonných elektrických kosačiek na trhu je pomerne dosť. S rastúcim výkonom však rastie aj cena. Makita ELM 4121 patrí medzi výkonné elektrické modely s príkonom elektromotora až 1 600 W a pri kosení teda výkon určite nechýba. Zároveň však nezruinuje rozpočet. Napriek tomu je však kosačka bez pojazdu, čo je daňou za nižšiu cenu. Veľmi štedrá je aj šírka záberu 41 cm. Vďaka tomu je kosenie pomerne rýchle. Navyše, výrobca nešetril na materiáloch. Celé šasi je oceľové, zberný kôš je kombinácia plastu a textílie. Hmotnosť kosačky je 19 kg, a to je na pomery elektrických modelov pomerne dosť. Ženám sa s kosačkou bude manévrovať náročnejšie.

Štartovanie je elektrické. Motor je veľmi tichý. Zberný kôš má 50 litrov, kosačka zvládne aj mulčovanie. Bočné vyhadzovanie k dispozícii nie je. Rukoväť má skvelé vykrojenie a vďaka tomu komfortný úchop. Riadidlá je možné aj sklápať vďaka čomu pri skladovaní ušetríte miesto. Kolesá kosačky majú dobrú priechodnosť, zadné majú priemer 20 cm, predné 18 cm.

Trávu môžete kosiť na želanú výšku. K dispozícii je centrálne nastavenie výšky kosenia. To má 7 úrovní, najnižšia možná výška je 20 mm, najvyššia zasa až 75 mm. S kosačkou tak môžete pokosiť okrasný trávnik, ale aj vyššiu trávu v záhrade. Šasi je veľmi odolné. Výhodou vyššej hmotnosti je prítlak šasi kosačky. V členitom teréne je tak kosenie veľmi rovnomerné a kosačka nevynecháva. Makita ELM 4121 je veľmi podareným modelom, čo dokazujú aj pozitívne recenzie zákazníkov. Kvalitné materiály a k tomu vysoký výkon elektromotora sú veľkým plusom.

Makita ELM4121 recenzia

Elektrická kosačka Makita ELM4121 oceľové šasi

Elektrická kosačka Makita ELM4121

Klady a Zápory

Silný motor
Kovové šasi
Široký záber

Vyššia hmotnosť

Príkon: 1 600 W ● Šírka záberu: 41 cm ● Pojazd: nie ● Objem zberného koša: 50 litrov ● Výška kosenia: 20 – 75 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: 7 ● Hmotnosť: 19 kg ● Odporúčaná výmera: 600 – 800 m2


Najlepšie elektrické kosačky 2021 + recenzie

Hodnotené parametre V rámci záhradnej techniky sa stali elektrické kosačky veľmi populárnym zariadením . Samozrejme, výkonom ich benzínové kosačky stále prekonávajú a  náročný spotrebiteľ siahne po spaľovacom motore. Náš porovnávací test sa zameral na porovnanie elektrických rotačných kosačiek – realizovali sme detailný prieskum trhu a vybrali tie najlepšie elektrické kosačky s... Prečítať článok

Hodnotenie:
(80.4%)