Demon RQ580 benzínový krovinorez – recenzia

Benzínový krovinorez a vyžínač Demon RQ580 je skutočným cenovým trhákom. Vzhľadom na jeho nízku obstarávaciu cenu má až prekvapivo silný výkon, veľkú kapacitu palivovej nádržky a spolu s ním dostanete i veľmi bohaté príslušenstvo. Krovinorez Demon RQ580 môžete používať so strunou aj oceľovým nožom. Za hlavné negatívum pokladáme jeho menej kvalitné prevedenie a nepraktické závesné popruhy, ktoré nedržia tak, ako by mali.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 27.04.2022
Obsah článku:

Demon RQ580

Benzínový, 1 400 W motor, objem motora 52 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 7 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Cena benzínového krovinorezu Demon RQ580 je naozaj veľmi nízka, a to najmä vzhľadom na jeho výkon. V tomto modeli sa ukrýva až prekvapivo silný benzínový motor s objemom 52 cm³, ktorý má príkon 1 400 W a dosahuje 8 000 ot./min. Na základe uvedených parametrov je jasné, že ide o skutočne výkonný model, s ktorým skultivujete i vskutku rozbujnené porasty s hrubými stonkami. Okrem struny v ňom môžete používať aj trojhranný oceľový nôžDemon je teda benzínový krovinorez a vyžínač v jednom.

Bohaté príslušenstvo

Milým prekvapením je objemná nádržka na palivo, ktorá má kapacita 1,2 l. Rovnako tak nás prekvapilo i dodávané príslušenstvo. Okrem spomínaného oceľového noža s priemerom 25,5 cm k tomuto kúsku dostanete napr. ochranný štít hlavy, súpravu kľúčov, 2 strunové hlavy a dvojramenný popruh. Bohužiaľ, jeho kvalita, resp. prevedenie nie je najlepšie. Pod váhou krovinorezu, ktorá predstavuje 7 kg, sa môže uvoľňovať, preto sa pravdepodobne nevyhnete jeho uviazaniu „na uzol“. V takomto prípade však už nemôžete využiť „funkciu“ jeho dĺžkového nastavenia.

Demon RQ580 recenzia

Prevedenie nezaujme

Keďže Demon RQ580 patrí medzi najlacnejšie benzínové krovinorezy, je logické, že nie je úplne dokonalý. Ako najväčší problém vnímame jeho celkové prevedenie a použité materiály, ktoré nie sú príliš odolné. Oceľový trojhranný nôž nie je najkvalitnejší, čo platí aj o ostatnom dodávanom príslušenstve. K najlepším nepatrí ani uchytenie držadiel. Áno, Demon RQ580 teraz nevyzerá ako vyslovene kvalitný model. Ak však hľadáte krovinorez na občasné použitie, za tú cenu vám ho môžeme určite odporučiť.

Benzínový krovinorez Demon RQ580

Skúsenosti s Demon RQ580

Demon RQ580 je lacný krovinorez s dobrým výkonom a bohatým príslušenstvom. Používateľom sa páči jednoduchá obsluha. Manuál je slabší, chýbajúce popruhy si vyslúžili viacero zlých hodnotení. Ako potvrdzujú i samotné užívateľské recenzie na tento benzínový krovinorez, pred jeho prvým spustením je nutné poriadne „podoťahovať“ skrutky, inak hrozí odpadnutie karburátora či inej dôležitej časti

Recenzie a skúsenosti s benzínovým krovinorezom Demon RQ580

Demon RQ580 benzínová nádrž

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný pomer medzi (naozaj nízkou) cenou a výkonom
Veľká kapacita palivovej nádržky
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Menej kvalitné prevedenie a použité materiály
Nepraktický ramenný popruh

Typ motora = dvojtaktný● Príkon = 1 400 W ● Objem motora = 52 cm³ ● Otáčky motora = 8 000 ot./min.● Kapacita palivovej nádrže = 1 200 ml ● Šírka záberu = 42 cm ● Hmotnosť = 7 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(66.8%)