VeGA BC525PRO benzínový krovinorez – recenzia

Hriadeľový krovinorez, ktorý sa pýši robustnou konštrukciou, výkonným motorom a dobrou ergonómiou. Je vhodný na práce okolo domu aj v záhrade, ale poradí si tiež s náročnejšími farmárskymi prácami. Štartovanie je jednoduché pomocou ťahacieho štartéra. K nevýhodám patrí vyššia hmotnosť prístroja aj vyššia spotreba benzínu.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 21.06.2022
Obsah článku:

VeGA BC525PRO

Benzínový krovinorez so záberom strunovej hlavy 43 cm, dvojtaktný motor s objemom 52 cm3, počet otáčok 7 500 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Krovinorez nás zaujal už na prvý pohľad svojou masívnou konštrukciou. Vďaka tomu sa hodí aj na náročnejšie práce. Poradil si na rovine s menšou trávou, ale tiež na strmom svahu s veľkou trávou a tenšími náletmi. Prístroj má výkon 2,2 kW, čo je cítiť, pretože sme nenarazili na žiaden problém, ktorý by sa týkal jeho výkonu.

VeGA BC525PRO recenzia

Oceňujeme výborne vyriešené odpruženie aj jednoduché ručné štartovanie pomocou ťahacieho štartéra. Záber trojzubého žacieho noža je 25,5 cm a struny 43 cm. Pohon je daný hriadeľom, ktorý je uložený v ložiskách. Strunová hlava s kovovým tŕňom je dvojstranná a jej nastavenie je nenáročné. Stačí ľahký úder o zem. Pri trojzubom kosiacom noži použil výrobca kvalitnú oceľ.

Používanie kosačky je pohodlné vďaka ergonomicky tvarovanej rukoväti, ktorú je možné nastaviť bez pomoci náradia. Nechýbajú ani dvojité popruhy cez ramená s chrbtovým vystužením. Tie sa nastavujú podľa výšky kosca.

Nevýhody produktu

Krovinorez nás nepríjemne prekvapil vysokou spotrebou paliva. Nepotešila nás ani hmotnosť kosačky, pretože tá prekračuje hranicu 9 kg. Pre ženy je táto kosačka preto príliš ťažká a bude sa im s ňou narábať o niečo horšie. Mínusom krovinorezu je tiež fakt, že sa nedá rozložiť na dve časti, kvôli čomu je jeho prenos nepohodlný. Za nevýhodu považujeme aj veľmi slabý manuál v balení.

Benzínový krovinorez VeGA BC525PRO

Parametre

Typ pohonubenzínový
Výkon2,2 kW
Objem motora52 cm3
Počet otáčok7 500 ot./min.
Záber strunovej hlavy43 cm
Hmotnosť9,5 kg
Typ motoradvojtaktný
Deliteľný hriadeľnie
Antivibračný systémáno

Skúsenosti s VeGA BC525PRO

Spotrebitelia ocenili dostatočný výkon motora aj to, že v balení bolo všetko potrebné príslušenstvo. Páčil sa im pohodlný popruh, veľmi dobré tlmenie vibrácií či robustné prevedenie. Plus si kosačka vyslúžila za dobrý pomer ceny a kvality, ľahké štartovanie a rovnako za to, si poradí s hustou a vysokou trávou. Spotrebiteľom sa nepáčilo mierne horšie spracovanie plastov, kvalita priloženého manuálu aj vyššia hmotnosť. Kritika sa zniesla na strunový adaptér, vysokú spotrebu paliva aj na zle riešený úchyt krytu na kosenie. Celkovo boli zákazníci s kosačkou spokojní.

Recenzie a skúsenosti s krovinorezom VeGA BC525PRO
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

VeGA BC525PRO sa môže pochváliť robustnou konštrukciou, avšak vyššou spotrebou paliva. Ak hľadáte prístroj, ktorý má nižšiu spotrebu, vaše nároky môže uspokojiť Stihl FS 55. VeGA nemá deliteľný hriadeľ, preto sa ťažšie prenáša, s deliteľným hriadeľom sa stretnete napríklad pri krovinorezoch Hecht 152 BTS alebo Riwall PRO RPB 510. K jedným z najlacnejších benzínových krovinorezov patrí Geko G81062 a hoci má nižší výkon, nenáročným používateľom môže vyhovovať.

Klady a Zápory

Vysoký výkon
Robustná konštrukcia
Všetko potrebné v balení
Veľmi dobrá ergonómia
Jednoduché štartovanie
Popruh s chrbtovým vystužením

Vysoká spotreba paliva
Vyššia hmotnosť prístroja
Nemožnosť rozloženia
Slabý manuál v balení

VeGA BC525PRO žací nôž

VeGA BC525PRO príslušenstvo

VeGA BC525PRO ovládanie

VeGA BC525PRO nádrž

Krovinorez VeGA BC525PRO ovládanie

Krovinorez VeGA BC525PRO nádrž

Krovinorez VeGA BC525PRO

Benzínový krovinorez s popruhmi VeGA BC525PRO

Benzínový krovinorez VeGA BC525PRO recenzia

Výkon: 2,2 kW ● Typ motora: dvojtaktný ● Pohon: benzínový ● Záber strunovej hlavy: 43 cm ● Hmotnosť: 9,5 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)