Riwall PRO RPB 510 benzínový krovinorez – recenzia

Jednoduchý krovinorez s antivibračne uloženým motorom a nastaviteľnými riadidlami. Ocenia ho menej nároční používatelia, ktorí hľadajú slušný výkon za nízku cenu. Prednosťou prístroja je možnosť rozloženia konštrukcie či automatické nastavenie dĺžky struny. Spotreba benzínu a oleja je o niečo vyššia.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Riwall PRO RPB 510

Benzínový krovinorez so záberom strunovej hlavy 43 cm, dvojtaktný motor s objemom 51,6 cm3, počet otáčok 12 000 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Krovinorez využíva benzínový pohon a zvláda kosenie menšej aj väčšej záhrady. Motor je dvojtaktný a dosahuje výkon 1,5 kW, čo nie je veľa, ale prístroj prekvapujúco pracuje veľmi dobre. Plusom je technológia Stratified Charge, vďaka ktorej sa znižujú emisie a spotreba paliva bez straty výkonu.

S krovinorezom sa nám dobre pracovalo, hmotnosť 6,8 kg je prijateľná. Oceňujeme, že riadidlánastaviteľné a každý si ich môže prispôsobiť tak, aby mu čo najviac vyhovovali. Veľkým plusom je možnosť nezávislého nastavenia ľavej aj pravej časti. Výrobca nezabudol ani na antivibračné uloženie motora, vďaka čomu je minimalizovaná únava pri dlhšej práci.

Riwall PRO RPB 510 recenzia

Spracovanie prístroja je dobré, pôsobí robustne a z kvalitnej zliatiny kovov boli vyrobené vodiace tyče aj hriadeľ. Valec motora má zas chrómovú úpravu. Pre lepšie uchytenie prístroja do ruky je tu tzv. bike rukoväť. Toto ocenia najmä začiatočníci, ktorí doposiaľ nekosili s krovinorezom. Za zmienku stojí aj automatické nastavenie dĺžky struny ľahkým úderom o zem či možnosť rozloženia krovinorezu na dve časti pre ľahší prenos.

Nevýhody produktu

Hoci krovinorez disponuje technológiou Stratified Charge, má pomerne vysokú spotrebu benzínu aj oleja. Pri hodinovej práci sme minuli jeden liter, čo sa nám zdá viac než pri iných konkurenčných modeloch. Občas mala kosačka problém s hladkým štartom. Pri dlhšom kosení je štartovanie nemožné bez stlačeného plynu. Kosačke nechýbajú ani ramenné popruhy, tie sú však nekvalitné, pretože sa vyťahujú z plastových držiakov a navyše nepríjemne tlačia.

Benzínový krovinorez Riwall PRO RPB 510

Parametre

Typ pohonubenzínový
Výkon1,5 kW
Objem motora51,6 cm3
Počet otáčok12 000 ot./min.
Záber strunovej hlavy43 cm
Hmotnosť6,8 kg
Typ motoradvojtaktný
Deliteľný hriadeľáno
Antivibračný systémáno

Skúsenosti s Riwall PRO RPB 510

Kosačka má rozporuplné recenzie, niektorí spotrebitelia sú s ňou maximálne spokojní a iní zas vôbec nie. Podľa zákazníkov patrí k plusom kosačky nízka cena, dostatočný výkon či antivibračný systém. Ocenili spoľahlivý štart, ľahký prenos aj znesiteľnú hlučnosť. Viacerým prekáža vyššia spotreba benzínu a oleja aj kazovosť prístroja. Kritiku si vyslúžili popruhy, slabá dostupnosť autorizovaného servisu či nízka životnosť struny pri sekaní.

Recenzie a skúsenosti s krovinorezom Riwall PRO RPB 510
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Riwall PRO RPB 510 má antivibračne uložený motor, vďaka čomu je používateľ pri práci menej unavený. Podobnú funkciu ponúka aj VeGA BC525PRO, ktorý sa pýši vyšším výkonom (2,2 kW). Lacná kosačka, avšak bez tlmenia vibrácií, je Proteco 51.06-KR-52. Tento prístroj sa môže pochváliť slušným výkonom a rýchlymi otáčkami motora. Niekomu môže namiesto benzínového krovinorezu vyhovovať viac akumulátorový. Ak hľadáte spoľahlivý prístroj v tejto kategórii, vhodný bude napríklad Makita DUR181Z. S dobrými recenziami od spotrebiteľov sa v rámci benzínových krovinorezov stretol tiež Demon RQ580.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Antivibračné uloženie motora
Nastaviteľné riadidlá
Automatické nastavenie dĺžky struny
Možnosť rozloženia konštrukcie

Negatíva

Vysoká spotreba benzínu a oleja
Nekvalitné ramenné popruhy
Občas horší štart
Krátka životnosť struny

Výkon: 1,5 kW ● Typ motora: dvojtaktný ● Pohon: benzínový ● Záber strunovej hlavy: 43 cm ● Hmotnosť: 6,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)