Hecht 152 BTS benzínový krovinorez – recenzia

Lacný krovinorez vhodný pre menej náročných spotrebiteľov. K jeho prednostiam patrí dobrý a stabilný výkon, všetko potrebné v základnom balení aj možnosť rozloženia konštrukcie. Prístroju chýba tlmenie vibrácií, je o niečo ťažší a hlučnejší. Ide o základný krovinorez vhodný na kosenie menších i väčších plôch.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Hecht 152 BTS

Benzínový krovinorez so záberom strunovej hlavy 43 cm, dvojtaktný motor s objemom 52 cm3, počet otáčok 6 500 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Pomerne lacný krovinorez s dvojtaktným motorom, ktorý má postačujúci výkon na kosenie trávy menších plôch. Za veľkú výhodu považujeme, že v balení je všetko potrebné. Našli sme v ňom nôž, strunovú hlavu aj dvojramenný popruh na zavesenie. Nechýba ani drobné náradie, ktoré slúži na výmenu nástrojov a na základnú údržbu.

Hecht 152 BTS recenzia

Krovinorez mal počas nášho testu výborný štart, motor má správne otáčky a vždy naskočil na prvýkrát. K plusom tohto prístroja rovnako patrí, že sa dá jednoducho zložiť do auta, pretože hriadeľ je rozložiteľný, a tak ho môžete prenášať napríklad na záhradu.

Manipulácia s týmto krovinorezom je pohodlná, má dobrú ergonómiu. Riadidlá sú tvarované. Pracovný záber kovového kosiaceho listu je 25,5 cm, čo je na menšie plochy postačujúce, pričom pracovný záber strunovej hlavy je 43 cm. Najväčšou výhodou je nízka obstarávacia cena v porovnaní s výkonom produktu.

Nevýhody produktu

Krovinorez je pomerne ťažký, váži cca 8 kg, čo je síce pre mužov prijateľná hmotnosť, ale ženám môže táto váha robiť problém. Kosačku preto odporúčame skôr fyzicky zdatnejším zákazníkom. Mínusom je aj o niečo vyššia hlučnosť, než sme očakávali. Rovnako sme si všimli, že krovinorez má vyššiu spotrebu. Treba ešte dodať, že tu nie je žiadne tlmenie vibrácií a z tohto dôvodu je pohodlnosť používania závislá od povrchu, ktorý je práve kosený.

Krovinorez Hecht 152 BTS

Parametre

Typ pohonubenzínový
Výkon1,6 kW
Objem motora52 cm3
Počet otáčok6 500 ot./min.
Záber strunovej hlavy43 cm
Hmotnosť7,9 kg
Typ motoradvojtaktný
Deliteľný hriadeľáno
Antivibračný systémnie

Skúsenosti s Hecht 152 BTS

Krovinorez sa teší obľube pre dobrú cenu, no napriek tomu si vyslúžil aj kritiku. Spotrebitelia vyzdvihli, že v cene je všetko potrebné na kosenie vrátane žacej hlavy so strunou a popruhmi. Plus si vyslúžil výkon motora, ľahké štartovanie aj možnosť rozloženia prístroja.

Recenzie a skúsenosti s krovinorezom Hecht 152 BTS
Zdroj: Heureka.sk

Kritika sa na prístroj zniesla pre jeho vyššiu hmotnosť aj hlučnosť. Niektorým nevyhovovali popruhy a zdali sa im nepohodlné. Vadila im aj zložitejšia výmena struny a tiež fakt, že prístroj netlmí vibrácie. Niektorí používatelia sa stretli s povoľovaním krytu okolo strunovej hlavy či s tým, že prístroj správne nenasáva benzín.

Alternatívy

Základný krovinorez Hecht 152 BTS je vhodný na kosenie menších plôch a teší sa obľube pre nízku cenu. Chýba mu však tlmenie vibrácií. Ak túto funkciu požadujete, siahnuť môžete napríklad po prístroji Riwall PRO RPB 510, ktorý zoženiete za podobnú cenu. K nevýhodám Hechtu patrí aj vyššia hmotnosť, oveľa ľahší (4,9 kg) je Stihl FS 55, no v tomto prípade treba rátať s vyššou obstarávacou cenou. Ku kvalitným a pomerne lacným krovinorezom na domáce použitie patrí aj Stiga SBC 252 D, ktorý sa pýši záberom strunovej hlavy 45 cm. Pokiaľ hľadáte prístroj s veľmi dobrou ergonómiou, odporúčame napríklad VeGA BC525PRO.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Dostatočný výkon
Dobrý štart motora
Všetko potrebné v balení
Rozložiteľný hriadeľ

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Vysoká hlučnosť
Netlmí vibrácie

Výkon: 1,6 kW ● Typ motora: dvojtaktný ● Pohon: benzínový ● Záber strunovej hlavy: 43 cm ● Hmotnosť: 7,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82%)